Parengtas potvyniams jautrių Lietuvos vietovių žemėlapis (0)

potvynisAplinkos ministerija, Aplinkos apsaugos agentūra ir Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba parengė potvynių rizikos valdymo plano projektą, kuriame aiškiai įvardijamos didžiausios gyventojams kylančios grėsmės.

Plano rengėjai konstatuoja, kad net trys ketvirtadaliai Lietuvoje kylančių didelių potvynių susidaro dėl sniego tirpsmo ir ledo sangrūdų. Potvynių keliama grėsmė įvardyta išanalizavus Lietuvos upių hidrometereologinius stebėjimus. Prieita išvados, kad ekstremalūs potvyniai būdingiausi Nemuno žemupio ir deltos regionams.

Visuomenė kviečiama pastabas ir pasiūlymus teikti iki 2015 m. sausio 30 d. Aplinkos apsaugos agentūrai arba Aplinkos ministerijai.

Tolesniuose potvynių rizikos valdymo plano rengimo etapuose bus ieškoma būdų, kaip sumažinti ar panaikinti grėsmes teritorijose, kur potvyniai kelia didžiausią pavojų. Tam bus analizuojamas Lietuvoje ir kitose šalyse plačiai taikomų ekonomiškai efektyviausių priemonių (susisiekimo infrastruktūros modernizavimas, apsaugos nuo potvynių priemonių remontas, rekonstrukcija ar statyba, teisinio reguliavimo tobulinimas, gelbėjimo ir perspėjimo sistemų stiprinimas bei vystymas ir t.t.) diegimo tikslingumas ir būtinybė.

Galutinį potvynių rizikos valdymo planą planuojama parengti 2015 m.

Potvynių rizikos valdymo plano projektas

 Žemėlapis, kuriame pažymėtos rizikingos vietovės

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: