D. Grybauskaitė dar kartą pakartojo, jog Rusija turi „teroristinei valstybei būdingų bruožų“ (audio) (9)

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

Gruodžio 6 d. Britų transliavimo agentūra BBC paskelbė Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės pokalbį su verslo skyriaus žurnaliste Višala Sri-Patma (Vishala Sri-Pathma), kuriame Prezidentė dar kartą pakartojo savo ankstesnius teiginius, kad Rusija rodo „teroristinei valstybei būdingų bruožų“ ir sakė, kad neturi jokio noro susitikti su prezidentu Vladimiru Putinu ir neturės tol kol Rusija nepakeis savo elgesio.

Prezidentė D. Grybauskaitė teigė, kad Ukraina šiuo metu kovoja už taiką ir šalių nepriklausomybę visoje Europoje, ir pabrėžė, kad visoms kaimyninėms šalims būtina kalbėtis tarpusavyje ir palaikyti ryšius.

„Bet apie kokį dialogą galima kalbėti, jeigu agresorius ne tik puola ir padeda teroristams, bet ir pats elgiasi kaip teroristas?“ – klausė Lietuvos prezidentė.

Kalbėdama apie Europos energetiką, prezidentė teigė, kad Rusijos sprendimas atsisakyti „Pietų srauto” dujotiekio statybų projekto yra įrodymas, kad Europos pozicija dėl Ukrainos pasiteisino, nepaisant kelių Europos Sąjungos (ES) šalių nepasitenkinimo.

„Atsiranda vis daugiau dujų išteklių ir jų tiekėjų. Po kelerių metų dujų rinka visiškai pasikeis, nes Europoje bus pradėti naudoti skalūnai. Lietuvoje atidarytas suskystintųjų gamtinių dujų terminalas gali patenkinti 90 procentų visų trijų Baltijos valstybių poreikių, todėl mums „Gazprom” tapo visiškai nereikalingas. „Gazprom” vis rečiau galės būti naudojamas kaip politinio spaudimo priemonė Europoje ir tuo labai džiaugiuosi”, – sakė Lietuvos prezidentė.

Pasak D. Grybauskaitės bendromis Europos Sąjungos pastangomis V. Putiną pavyko pristabdyti. Jam buvo neleista naudoti dujų išteklių kaip politinio spaudimo priemonės.

„Tai puikus vieningumo pavyzdys. Bet jeigu V. Putinas nebus sustabdytas, jis Europai ims daryti ne tik ekonominį spaudimą”, – sakė D. Grybauskaitė.

Paklausta ar sieja savo žodžius apie Rusiją, kaip teroristinę valstybę, su Rusijos daromomis kliūtimis Lietuvos vežėjams pasienyje, D. Grybauskaitė sakė, kad tokie Rusijos  veiksmai yra taikomi metai iš metų, todėl jau nestebina.

Prezidentės D. Grybauskaitės kalba BBC laidoje „Verslo dalykai“ („Business Matters“)::

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

9 komentarai

 1. Dalija:

  Niekas mus jau nestebina Lietuvoje.Tiek visokių nesąmonių, kad galvojame, kad nebūtų dar blogiau

 2. Apkalta:

  Be apkaltos, atrodo, neapsieisim ir antrąkart.

 3. Liutauras:

  Kažkas turi imtis sakyti teisybę be pagražinimų. Tik deja mūsų spaudos darbininkai viską Lietuvoje mato per rusišką langą. Kas bloga į pirmą vietą-kas gero į trečią ar ketvirtą puslapį. Ir šiuo atveju. Mūsų prezidentė pasakė visą teisybę. Tokia Rusija egzistuoja nuo pat Maskvos kunigaikštystės užgimimo, kai ją valdė totorių-mongolų palikuonis Ivanas Kalita. Jei ji būtų pasakiusi netiesą-ji būtų susilaukusi ne Lietuvos prorusiškos spaudos ir apžvalgininkų kritikos, bet ir pasaulio valstybių vadovų stipresnių komentarų savo adresu. O kas dėl visų tų rusiškų triukų(nepraleidimų per sieną)-jie tik pateisina Prezidentės nuomonę.

 4. albinas:

  vargo vakarienė ta “mūsų” prezidentė.

 5. Liutauras teisus, kažkas tiesą turi sakyti… Klausimas kas? Va čia nuomonės jau išsiskiria. Tv. laidoje „Nuoga tiesa“ daugumas „prabalsavo“ prieš Grybauskaitės pasisakymą ir tik koks ketvirtadalis – už. Pastarųjų tarpe buvau ir aš.
  Pragmatizmo suprantama daugiau kitoje pusėje, net nevardinsiu argumentų. Bet šis pragmatizmas – trumparegiškas, jis iš paprasčiausios baimės. Prisiminkime istorijos pamokas. Kad ir trečiąjį reichą, nuo ko viskas prasidėjo ir į ką išsirutuliavo… Prisiminkime kokius nors pažįstamus chuliganėlius, kaip jie išanglėja, jeigu visi aplinkui – pragmatiški…

 6. Skaitytojas:

  Vargo vakarienė yra tokie “chamentatoriai”, kurių iki šiol dar vis neišblaivino V. Putino veiksmai. Ar tokie suvokia, kad užpultoje Ukrainoje kasdien žūsta niekuo dėti žmonės? Ko Putinui reikėjo Čečėnijoje, Gruzijoje, Moldovoje, o dabar Ukrainoje? O gal tie “vargo vakarienės chamentatoriai įsivaizduoja, kad tas asmuo atstovauja rusų tautą? Ar jie pamiršo, ką ukrainiečiams primena “holodomoras”, kai vienoje iš derlingiausių pasaulio valstybių badu buvo išmarinti milijonai žmonių? Ar Rusijai reikia Krymo, Karaliaučiaus krašto, Kurilų salų, dalies Suomijos ir t.t.? Ar dabar geriau gyvena paprasti rusai, kai Putino nurodymu prie Rusijos prijungtas Krymas? Ar bent vienas iš pro-putiniškų veikėjų suvokia, kas yra taika ir ką reiškia gyventi, valdomam tokių asmenų, kurie siunčia žmones į mirtį dėl jų ambicijų užvaldyti pasaulį? Pasiskaitykite dokumentus ir pasiaiškinkite bent patys sau, kokiu teisiniu pagrindu Rusijos imperijos kariauna šiuo metu sėdi Karaliaučiaus krašte? Ir nepainiokime rusų su Putinu. Nors šiuo metu nemažai jų daliai šis veikėjas dar atrodo patrauklus, bet prablaivėjimas nenumaldomai artėja.Prablaivėti turėtų ir ES vadukai – dvasiniai nykštukai, kurie vis dar galvoja, kad su Putinu galima net derėtis ir susitarti.

 7. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Neseniai you tube paziurejau istorini filmuka apie Hitleri ir Stalina ir jiems budingus sizofrenijos bruozus, apie paraleles. Tai sie istoriniai asmenys mego fotografuotis su vaikais, keisti savo biografija ir istrinti tai, kas jiems atrode nereikalinga ir Stalinas net sakesi nezinas nieko apie savo sunu Jakova, kai kalba isejo apie jo, kaip belaisvio apsikeitima, taigi net artimuju atsisake. Idomu ar yra Lietuvoje tokiu politiku, kurie niekaip nesugeba teisingai parasyti savo biografijos ir megsta fotografuotis su vaikais? Nu as tokiu nezinau:)

 8. Atgalinis pranešimas: R. Sadauskas-Kvietkevičius. Ar D. Grybauskaitė privalo nusilenkti Putinui? | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: