Lietuvos Romuvos Krive išrinkta Inija Trinkūnienė (video, nuotraukos) (48)

Trinkuniene3

Lietuvos Romuvos Krivė Inija Trinkūnienė | Lietuvos Romuvos nuotr.

Lapkričio 23 d. Vilniuje įvyko Baltų religinės bendrijos Lietuvos Romuva Didžioji  Krivulė. Iš visų Lietuvos kraštu susirinkę Romuvų atstovai – vaidilos aptarė tolesnes veiklos kryptis ir išrinko naują Lietuvos Romuvos vadovą – Krivę Iniją Trinkūniene.

Svarbių sprendimų priimti susirinkusius romuvius pasveikino garbingi Krivulės svečiai – buvęs Seimo narys, tautininkas Gintaras Songaila ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Svarbiausia Krivulės užduotis buvo išrinkti naująjį Lietuvos Romuvos vadovą – Krivį. Į šias pareigas buvo iškelti du kandidatai – Kelmės romuvos vaidila Valdas Rutkūnas ir Vilniaus romuvos vaidilė Inija Trinkūnienė. Tačiau prieš paskelbiant slaptą balsavimą V. Rutkūnas iš rinkimų nusprendė pasitraukti. Vieninga balsų dauguma Lietuvos Romuvos Krive buvo išrinkta šių metų pradžioje Anapilin iškeliavusio Lietuvos Romuvos Krivio Jono Trinkūno našlė Inija Trinkūnienė.

Inija Trinkūnienė gimė 1951 10 25 Kelmėje, 1969 metais baigė Kelmės vidurinę mokyklą, 1974 metais Vilniaus Universitete įgijo psichologijos magistro laipsnį. Nuo 1974 metų iki šiol dirba sociologe Mokslų Akademijos Filosofijos ir Sociologijos, nuo 2001 metų – Socialinių tyrimų institute dabar vadinamame Lietuvos socialinių tyrimų centru.

I. Trinkūnienė pastarąjį dešimtmetį skyrė – etninės kultūros sklaidos ir raiškos tyrimas. Ta tema yra paskelbta per 60 straipsnių mokslinėje spaudoje, dalyvauta konferencijose ir skaityti pranešimai Lietuvoje ir užsienyje. Nuo 2004 metų iki 2013 metų I. Trinkūnienė buvo Etninės kultūros globos tarybos prie Lietuvos Respublikos Seimo ekspertė.

I. Trinkūnienė yra Vilniaus romuvos vaidilė, Lietuvos Romuvos apeiginės folkloro grupės „Kūlgrinda“ vadovė.

Lapkričio 24 d. 10 val. Lietuvos Respublikos Seime (III rūmai) Baltijos asamblėjos salėje įvyks spaudos konferencija „Lietuvos Romuva – protėvių keliu į ateitį“. Dalyvaus seimo narys G. Jakavonis ir išrinkta Krivė I. Trinkūnienė.

Trinkuniene

Inija Trinkūnienė | Lietuvos Romuvos nuotr.

 

Kelios akimirkos iš Lietuvos Romuvos Krivulės darbo:

Lietuvos Romuvos Krivulė 2014:

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Religija, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

48 komentarai

 1. Perkūno Paukštis:

  Po Perkūnais, gera žinia !

 2. Aukuras:

  pagaliau – Lietuva valdo Deives – Moterys!!!!!

 3. Vacys:

  Nuoširdžiausi vydūniečių ir mano sveikinimai naujajai Krivei, kuriai lemta aukštai iškėlus nešti Vydūno Grožvydos Kriviui Jauniui įduotą, o jo Vaidilei Inijai perduotą baltiškosios Amžinos Ugnies liepsną. Tebūna ši liepsna kaitri, skaisti ir jokių vėjų ar skersvėjų neįvekiama. Te padeda Ji Lietuvai tapti, kaip sakė Vydūnas, „vienai š aiškiausiųjų žmoniškumo reiškėjų pasaulyje“. Tad nelengva, bet kilni misija laukia Tavęs, Inija. Stiprybės joje.
  Vacys Bagdonavičius

 4. Pasaka apie auksiтę žuvelę:

  Kai moterys, kurios ir pagimdė žemės suvartojimo kultūrą paprašo valdžios, ji ir jos vyras lieka prie suskilusios geldos. Taip atsitiko Prūsijai. Tas laukia ir mūsų. Jau šiandien esame mirštanti tauta ir tokiais žingsniais jaunos mergaitės skatinamos siekti ne motinystės o darbinės karjeros. Todėl spėju artimiausiais metais gimstamumas Lietuvoje dar mažės, su visomis su tuo išplaukiančiomis pasekmėmis. Užuojauta Tautai, kuri nemąsto… Nuo šiol manęs nebelaikykite Senovės Baltų Tikėjimo išpažinėju.

  • pilietė:

   pritariu Jūsų mintims. Man, kaip moteriai, gražu ir išdidu, kad mes, būdamos Prezidentėmis valdome Lietuvą, kad būdamos finansų ministrėmis skaičiuojame ir dalijame visų uždirbtus pinigus, kad būdamos krašto apsaugos ministrėmis valdome kariuomenę ir komanduojame vyrams….Bet moters paskirtis šioje žemėje visai kita… Oi, visai kita… Linkiu sėkmės išrinktai Lietuvos Krivei. Ji padarys viską gerai ir tvarkingai, taip kaip ir turi būti. Tik klausimas – kur jūs vyrai ir kas jūs esate be mūsų 🙂

   • Klausimas:

    Gyvenate iliuzijose: vyrai yra vyrai, kai moteris savo vietoje – šeimos židinio sergėtoja. O kai einate “valdyti” ar karjėrauti, jūs žlugdote vyrus ir žlungate pačios. Apskritai kalbėti reiktų apie tai ko mes KARTU siekiame, nes ATSKIRAI, mes MIRŠTAME visi.
    Visi tie “valdymai”, kuriuos jūs paminėjote yra tik iliuzija – žvilktelėkite į rezultatus. Moterys visada siekia būti už vyro instinktyviai (nebent tai vyras moters kūne) ir ieško vyro. Neradus tarp savų, ieškoma tarp svetimų (kitataučiai, kitarasiai), dėl ko išsigimsta tauta (ypač dėl skirtingų rasių maišymų).
    Todėl, VYRA, pabuskite iš miegų, alkoholinio ar žaidybinio sapno, tuščių kalbų-diskusijų ir VEIKITE, kurkite, ginkite ką sukūrėte, ugdykite ir auklėkite vaikus ir tik tada Tauta atsigaus.

    PS. Moterims LEIDŽIAMA valdyti tol kol to kažkam reikia. Kai tik atliksite savo užduotį (sugriauti esamą santvarką, išsigims tauta), jus paprasčiausiai pašalins kaip vyrus ir viskas.

    • pilietė:

     Klausimėli, aš pilnai sutinku, kad moteris yra, o tiksliau turi būti, šeimos židinio saugotoja, suteikianti namams ramybės, šilumos ir poilsio prieglobstį, moteris yra pirmiausiai motina savo vaikams, žmona vyrui, o ne viršininkė ir visų galų meistrė… Bet dabar užduokite, Klausime, sau klausimą – kodėl taip yra ? Kodėl moteris priversta prie savo visų kasdieninių buitinių rūpesčių dar atlikti ir vyriškus darbus, prisiimti vyriškas pareigas…? Kai į tai sau atsakysite, tai klausimų ir neliks… 🙂

     • Klausimas:

      Aš, gerbiamoji, senai žinau atsakymą į šį klausimą. Todėl ir kreipiausi būtent į vyrus, kad bustų ir veiktų. Prieš paskutinėje pastraipoje parašyta 🙂

     • LJ:

      Nuo kada moteris yra tik triušis vaikams gimdyti? Jeigu ji nori siekti valdžios ar karjeros, tai neturėtų būti uždrausta. Jeigu ji nori šeimos, tegu kuria šeimą, jeigu nenori, tai jos apsisprendimas, kaip ir vyrų. Kodėl tik vyrai turi teisę rinktis? Kodėl turėčiau jaustis nepilnavertė, jei vyro neturiu ir nenoriu? Atsiprašau, bet tokiomis mintimis tik paskatinsit jaunas merginas trauktis nuo jūsų kuo toliau.

  • Ženklas:

   Ponas ,,pasaka apie auksinę žuvelę“, Jūs prašote : ,,nebelaikyti Senovės Baltų Tikėjimo išpažinėju“. Tai parklupkite prieš svetimdievį, apsipjaustykite, apsikrikštykite, ar kitaip, kaip tokiu atveju būna. (persiprašau, nesusilaikiau). Aš matau klaidingą be reikalo įsižeidusio žmogaus požiūrį. Argi nuo vieno, antro ar sekmo žmogaus, vyro ar moters, esančio bendruomenės vadovo poste, priklauso atskiro žmogaus tikėjimas? Kas Jums trugdo ir toliau prie Aukuro ugnies pasimelsti Dievams ir Deivėms, atlikinėti kitas apeigas, gyventi pagal senosios prigimtinės religijos moralės reikalavimus? Vadovas ne Jūsų darbdavys, ne Jūsų sutuoktinė, suvaldykime mažareikšmes trumpalaikes emocijas ir siekime Darnos. Jeigu Jūsų požiūris į moters vaidmenį ir galimybes šiuolaikinėje visuomenėje trugdo būti romuviu, tai nerimta. Parašykit tuo klausimu diskusinį straipsnį, tad bus naudos visiems. Pagarbiai.

  • Arns:

   jei jums tai trukdo, tai nebūkite romuviu, gi baltų tikėjimas nėra tik romuva. Jei nėra tinkamo vyro, tai į jo vietą stoja moteris. Taip kaip ir karuose senaisiais amžiais: kada nebelikdavo vyrų – ginklą į rankas imdavo moterys; taip kaip ir šeimoje, jei žmogaus nėra – šeimos vairą perima žmona. Be to, romuva gražiai apsidraudė sukurdama kadencijas triems metams (nors iš kitos pusės, tai mažas laiko tarpas ir religijos vedliai turėtų būti kaip santuoka)

 5. kuzis:

  skaitykite paliokas.blogspot.com ir mastykite gerasirdziai. Pervaziuos karavanas neatsisukes jusu pastangas, stiprus minias kelti turi, gatvei is simto nezinos jusu inasu, ziurekite i referendumo rezultatus, aktyvuma liaudies ginti. Guodziates kad daryti reikia kazka, sita iskiepija valdzia parazitu sakiny, kad riedetumete ant begiu niekinia reiksme vezanciu. Geda darote seimo pakalikai, bet dainuoti neuzdraude nei vienas seimininkas vergams
  i krivius uspaskiha imkite, duos zemes sventyklu pristatysite galesite svaigti savo malonumui uz parama valstybine

 6. sb:

  Susirinkime buvo pranešta kad balso teisę turėjo kiekvienas norintis, prisatęs save ,kaip vietinės ramuvos kūrėją .Kaip visada krivulės vieta buvo pranešta ir anketos išdalintos tik sau palankiems žmonėms .Sveikinu ,kad nežiūrint kitų senovės lietuvių tikėjimo bendruomenės narių nedalyvavimo ir protesto eilinį kartą įrodėte kieno tai yra privati organizacija.

  • Kęstutis:

   … o ką būtumėt rinkę?…

  • Arns:

   o prie ko čia kitos senovės lietuvių/baltų bendruomenės? Gi čia romuvos vidaus reikalas. Atvažiuotų dabar žemaičiai ir išrinktų sau tinkamą krivį, paskui grįžtų į Žemaitiją, o krivis turėtų keravoti romuvos lietuviškas bendruomenes – juokinga 🙂 Trinkūnai subūrė šią bendruomenę, juos visi žino, jie yra centre, tai apie juos ir buriasi. Viskas čia gerai. Subręs nauji žmonės – bus ir krivis kitas

   • Turiu pridurti, kad Lietuvos Romuva yra pagal LR įstatymus juridiškai ĮREGISTRUOTA religinė organizaciją. Lietuvos Romuva yra įregistruota kaip RELIGINĖ BENDRIJA vienijanti RELIGINES BENDRUOMENES. Norint balsuoti – tereikia būti BENDRUOMENĖS kuri yra priimta į LIETUVOS ROMUVOS BENDRIJĄ vadovu. Ar aišku?

    • Giedrius:

     Tik teisiška …(užuot jūrydinė)
     ir NET Tikybinė (užuot relyginė)

     mat, jei miegam ir svetimą sapną sapnuojam,
     tai ir esam: p a r iš t i
     (nesakysime juk Jonai, kad esam
     “parištųjų” sąvade/registre)
     dėka 1988-12-11
     olimpinio atsikūrimo, tądien
     rinkta ar lyga ar komitetą
     svetimžodiškai olimpiniam pridėt,
     – buvo pasakyta, kad “re-liguos” –
     tai būtent surišimas, ir likta
     prie tarputautiško LTOK;

     nenorite būt surištas Jonai, net
     ir sapne… gryninkis, sek Save, ir tuomet paskui
     Tave seks. L i e t u v š k a i.

    • sb:

     Kad taip turėtų būti ir arkliui aišku.O kaip vyko patys žinote.

     • Perkūno Paukštis:

      Krivis Jaunius laukė, kada (po 25-erių metų po užregistravimo) 2017 metais Baltų religija pagaliau bus įteisinta tiesiog Valstybiniu mastu. Taip nutiko, kad Inijai teks pabaigti atlikti šį istorinį darbą – atstatyti istorinę TIESĄ.
      Pasidžiaukit, murmekliai.

   • sb:

    Kad taip turėtų būti ir arkliui aišku.O kaip buvo patys žinote.

 7. Vanduo:

  Nepaprastai džiugi žinia, sveikinu Iniją ir linkiu stiprybės bei kantrybės darbuojantis Lietuvos labui. Man tai vienas šviesiausių Romuvos žmonių, tikrai išmintingas Krivulės pasirinkimas. Valio.

 8. Zaratustra:

  Situacija labai dviprasmiška-kai buvo laidojamas Krivis Jaunius atrodė pagal viską kad lyderis iš likusios bendruomenės kaip ir aiškus-Vaiškūnas.Skaičiau po to kad berods Delfyje jis pareiškė kad naujasis lyderis vienaip ar kitaip taps marginalu.Dėl to aišku galima ginčytis.Tačiau Vaiškūno kandidatuose nebuvo, o Inijos konkurentas nusiėmė kaip Brežnevo laikais.Dar dadėkite Romuvos Jaunimo kreipimasi prieš rinkimus kad siūloma Inija.Be abejonės abu Trinkūnai labai daug padarė gamtmeldžių judėjimui-bet jeigu kalbėti ko jie nepadarė-tai nesugebėjo to judėjimo išplėsti,pajungti jaunimo neturėjo talento jungti žmones į krūvą-o kalbant apie finansus “bandė gyventi iš pagonybės”-o pabaiga kažkur dingę Kūlgrindos maisto talonai Dainų šventėjė berods 2009 metais Šiais laikais platinti idėjas be pinigų-tuščias darbas, o juk Romuvos suvažiavimai turėtų vykti Siemens arenoje nes tautinė religija yra pakilime.Todėl Trinkūnienės išrinkimas tai tiesiog “žigsnis į priekį du atgal” ir trepsėjimo vietoje galimybė-be to nors šita tema domiuosi 20 metų,dalyvavau 100-metyje gamtmeldystės Lietuvoje bet apie moteris Krives Lietuvos istorijoje girdėti dar neteko.Norėjosi geriau o gavosi kaip visada kaip sako rusai 🙂

 9. pi-Ratas:

  Durys nebuvo uždaros. Tikri romuviai tikrai galėjo ten dalyvauti ir reikšti savo nuomonę. Tiems, kas negali susitaikyti su Inija krivės vaidmenyje, vertėtų pamastyti kas yra Romuva. Romuva, mano požiūriu, nėra asmeninių ambicijų realizavimo laukas, todėl kviečiu visus bendram darbui ir sveikinu Iniją su išrinkimu! Manau ji tinkamai prates krivio Jauniaus darbus.

 10. taigi:

  yra, kaip yra. Jei būtų galėję būti kitaip, būtų ir įvykę kitaip. Palinkėjimas būtų augti ir subrandinti daugiau įdomių ir mąstančių asmenybių, kad ateityje būtų galima rinktis iš didesnio jų skaičiaus.

 11. Bartas:

  Sveikinu ir linkiu sėkmės .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: