Romos katalikų bažnyčia nepadarė nuolaidų gėjams (4)

Romos katalikų Popiežius Pranciškus | Alkas.lt nuotr.

Romos katalikų Popiežius Pranciškus | Alkas.lt nuotr.

Spalio 18 d. baigėsi neeilinė dvi savaites trukusi Romos katalikų bažnyčios Vyskupų Sinodo asamblėja (VSA) šeimos klausimais: „Šeimos pastoraciniai iššūkiai evangelizacijos kontekste“.

Popiežiaus prašymu Sinodas paskelbė didelio visuomenės susidomėjimo sulaukusį dokumentą šeimos klausimais: Relatio Synodi. Tai Sinodo metu vykusios diskusijos apie šeimą baigiamoji ataskaita.

Katalikų vyskupams po specialaus sinodo šeimos klausimais, nepavyko pasiekti sutarimo dėl Bažnyčios durų atvėrimo gėjams, išsiskyrusiems ir dar kartą susituokusiems asmenims.

„Mes, Sinodo Tėvai, Romoje, kartu su popiežiumi Pranciškumi susirinkę į Vyskupų Sinodo neeilinę generalinę asamblėją, kreipiamės į visas šeimas įvairiuose kontinentuose ir ypač į tas, kurios seką Kristų – Kelią, Tiesą ir Gyvenimą. Gėrimės jumis ir dėkojame už jūsų kasdienį liudijimą, kurį savo ištikimybe, tikėjimu ir viltimi duodate mums ir pasauliui“, – rašoma Relatio Synodi.

Per galutinį balsavimą po dvi savaites trukusių įnirtingų ginčų trys paragrafai dėl opių klausimų – gėjų klausimo ir leidimo išsiskyrusiems ir dar kartą susituokusiems katalikams priimti komuniją – negavo reikalingos dviejų trečdalių daugumos iš 183 dalyvavusių vyskupų.

Kreipdamasis į neeilinę VSA Romos katalikų Popiežius Pranciškus išsakė viltį, jog sąlygos nepriimtoms idėjoms subręsti susidarys ateinančiais metais ir, pasak jo, tuomet bus galima „rasti konkrečius sprendimus“ daugeliui iššūkių, su kuriais susiduria šiandieninė Bažnyčia.

Katalikų dvasinis vadovas ragino katalikų Bažnyčią laikytis gailestingesnės pozicijos  dar kartą susituokusių išsiskyrusių žmonių, netekėjusių motinų ir gėjų atžvilgiu.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: