Paskelbti Lietuvos nacionalinių ir meno premijų laureatai (2)

Nacionalinių 2014-ųjų metų premijų įteikimas Kultūros ministerijoje | lrkm.lt nuotr.

Nacionalinių 2014-ųjų metų premijų įteikimas Kultūros ministerijoje | lrkm.lt nuotr.

Trečiadienį, gruodžio 10 dieną, Kultūros ministerijoje paskelbti Lietuvos nacionalinių ir meno premijų laureatai.

Jais tapo aktoriai Regimantas Adomaitis ir Nelė Savičenko, rašytojas Jakovas Grigorijus Kanovičius, architektas Rolandas Palekas, fotomenininkas Algirdas Šeškus bei rašytojas ir literatūros kritikas Eimutis Valentinas Sventickas.

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos – premijos, kasmet skiriamos siekiant skatinti kūrėjų kūrybą, įvertinti reikšmingiausius kultūros ir meno kūrinius, Lietuvos ir pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurtus per pastaruosius septynerius metus, taip pat ilgametį kūrėjo kūrybinį indėlį į kultūrą ir meną. Premijas konkurso būdu iki gruodžio 15 d. skiria Lietuvos Respublikos Vyriausybės trejiems metams patvirtinta 11 narių komisija. Premijų laureatų diplomai ir ženklai įteikiami kitų metų Lietuvos valstybės atkūrimo dienos (Vasario 16 d.) proga.

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijai vadovauja buvęs europarlamentaras, filosofas Leonidas Donskis.

Trejiems metams patvirtintoje komisijoje taip pat dirba kompozitorius ir dirigentas Vaclovas Augustinas, teatro ir kino aktorius Juozas Budraitis, literatūrologė Viktorija Daujotytė-Pakerienė, dirigentas Juozapas Domarkas, architektė urbanistė, architektūrologė Jūratė Jurevičienė, teatro režisierius Oskaras Koršunovas, literatūrologas Mindaugas Kvietkauskas, skulptorius ir filmų kūrėjas Deimantas Virgilijus Narkevičius, skulptorius Arūnas Sakalauskas ir fotomenininkas Stanislovas Žvirgždas.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .

2 komentarai

  1. Vytautas Ka:

    Nelabai supratau. Negi Adomaičiui dar nebuvo teikta ši premija? Neįtikėtina! Tai kiek reikia gyventi, kad turėdamas tokį talentą ir aukodamas, per sceną ir ekraną žmonėms, pagaliau tave prisimintų kažkokia komisija? Kiek mes turime tokių talentų? Nemažai, bet neperdaug, kad pasimestume skaičiuodami.

  2. Regina:

    Tikrai nustebau, kad lig šiol R.Adomaičiui nebuvo suteikta nacionalinė premija…Kokie nelygiaverčiai kandidatai! Kitas, žiūrėk, už vieną darbelį gauna, o yra žmonių, dirbusių ir dirbančių Lietuvai visą gyvenimą. Na, kad ir rašytojas Kazys Saja…Jo pjesės išjudino sąstingį, visi plūdo žiūrėti jo “Mamutų medžioklės”, ir daugybės kitų pjesių…O paskui, kai pjesės buvo uždraustos, važinėjo po Lietuvą su aktorium Stoniu, budino “svietą”…dabar pamiršta…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: