Teismas atmetė R. Karbauskio ieškinį A. Kubiliui (8)

R.Karbauskis ir A.Kubilius | Alkas.lt, koliažas

R.Karbauskis ir A.Kubilius | Alkas.lt, koliažas

Gruodžio 10 d. Vilniaus miesto apylinkės teismas paskelbė sprendimą civilinėje byloje kurioje buvo nagrinėjamas ieškovų Ramūno Karbauskio ir UAB „Agrokoncernas“ ieškinys atsakovui Andriui Kubiliui. Nuspresta ieškinį atmesti.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas R. Karbauskis teisminį procesą prieš Seimo narį, Tievinės sąjungos – Krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininką A. Kubilių pradėjo dėl to, kad pastarasis viešai išsakytais teiginiais apkaltino  R. Karbauskį ir jo vadovaujamą UAB „Agrokoncernas“ esą jie  Lietuvoje atstovauja Kremliaus interesus.

„Į teismą aš ir mano įmonė UAB „Agrokoncernas“ kreipėsi dėl Andrius Kubilius viešai skleidžiamos itin užgaulios, tikrovės neatitinkančios informacijos, grubiai pažeidžiančios mano garbę ir orumą bei įmonės dalykinę reputaciją. A. Kubilius šių metų vasario 7 d. seminare „Modernios Lietuvos kūryba: Minkštoji Rusijos sulaikymo strategija“, socialiniame tinkle „Facebook“, TS-LKD interneto svetainėje, žiniasklaidos portale „15min“ paskleidė žinią, neva aš ir mano verslas – UAB „Agrokoncernas“– įtakojami Rusijos, veikia priešiškai Lietuvos valstybės interesams. Analogiška informacija buvo nurodyta ir A. Kubiliaus vadovaujamos partijos paskelbtame dokumente „Minkštoji Rusijos sulaikymo strategija“,– sako R. Karbauskis.

R. Karbauskis ir advokatas Žygimantas Pacevičius pažadėjo šį teismo sprendimą skųsti aukštesnei instancijai: „Gerbiame teismo sprendimą, tačiau matome, jog teismas neatsižvelgė ir nepasisakė dėl daugelio mūsų argumentų, neįvertino svarbių bylos faktinių aplinkybių, ginčo publikacijų konteksto bei teiginių tarpusavio ryšio. Šios priežastys lėmė neteisingo ir nepagrįsto teismo sprendimo priėmimą. Todėl ketiname jį skųsti“.

R. Karbauskis pasidžiaugė, kad bylos nagrinėjimo metu buvo nustatytos aplinkybės, įrodančios, jog pastangos kompromituoti jį ir jo verslą tebuvo A. Kubiliaus viešųjų ryšių akcija, kuria, esa buvo siekiama sukompromituoti jį kaip politinį konkurentą.

„Kubilius įrodinėjo, esą jis tik išdėstė savo vertinimus, kurių visuomenė negalėjusi suprasti kaip kaltinimų man ir mano verslui veikiant prieš Lietuvos interesus. Teisme atsakydamas į klausimą, „ar Jūs teigiate, kad Ramūnas Karbauskis ir jo verslas veikia įtakoti Rusijos ir už tokį veikimą gauna geresnes verslo sąlygas?“, A. Kubilius nedviprasmiškai atsakė – „aš tokių duomenų neturiu.“ Be abejo, tokių duomenų A. Kubilius ir negalėtų turėti, kadangi niekuomet neveikiau prieš Lietuvos interesus, nesu niekaip įtakotas Rusijos politikų“, – teigė R. Karbauskis.

Pasak R. Karbauskio jis Rusijos „minkštųjų galių įrankiu“ viešai buvo įvardintas todėl, kad yra visuomeniškai ir socialiai aktyvus ir turi kitokią, nei A. Kubilius ir jo vadovaujama TS-LKD, nuomonę dėl žemės pardavimo užsieniečiams, atominės elektrinės statybų bei skalūnų dujų žvalgybos.

Teismo metu A. Kubiliui nepavyko savo teiginių apginti slapta Valstybės saugumo pažyma. Teismas, ieškovų iniciatyva iš Valstybės saugumo departamento išsireikalavęs A. Kubiliaus minėtą pažymą, nustatė, jog susipažinus su jos turiniu paaiškėjo, kad Valstybės saugumo pažyma neturi nieko bendro su nagrinėjama byla. Pasak R. Karbauskio teisme paaiškėjo, kad A. Kubilius nenori prisiimti atsakomybės už savo paties kartu su TS-LKD partijos nariais rengtą dokumentą „Minkštoji Rusijos sulaikymo strategija“. Teisme A. Kubilius, atsakydamas į R. Karbauskio advokato klausimą, kas turi atsakyti už strategijoje paskleistos informacijos atitikimą tikrovei, patarė pasižiūrėti kodeksą. Tuo tarpu A. Kubiliaus advokatas aiškiai nurodė, jog A. Kubilius nėra atsakingas už strategijoje paskelbtą informaciją, kadangi ją parengė autorių kolektyvas…

Primename, kad šių metų vasario pradžioje paskelbtame TS-LKD darbo grupės dokumente „Minkštoji Rusijos sulaikymo strategija“ buvo paskelbtas išsamus tariamų Lietuvos priešų ir Kremliaus sąjungininkų sąrašas.  Pasak šio dokumento Kremliaus interesus Lietuvoje atstovauja: Gediminas Žiemelis, Ramūnas Karbauskis, „Achemos“ koncernas, Viktoras Uspaskichas, „Arvi“, „Dujotekana“, „Icor“, „City service“, Artūras Zuokas, Rolandas Paksas, Andrius Janukonis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

8 komentarai

 1. Manau:

  Manau, kad tas trečiasis už jų nugaros labai patenkintas, kai du Lietuvos aukšti politikai dėl nieko pešasi, lyg kokios tamsuolės runkelių ravėtojos galulaukėje.

  • stasys:

   …pritariu, kraštutinumai į kuriuos retkarčiais įpuola mūsų pačių politikai, tikrai nepuošia Lietuvos..Bet čia yra ir kitas nutylimas aspektas …dedantis Kubiliui pliusą ,..Nėra jau taip visiškai moralu Karbauskiui, savo kaip verslininko interesus perkelinėtį į politiką ..Arba tų verslininkas arba politikas,..bent vaizduojantis atstovaujantis visuomenės interesus, o kai tu ir tas ir tas ..Tada reiktų bent retkarčiais nusišalinti viešai nuo tam tikrų klausimų diskusijos ..taip kaip interesų konfliktas tarp tu susidvejinimų tampa neišvengiamas. Kaip ne kaip mūsų žiniasklaida nuolatos tarkuoja politines partijas už jų ryšius su stambiuoju verslu, o čia du viename ir teisme dar teisus jaučiasi .. spėju tai turėtų būti vienas iš argumentų .Tikrai nemanau kad tam verslininkui tai nėra nesuprantama ..Uspachis ir tas formaliai savo verslo interesus vaikams perleido .

 2. Nežinau ar reikėjo R. Karbauskiui suglaudus ausis tylėti. Manote, kad nereikėjo jam kreiptis į teismą dėl šmeižto vardan, kaip dabar mėgstama sakyti, sudėtingos geopolitinės padėties?

 3. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Cia yra ATSAKOMYBES problema. Kubilius turi atsakyti, jei neturi irodymu, tai pavirto turgaus niekinga boba, kuri skleidzia pletkus! Pletkai pletkais, o faktas tas, kad butent pats kubilius gali buti apkaltintas tuo, kuo kitus kaltina. Kubilius, jo konserv partija bedradarbiaudamas su aiskia itakos partija, darbo partija…. siu dvieju partiju balsais prastume pro Seima “atomines nepastatymo” istatymus del leolt ir galu gale ta AFERA isvirti i tai, kad vel Kubiliaus vyriausybe is biudzeto, tai yra is visu musu kisenes, atseikejo savai chebrai 685 milijonus litu uz net nebandyta statyti atomine elektrine. Ir ka? Ogi ta, kad is siuo atveju Kubilius nenese jokios ATSAKOMYBES! Atsakomybes normalioje visuomeneje nenesa NEPAKALTINAMI! Tai sitas nepakaltinamas labai remia Prezidente Grybauskaite, kuri pasiryzusi padekoti zmogui ar zmoniu grupei, kurie nutekino VALSTYBES PASLAPTI! Tai dvasinis iskrypeliskumas pirmiausia. Taigi toks toki remia! Taigi kvieciu suformuluoti nuomone apie Lietuvos valdzia, kas kaip ja supranta. Suprantu, kad Lietuva valdo koloborantai, vagys, banditai ir dvasiniai iskrypeliai.

 4. Ūla:

  manau, kad Karbauskis, kaip ir kiekvienas normalus žmogus, turi ginti savo garbę. Juokinga, kai “rėkiančių autorių kolektyvas” Achemą priskyrė prie Rusijos minkštųjų galių, tačiau aukas (pinigus) rinkimams ištisus metus ėmė :). p. Rasa, atsakydama į kažkurio seimūno kritiką, iš tribūnos pasakė, kad per mažai davė, galėjo ir daugiau….:) Tai moralu?:)

 5. Kažin:

  Silpni Karbauskio advokatai buvo, kad akivaizdžiai nuomone esantį pasakymą laikė tikrovės neatitinkančia informacija ir tuo pagrindu teikė ieškinį.
  Labai vykusiai iš viso to ginčo pasijuokiama pridėta nuotrauka, – iš pavaizdavimo joje gali už pilvo susiėmęs kvatotis ir kvatotis…

 6. Bėgimas už blaivią Lietuvą:

  Manau, kad norint suprasti teismo poziciją, reikia atsižvelgti į kultūros santykį su politika ir religija. Pastarasis teismo sprendimas sustiprina Lietuvos totalitarinius bruožus ir yra toks pat nepagrįstas, kaip ir plačiai nuskambėjusioje R. Kalinkino kolekcijos byloje. Šie konfliktai atspindi įtampą tarp demokratinės visuomenės ir religijos bei primena S. Huntingtono aprašytą kultūrinį karą. Konservatoriams R. Karbauskis yra nepaprastas „kitamintis“, bet sėkmingą kultūrinį perversmą Lietuvoje pradėjęs asmuo. Kubiliaus šmeižtas išduoda baimę ir nenorą, kad Lietuvoje veiktų aktyvūs piliečiai. Šeimininkiškumo pavyzdžiai, blaivybės sąjūdis su Naisių baltų muziejumi ir arena tam tikroms grupėms turėtų labai nepatikti ir nepatinka. Drebančiųjų ir bauginančiųjų pusėje yra ne tik Kubilius, bet ir S. Tamkevičius, kuris kalba tą patį:
  „Kaip šioje vietoje neprisiminus Kremliaus ideologo Dugino, skelbiančio apie būtinybę plėsti Rusijos imperiją buvusiose Sovietų Sąjungos valstybėse ir kaip vieną iš priemonių naudoti pagonybės kortą. Bažnyčia visais laikais būdavo didele kliūtimi siekiant pavergti žmones, todėl bet kokios spalvos pavergėjai visuomet siekdavo susilpninti jos įtaką. Nesinori įtarinėti mūsų brolių pagonių, kad kažkas juos pakursto, greičiau jie tai daro iš pagarbos Lietuvos senovei arba iš nemeilės krikščioniškajam tikėjimui, kuris, anot jų, buvo atneštas prievarta.“ Nors valdantysis elitas uzurpavo Lietuvos žiniasklaidą, teismus bei kultūrą, tikiu, kad R. Karbauskio ir Naisių pavyzdys įkvėps Lietuvos žmones. O krikščionių demokratų politines kampanijas anksčiau ar vėliau ištiks nesėkmė. Kampanijų strategija identiška filmo „Uodega vizgina šunį“ scenarijui . Analogiškai filmo siužetui Vytautas V. Landsbergis dainuoja partizaniškas dainas, A.Greitai nukreipia visuomenės dėmesį, o likusieji primityviai gąsdina karu.

 7. Vytautas Ka:

  Visi, kurie nesutinka su konservatorių skiedalais, yra tautos priešai. Nors niekas tiek žalos nepadarė LIETUVAI, kiek konservatoriai.Jie kalčiausi, kad šiandien visokie ‘spaskiai, ‘aksai, liberalai, lenkai ir dar kažin kas užima ir Seimo ir kitas svarbias vietas ir DIRBA savo naudai. Konservatoriai – Sąjūdžio ideologijos perėmėjai, ją iškreipė, perdirbo, sudirbo, paskendo arogancijoje ir savo sukurtose ”tiesose”.. Jie padavė toną Valstybės valdymui ir tai sėkmingai tęsiama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: