VDU vyks konferencija apie bendravimą XVIII a. LDK miestuose (2)

Vytis_LDK herbas. Pieštas apie 1555 m. Vilniaus kapitulos aplinkoje. Saugomas Paryžiuje Arsenalo b-koje

Vytis – LDK herbas. Pieštas apie 1555 m. Vilniaus kapitulos aplinkoje. Saugomas Paryžiuje Arsenalo b-koje.

Lapkričio 14 d. Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto  III rūmuose (K. Donelaičio g. 52–211) vyks 13-oji mokslinė konferencija „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XVIII amžiuje“, kurios tema šiemet – „Miestas – bendravimo vieta“.

Renginyje pranešimus skaitys Lietuvos ir Lenkijos švietimo institucijų atstovai, istorikai, mokslininkai. Pranešėjai kalbės apie komunikaciją LDK miestuose, žydus multietniniame Slucko mieste, bajorų ir žydų santykius, našlaičių ir pamestinukų globą, Kauno miesto savivaldos bendradarbiavimą su valstybine administracija

ir kitas temas, susijusias su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste XVIII a.

Konferencijos organizacinio komiteto pirmininkas – VDU docentas dr. Liudas Glemža, tarp komiteto narių – istorikas, akademikas, VDU Senato pirmininkas prof. dr. Zigmantas Kiaupa, Inga Puidokienė (VDU Kauno istorijos centras) ir kiti.

Konferencijos programa [pdf]

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Mokslas, Mokslo darbai, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

2 komentarai

  1. indifferent:

    Kas yra VDU – nujaučiu. O kas tas LDK?
    Be to, ar nebūtų galima skirti ir bent porą žodžių multietniniams K miestams?

    • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

      Niekaip nesuprantu, kas tai VDU… ar cia tas pats, apie kuri spaudoje rase… zemgrobiai ir t.t. ? O LDK, tai reikia pasiziureti i tos LDK herba ir pamatysime karaliaus karuna, kas is esmes reiskia… Lietuvos Didzioji Karalyste! Istorijos mokslininkai ir si herba nezires, nes labai toli nuo Lietuvos, tai LDK issifruos kaip Lietuvos Didzioji Kunigaikstyste. Bet kai man yra zinoma, kad Vytautui Didziajam Popiezius du kartus karunas siunte, vadinasi Vytautas Didysis turejo galimybe uzsideti dvi karaliaus karunas, kas juridiskai reiskia – DVIGUBAS KARALIUS, ko pasaulis dar neregejo. Viskas priklauso nuo to kokias taisykles labiau gerbiame. Ar labiau gerbiame Popieziaus juridinius dokumentus, pagal kuriuos tos dvi karunos buvo pasiustos, ar labiau gerbiame VAGIU taisykles, kurios reiskia, jei pavogei karuna is karaliaus, tai jis jau nebekaralius! Kol kas Lietuvos istoriografijoje pripazystamos vagiu taisykles, taigi Vytautas Didysis yra tik Lietuvos Didysis kunigaikstis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: