Teismas: Rusijos pilietis A. Diukovas į Lietuvą neįleistas teisėtai (0)

Aleksandras Diukovas | vladtime.ru nuotr.

Aleksandras Diukovas | vladtime.ru nuotr.

Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė Rusijos piliečio Aleksandro Diukovo skundą Migracijos departamentui prie LR vidaus reikalų ministerijos ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus rinktinei dėl sprendimų, kurie jam atėmė galimybę atvykti į Lietuvą, panaikinimo.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinė 2014 metų rugpjūčio 13 dieną atsisakė Rusijos piliečiui Aleksandrui Diukovui išduoti leidimą kirsti Lietuvos sieną ir leisti atvykti į Lietuvą, nes jo duomenys yra įtraukti į užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvos Respubliką, sąrašą. Pasak pareiškėjo, jis skrido į Vilnių dalyvauti savo knygos „Holokausto išvakarėse“, išverstos į lietuvių kalbą ir išleistos leidykloje „Gairės“, pristatyme. A. Diukovas prašė Vilniaus apygardos administracinio teismo panaikinti kaip neteisėtą VSAT Vilniaus rinktinės sprendimą atsisakyti leisti atvykti į Lietuvą bei įpareigoti Migracijos departamentą panaikinti įrašą užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvą, nacionaliniame sąraše.

Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs administracinę bylą, nusprendė atmesti pareiškėjo skundą kaip nepagrįstą. Teismas padarė išvadą, kad VSAT Vilniaus rinktinės pareigūnė sprendimą uždrausti A. Diukovui atvykti į Lietuvos Respubliką priėmė vadovaudamasi teisės aktų reikalavimais, pagal nustatytas procedūras, remdamasi VSAT informacinės sistemos pateikta informacija, kad pareiškėjas Migracijos departamento 2014 metų gegužės 2 dienos sprendimu yra įtrauktas į nacionalinį sąrašą asmenų, kurių buvimas Lietuvoje yra nepageidaujamas.

Šis Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas per 14 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, skundą paduodant per Vilniaus apygardos administracinį teismą arba tiesiogiai Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Seimo narys istorikas Arvydas Anušauskas yra sakęs, kad į Lietuvą neįleistas Rusijos pilietis yra Rusijos specialiųjų tarnybų veikėjas, savo leidiniais teisinantis stalininio režimo nusikaltimus. Pasak A. Anušausko knygoje „Holokausto išvakarėse“ pateikiami žinomi dokumentai, tačiau jie nepagrįstai interpretuojami, bandant pateisinti sovietų 1941 metų trėmimus ir kitas sovietines represijas nukreiptas prieš Lietuvos žmones. Žinoma, kad A.Diukovas  yra fondo užsiimančio istorijos revizija ir stalininio bei sovietinio režimo balinimu įkūrėjas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: