Atvertas kelias ES šalių piliečiams dalyvauti Lietuvos politinių partijų veikloje (4)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Lapkričio 6 d. Seimas priėmė Politinių partijų įstatymo preambulės pataisas Nr. XIIP-875(4), įgyvendindamas Sutartyje dėl Europos Sąjungos (ES) veikimo įtvirtintą reikalavimą užtikrinti piliečiams, kurie nėra tos šalies piliečiai, teisę būti kandidatais per vietos savivaldos ir Europos Parlamento rinkimus tomis pačiomis sąlygomis, kaip ir tos valstybės piliečiams.

Šiuo metu galiojančiame įstatyme nustatyta, kad Lietuvos Respublikos piliečiai turi teisę laisvai jungtis į politines partijas, dalyvauti jų veikloje ir iš jų išstoti. Įstatymas papildytas nuostata, reglamentuojančia, kad šią teisę, išskyrus politinių partijų steigimą, taip pat turi Lietuvos Respublikoje nuolat gyvenantys kitų Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai be pertraukos pragyvenę Lietuvos Respublikoje pastaruosius 5 metus ir nesantys kitų šalių partijų ar politinių organizacijų nariais. Kaip ir kiti, jie galės būti tik vienos Lietuvos Respublikoje įregistruotos politinės partijos nariais.

Įstatymas priimtas už balsavus 70, prieš – 12, susilaikius 20 Seimo narių. Pataisos įsigalios nuo 2015 m. sausio 1 d.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

4 komentarai

 1. Pikc:

  Sajūūūz nerušyyyymy respuuuublik svabooodnych… 🙂
  Rimtai, aš sakyčiau, reikia išvis panaikinti Lietuvos pilietybę ir palikti vieną – sajūzinę, kad visų broliškų respublikų atstovai turėtų lygiai tas pačias teises, kaip ir vietiniai – o tai dar juk yra likę diskriminacinių teisinių nuostatų, kur vietiniams galima tai, kas negalima turkui iš Vokietijos, marokiečiui iš Prancūzijos ar pakiui iš Anglijos. Netvarka!

  • N:

   Neprikalbėk. Nes taip anksčiau ar vėliau bus. Išdavikai valdžioje nenurims, kol neliks Lietuvos. Ne Purinas ir Rusija Lietuvos priešas, o režimas. Kuris drąsus tik loti ant Rusijos, tuo tarpu jei iš tiesų Rusija įves kariuomenę, tai valdžiažmogiai patys pirmieji išdums – jie jau dabar sėdi ant paruoštų čemodanų.

 2. Romas Kaulinis:

  Tai ką veikė Lietuvos piliečiai Birželio 29 ???

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: