Romuvos jaunimas vėlinių žvakes uždegs ant protėvių pilkapių (3)

velines-dvarciskiuose-v-daraskeviciaus-nuotr3-K100

Vėlinės Dvarciškiuose | V.Daraškevičiaus nuotr.

Spalio 25 d. šeštadienį 18 val. Vilniaus Romuva kviečia į Dvarciškius (Švenčionių raj. prie Sarių) švęsti Ilgių – Vėlinių.

Lietuvos jaunimo Ramuva jau dešimtmetį per Vėlines pagerbia senuosius protėvius – mūsų valstybės kūrėjus – sukviesdama jaunimą ant Švenčionėlių pilkapių.

Šiemet, kaip ir kiekvienais metais, didelį Universiteto žygeivių būrį atves žygeivių vadas Tadas Šidiškis, kuris buvo vienas iš žygeivių ir etnokultūrinio sąjūdžio įkūrėjų, sykiu su Jonu Trinkūnu ir kitais bendraminčiais – Vilniaus Universiteto ramuviečiais ir žygeiviais pradėję šią tradiciją 1969 metais, uždegdami atminimo ugneles ant Popų (Vingelių) pilkapių prie Rykantų.

„Uždegdami žvakeles savo artimiausiems amžinybėn išėjusiems šeimos nariams, mes turime prisiminti ir tuos, kurie kūrė mūsų valstybę“, – sakė Tadas Šidiškis, žygeivių vadas.

„Protėvius minėsime pagal senovinį paprotį padengdami vėlių stalelį, giedodami sutartines ir vėlinių laikotarpio giesmes“, – papasakojo Inija Trinkūnienė, Romuvos apeigų ansamblio „Kūlgrinda“ vadovė.

Protėvių pagerbimo apeigos bus tęsiamos Dvarciškiuose, Sotvaro šventykloje ir prie vaišių stalo, bendraujant, giedant, prisimenant artimus ir tolimus išėjusius.

Šis Ilgių vakaras bus skirtas šiais metais mus palikusio Krivio – Jono Trinkūno – Jauniaus atminimui.

Daugiau žinių apie renginį rasite ČIA.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Mes baltai, Naujienos, Religija, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

3 komentarai

 1. Sveikinu visus su artėjančia Vėlių Diena. Tebūnie Darna!

 2. Perkūno Paukštis:

  Keletą kart teko pa-būti būtyje tose Dvarciškėse dar Jonui Trinkūnui gyvam esant.
  Tos Pamiškės išties dvasingos mūsų Dvasiomis ir Pilkapiais.
  ———————————-
  Šiemet neteks Jų aplankyti, mat šeimyna išvažiavo į Latviją -kažkokį Baltų suvažiavimą, likau vienas namuose kūrenti pečių ir lesint balandžius, šiek tiek pasikrapštysiu prie mašinos.
  Vakare 6 val. būtinai uždegsiu vaško žvakelę.
  Sėkmės jums paskutiniams Lietuvos Pagoniukams.

 3. Proistorikas, geofizikas inž. Romualdas Zubinas:

  Mūsų laikus pasiekė tiktai piliakalniai, ant kurių buvo statytos pilis. Pilkapiai ir kapai tai didžiausia archeologinė retenybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: