Įžiebta pagrindinė Lietuvos Kalėdų eglė (nuotraukos) (3)

Vilniaus sav. nuotr.

Vilniaus sav. nuotr.

Lapkričio 29 dieną, šeštadienį, Vilniaus Katedros aikštėje įvyko pagrindinės Lietuvos Kalėdų eglės įžiebimo šventė. Svarbiausia sostinės žiemos tradicija tapusio renginio metu susirinkusius miestiečius stebino akrobatikos ir šviesos meno trupė iš Italijos „Kitonb“.

Į Vilnių atvykę italų šviesos ir akrobatikos meistrai „Kitonb“ save vadina ekstremalaus teatro grupe. Su savo pasirodymais pasaulį apkeliavę „Kitonb“, Vilniuje žada surengė įspūdingą pasirodymą.

Pasaulyje jie garsėja artistiškumu ir kvapą gniaužiančia judesio estetika, nepriekaištingai derančia su miesto erdvėse teatrališkai atskleidžiamais šviesos elementais.

Eglutės įžiebimo renginys oficialiai pažymi kalėdinio sezono sostinėje atidarymą. Šiais metais planuojama per 20 pačių įvairiausių renginių, tarp kurių ir visų pamėgta 3D pasaka, kuriais vilniečiai ir miesto svečiai galės džiaugtis iki sausio mėnesio vidurio.

Katedros ir Rotušės aikštėse įsikūrė Kalėdų mugės, kurie lankytojams siūloma paragauti saldumynų bei įsigyti rankdarbių ar kitų šventinių smulkmenų.

Jau anksčiau buvo skelbta, kad šiemet sostinei Kalėdų puošmenos ir renginiai apie 690 tūkst. litų. Anot Vilniaus mero A. Zuoko, iš šios sumos du trečdaliai yra rėmėjų skirti pinigai, o vienam vilniečiui šių metų šventės iš savivaldybės biudžeto atsieis beveik litą.

Tą patį vakarą Kauno Rotušės aikštėje įžiebta ir pagrindinė Laikinosios sostinės Kalėdų eglė.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

3 komentarai

 1. Carl di Ortus:

  Priešpaskutinė pastraipa:

  “Jau anksčiau buvo skelbta, kad šiemet sostinei Kalėdų puošmenos ir renginiai apie 690 tūkst. litų. Anot Vilniaus mero A. Zuoko, iš šios sumos du trečdaliai yra rėmėjų skirti pinigai, o vienam vilniečiui šių metų šventės iš savivaldybės biudžeto atsieis beveik litą.”

  Išeina: 2/3 rėmėjų = 460K Lt, likę = 230K Lt = 1Lt kiekvienam vilniečiui => Vilniuje gyvena tik 230 000 žmonių?

 2. Perkūno Paukštis:

  Panašu, kad vatikaniniai religiniai piligrimai visada pasiklysta laike ir erdvėje. Žodį Aukuras, Ugnis rašyk iš mažosios, “papuošk” eglę hebrateologiniais angelais (ir Angelėmis-CHA), hebrajiškomis žvaigždėmis, uždek nuodingą naftinę žvakę, nueik į božnycą (tik nesivesk vaikų) susižaloti sąmonę pakaruoklio vaizdiniais…. O atsiklaupęs suprask, kad taip liaudyje vadinamus hebrakrikščionybe sugundytuosius (kaip tyčia) visada ir visokie zuokalai ir balbiesai gundo.

 3. Pavadinimas:

  pastebiu, kad rusicizmai iš mūsų kalbos nedingsta, kartais atrodo, kad jų net daugėja. Pavadinimas tiesioginis vertinys iš rusų: glavnaja jolka strany. Nuy labai jau dv okia

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: