Skelbiami tarpiniai rinkimų į Ukrainos Aukščiausiąją Rada duomenys (0)

rinkimai-ukrainoje-LIGAbiznesform-nuotr

Rinkimai Ukrainoje | LIGAbiznesform nuotr.

Spalio 27 d. ryte skelbiami tarpiniai pirmalaikių rinkimų į Ukrainos Aukščiausiąją Radą (AR) rezultatai.

12 val. ryto Ukrainos centrinis rinkimų komitetas (CRK) buvo suskaičiavęs 45,28 proc. visų balsų.

Sprendžiant iš šių duomenų į Ukrainos AR gali patekti šešios partijos. Kol kas pirmauja „Liaudies frontas“ surenkantis 21,62 proc.  balsų bei „Petro Porošenkos blokas“ – 21,46 proc. balsų,

toliau eina „Savitarpio pagalba“ (Самопоміч) partija – ji jau surenka 11,14 proc. balsų. Toliau rikiuojasi: „Opozicijos blokas“ turi 9,76 proc. balsų, Radikalioji Oleho Liaško partija savo– 7,36 proc. balsų, „Tėvynė“, kol kas surenkanti 5,71 proc. balsų.

Ties 5 proc. patekimo į AR riba balansuoja „Laisvės“ partija – 4,69 proc. balsų bei Ukrainos komunistų partija (КПУ) su 3,92 proc balsų. „Pravyj sektor“ te surinko 1,87 proc.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Ukrainos žmones, pareiškusius savo valią sekmadienį įvykusiuose išankstiniuose rinkimuose į Ukrainos Parlamentą.

Pasak Prezidentės, dėl savo šalies laisvės kovojantys ukrainiečiai tvirtai pasirinko europietišką ir demokratinėmis reformomis pagrįstą kelią. Tai labai svarbus žingsnis atkuriant stabilumą ir užtikrinant Ukrainos žmonių gerovę, kuriant stiprią ir vieningą valstybę.

Šalies vadovės teigimu, nors rinkimai vyko sudėtingomis sąlygomis, kai Krymas yra okupuotas, o dalyje Rytų Ukrainos svetimos valstybės remiami separatistai trukdė žmonėms pareikšti savo politinę valią, Ukrainos vyriausybė sugebėjo surengti skaidrius ir sąžiningus demokratinius rinkimus.

Prezidentė taip pat pabrėžė, kad lapkričio 2 d. Donecke ir Luhanske separatistų inicijuojami rinkimai yra neteisėti ir, remiantis ES Vadovų Tarybos spalio 24 d. sprendimu, nebus pripažinti Europos Sąjungos. Pasak valstybės vadovės, rinkimai visoje Ukrainos teritorijoje turi vykti gerbiant Ukrainos įstatymus ir Konstituciją.

Papildyta:

17.55 val. žiniomis apdorojus 65,40 % duomenų:

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: