Ar leisti turėti dvigubą pilietybę užsienyje gimusiems lietuviams? (11)

Lietuvos piliečio pasas | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Lietuvos piliečio pasas | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Lapkričio 13 d. Seimo narys Arminas Lydeka Seimui pristatė Pilietybės įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIP-2110), kuriomis siūloma leisti turėti dvigubą pilietybę užsienyje gimusiems lietuviams.

Įstatymo projekte numatoma, kad Lietuvos Respublikos piliečiais kartu ir kitos valstybės piliečiais gali būti asmenys, kurie Lietuvos Respublikos pilietybę ir kitos valstybės pilietybę įgijo gimdami, taip pat jų vaikai. Ir tik tokio asmens vaikaitis, sulaukęs 21 metų, turėtų pasirinkti Lietuvos Respublikos arba kitos valstybės pilietybę. Tokiu būdu būtų suteikta galimybė tik dviejų kartų asmenims būti Lietuvos Respublikos ir kartu kitos valstybės piliečiais.

Šiuo metu galiojančiame įstatyme įtvirtinta, kad, jeigu asmuo gimimu įgyja ir kitos šalies pilietybę, tai sukakus 21 metams jis turės pasirinkti, kokios valstybės piliečiu norės būti. „Šiomis įstatymo pataisom aš siūlau išsaugoti Lietuvai bent kelis šimtus Lietuvos vaikų ir išvaduoti nuo to sunkaus sprendimo pasirenkant, poetiškai pasakysiu „tarp tėčio ir mamos“, tarp dviejų pilietybių, kuri jiems yra tuo metu svarbesnė“, – kalbėjo Seimo narys A. Lydeka.

Teikiamomis pataisomis taip pat siūloma numatyti įstatymo įgyvendinimo tvarką. Numatoma, jog asmenys, kurie pagal šią nuostatą turi teisę būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės piliečiais ir kurie iki šio įstatymo įsigaliojimo neteko Lietuvos Respublikos pilietybės dėl to, kad įgijo kitos valstybės pilietybę, galėtų paduoti prašymus dėl Lietuvos Respublikos pilietybės grąžinimo Pilietybės įstatymo nustatyta tvarka. Tokie prašymai galėtų būti paduodami per trejus metus nuo šio įstatymo įsigaliojimo.

Po pristatymo už pataisas balsavo 57 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 12 parlamentarų. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas Seimo komitetuose.

Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama sugrįžti pavasario sesijoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

11 komentarų

 1. KAS TOLIAU:

  MANO DUKTĖ SUKŪRĖ ŠEIMĄ OLANDIJOJE IR NETEKO LIETUVOS PILIETYBĖS. VISUR RAŠOMA LIETUVĖ…. KAIP PRIIMTI KELETOS ŽMONIŲ ,,išvedžiojimus ,, POLITIKAM ATIMTI PILIETYBĘ, KAM JIE TARNAUJA ?

 2. Reimundas:

  Ar reikia išvaduoti iš sunkaus pasirinkimo,būti ar nebūti Lietuvos piliečiu,ne t.y.būtina,automatiškai čia netinka,oi tie liberalai.

 3. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Straipnsio ne neverta pradeti skaityti, uztenka pavadinimo, kuriame sakoma : “Ar leisti turėti dvigubą pilietybę užsienyje gimusiems lietuviams?” Siame pavadinime panaudota savoka “dviguba” yra visiskas kgbistinis komunistinis niekalas, nieko bendro neturintis nei su lietuviu kalba, nei su LR Konstitucija. O maziausiai taisytina turi buti taip: Ar leisti tureti dvi pilietybes uzsienyje gimusiems lietuviams? Taciau tokio klausimo esme yra absurdiska, ne Lietuvos valdzios galiose ruboti, duoti, leisti ka nors asmenims, kurie gime uzsienyje. Tai tokia yra absurdo mastysena. Taigi ir mano pateiktas patikslinimas yra niekalas. Reikia zengti dar viena korekcijos zingsni ir taisyti pavadinima gal taip: Ar leisti tureti Lietuvos pilietybe uzsienyje gimusiems lietuviams? Ir kai suformuluoji klausima teisingai, tai ir atsakymas yra paprastas. Visiems lietuviams, kuri jie bebutu, kur jie begimtu neturi buti JOKIU apribojimu tureti Lietuvos pilietybe, nes Lietuva yra visu lietuviu namai. Visu lietuviu namai yra LIETUVA!
  Deja Lietuvos valdzia, kuri naudoja kgbistini komunistiniu isperu termina “dviguba” turedama omenyje dvi, o kalba apie viena pilietybe, parodo, kad supratimo nei apie lietuviu kalba ir tuo labiau lietuviskai parasyta LR Konstitucija NETURI! Ir todel, kartu su visais kitais sprendimas irodo, kad beesanti koloborantu, vagiu, banditu ir dvasiniu iskrypeliu valdzia. Tokiai valdziai pilieciai NEREIKALINGI! Todel, net ir is Ilgausko gviesiasi atimti, tai ka jis gavo savo gimimo metu, budamas lietuviu. Tai ka jau kalbeti apie kitus? Straipsnio tikrai neskaiciau ir neskaitysiu. Aferizmas ATSIBODO.

   • Ženklas:

    Belieka tik nepritarti. Toks dviejų valstybių pilietis nesusipratimas, pvz. Lenkijos pilietis lietuvis turintis ir lietuvos pilietybę, Lenkijai užpuolus Lietuvą, su ginklu rankose kariaus lenkų pusėje, ar būdamas lietuviu Lenkijos piliečiu su ginklu rankose kovos prieš lenkus? Pilietybės niekas niekam neatima. Atskiri asmenys priimdami svetimos šalies pilietybę patys atsisako lietuviškos. Iš gimusiųjų užsieniuose Lietuvos pilietybės irgi per prievartą niekas neatima. Sulaukei pilnametystės,- apsispręsk, atsisakyk kitos valstybės pilietybės ir lietuviška suteikiama be jokių kliūčių. Jeigu žmogus apsisprendžia ne Lietuvos o kitos valstybės naudai, ir mums tai žinoma nepatinka, tai jau nebe juridinė o moralinė problema. Vienu (atsiprašau užpakaliu) dviejų kėdžių neužsėsi. Vadinasi užsieniuose gimę ar išvykę ir Lietuvos pilietybės atsisakę žmonės, nebuvo auklėjami bendrystei su Lietuva ir meilę Lietuvai, deja, nusvėrė kiti motyvai. Tinkamai auklėkime ir siekime, kad tokių žmonių palankumas Lietuvai nusvertų. Tapti gimusiems užsieniuose Lietuvos piliečiais juridinių kliūčių nėra.

    • Atas:

     Ženklui:
     Ar jau lietuvių Jums perdaug?Gal Suslovo mąstysena:”Lietuvos TSR be lietuvių”

     • Ženklas:

      Man lietuvių mažai ir širdis verkia važiuojant per Lietuvą ir matant sunykusias, užkaltais langais trobas be gyventojų. Suslovo nepažįstu. Mano komentaro esmė kita : tai ne juridinė problema o moralinė.

      • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

       Kiekvienas zmogus gali tureti NUOMONE! Kalba eina apie LR Konstitucija! Yra pasirinkimas…. nusispjauti i LR Konstitucija ir tureti anarchija, arba siekti, kad Lietuva butu teisine valstybe ir kurioje jos pilieciu priimta Konstitucija galiotu. Tai LR Konstitucija i sia problematika atsako – GALI LR pilietis buti ir kitos salies pilieciu! G_A_L_I. O jeigu gali, tai ATIMTI negalima! Taigi teise sako… GALI, o nuomone galite ir tureti. Niekas nedraudzia. Taciau, kai sprendimai valstybes mastu yra priimami pagal NUOMONE…. tai ne tuo keliu einame, jei norime teisines valstybes. Na, kaip matau, Lietuvos valdzia NENORI teisines valstybes, nes tektu sedeti ne valdzioje o kalejime. Tai ir turime sprendimus, kurie priestarauja TEISEI!
       Na o apie ta Suslova, tai laikas susipazinti…. tamstos nuomone labai dera su Suslovo…. Lietuva be lietuviu.

 4. Liutauras:

  Nesuprantu kam reikalingos kelios pilietybės. Tautybės niekas neatima. O pilietybė tai įsipareigojimas savo valstybei. Jei jau palikai sav o tėvynę-tai spręsk. Ar dėl skanaus valgio šaukšto verta atsisakyti savo tėvynės ir prisiekti kitai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: