Nuo kitų metų veiklą pradės Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (0)

Nuo kitų metų veiklą pradės Nacionalinis kibernetinio saugumo centras | kam.lt, V. Liutkaus nuotr.

Nuo kitų metų veiklą pradės Nacionalinis kibernetinio saugumo centras | kam.lt, V. Liutkaus nuotr.

Nuo sausio 1 d. Lietuvoje veiklą pradės Nacionalinis kibernetinio saugumo centras, suformuotas Krašto apsaugos ministerijos padalinio pagrindu. Tai numato gruodžio 11 d. Seimo priimtas Kibernetinio saugumo įstatymas ir kitų susijusių teisės aktų pakeitimai.

Įstatymu Lietuvos krašto apsaugos ministerijai numatomas kibernetinio saugumo politikos valstybės mastu formavimo, koordinavimo ir įgyvendinimo organizavimo vaidmuo. Naujai steigiamas centras taps pagrindiniu šios politikos įgyvendinimo subjektu.

Nacionalinio kibernetinio saugumo centro dėmesys bus sutelktas valstybės informacinių išteklių ir ypatingos svarbos informacinės infrastruktūros kibernetiniam saugumui.

Centras analizuos kibernetinio saugumo aplinką, rengs reikalavimus viešojo sektoriaus informacinių išteklių ir ypatingos svarbos infrastruktūros kibernetiniam saugumui užtikrinti, kibernetinės gynybos bei grėsmių valdymo planus, koordinuos ir prižiūrės, kaip institucijų valdytojai įgyvendina kibernetinės apsaugos priemones, taip pat tirs ir reaguos į kibernetinius incidentus.

Remdamasis gerąja pasauline patirtimi, centras numato sukurti informacijos mainų platformą, kuri kibernetinio saugumo specialistams padės operatyviai keistis informacija apie kylančias grėsmes ir kibernetinius incidentus, koordinuoti veiksmus reaguojant į krizines situacijas.

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras bus suformuotas pertvarkius Ryšių ir informacinių sistemų tarnybą prie Krašto apsaugos ministerijos (RIST). Naujo centro branduolį sudarys RIST Kibernetinio saugumo skyriaus specialistai. Vėliau centro veiklą planuojama

Centras taip pat planuoja aktyviai bendradarbiauti su kitomis institucijomis, ypač tiriant kibernetinius incidentus. Pagrindiniais partneriais kovoje su kibernetinėmis grėsmėmis taps Ryšių reguliavimo tarnyba, Policijos departamentas, Valstybinė duomenų apsaugos

Centras ketina bendradarbiauti su NATO kibernetinio saugumo kompetencijos centru Estijoje ir kitomis tarptautinėmis kibernetinio saugumo organizacijomis.

Nacionalinis kibernetinio saugumo centro atstovai pabrėžia, kad centras neperims viešų ar privačių subjektų kompiuterinių tinklų kūrimo, administravimo ir apsaugos funkcijų – pagrindinė atsakomybė užtikrinant informacijos ir tinklų saugumą kaip ir iki šiol priklausys jų valdytojams.

Centro specialistų pagrindinė užduotis – konsultuoti ir teikti rekomendacijas institucijoms, su kuriomis bus vystomas bendradarbiavimas, prižiūrėti, kad būtų įgyvendinamos kibernetinio saugumo priemonės, teikti pagalbą kibernetinių incidentų metu.

Planuojama, kad 2015 m. asignavimų poreikis Kibernetinio saugumo centro veiklai sudarys apie 3,3 mln. Lt. Planuojama, kad didžioji šių lėšų dalis bus panaudota kibernetinio saugumo programinei ir kompiuterinei įrangai įsigyti.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: