Paskirta naujoji Viešųjų pirkimų tarnybos vadovė (0)

D.Vilytė, LVPA nuotr.

D.Vilytė, LVPA nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo, vadovaudamasi Konstitucija, Viešųjų pirkimų įstatymu ir atsižvelgdama į Ministro Pirmininko teikimą, nuo gruodžio 22 d. skiria Dianą Vilytę Viešųjų pirkimų tarnybos direktore.

Viešųjų pirkimų tarnybos vadovas – valstybės pareigūnas, į pareigas skiriamas 4 metams.

D. Vilytė nuo 2010 m. vadovauja Lietuvos verslo paramos agentūrai, administruojančiai nacionalinės paramos ir Europos Sąjungos lėšas. Beveik 10 metų D. Vilytė dirbo Atviros Lietuvos fondo direktore, yra prisidėjusi prie daugelio nevyriausybinių institucijų susikūrimo ir veiklos, buvo viena iš iniciatyvos „Baltoji banga“ pradininkių. Šiuo metu ji yra viešųjų įstaigų „Transparency International“ Lietuvos skyriaus ir „Pilietinės visuomenės instituto“ valdybų narė.

D. Vilytė yra baigusi Vilniaus universiteto Ekonominės kibernetikos ir finansų fakultetą, kur įgijo ekonomistės kvalifikaciją. Vėliau studijavo psichologiją Vilniaus universitete ir verslo vadybą Baltijos vadybos institute.

Atsižvelgusi į premjero A. Butkevičiaus teikimą, Prezidentė praėjusią savaitę atleido VPT vadovą Ž. Plytniką, kuris tarnybai vadovavo 4 metus.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) spalio 22 dieną galutinai patvirtino Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) pernai gegužę priimtą sprendimą, kuriuo Ž. Plytnikas buvo pripažintas supainiojęs viešuosius ir privačiuosius interesus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: