Paminėta Euromaidano vienerų metų sukaktis (nuotraukos, video) (3)

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Lapkričio 30 dieną, susirinkusieji pievelėje priešais Rusijos ambasadą pagerbė Euromaidano metu žuvusius kovotojus už Ukrainos laisvę ir demokratiją ir neoficialiai įvardyjo šį skverą Euromaidano vardu.

Būtent tą naktį prieš vienerius metus pirmą kartą buvo panaudota brutali jėga prieš taikius mitinguotojus Kijeve. Tąkart daugiau nei 80 žmonių buvo sužeista, 50 protestuotojų buvo suimta. Ši beprecedentė buvusios prorusiškos Ukrainos valdžios ataka tapo lūžio tašku mums broliškos tautos istorijoje. Jau kitą dieną į centrinę Kijevo aikštę susirinko apie pusę milijono žmonių, kurie tvirtai apsisprendė joje įsitvirtinti ir kovoti už vakarietišką Ukrainos ateitį.
Skveras prie Žvėryno tvenkinių Latvių gatvėje – tai vieta, kur dešimtis kartų rinkosi žmonės išreikšdami protestą agresyviai Rusijos užsienio politikai, kariniams veiksmams tiek Gruzijoje 2008 m., tiek šiemet Ukrainoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

3 komentarai

  1. Rimas:

    konservatoriai piarinasi prieš savivaldos rinkimus, galėjo dar prezident pasikviesti 🙂

  2. )..(:

    „Liaudies fronto deputatas“ Antonas Geraščena mano, kad geriausias kandidatas į Antikorupcinio Biuro vadovo postą – buvęs Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis. „Jei kalbėti apie „Petro Porošenkos bloko“ iniciatyvą atsakingais asmenimis skirti užsieniečius, tai aš manau, kad pirmiausia tai mes turime išsiaiškinti tarpusavyje. Jei Saakašvilį skirti Antikorupcinio Biuro vadovu, tai apie tai galima pagalvoti. Aš manau, kad prezidentas turėjo omeny būtent Gruzijos reformatorius“,- pasakė Geraščenko.’ ekspertai.eu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: