LLTI rengia konferenciją „Tradicinis ir potradicinis folkloras: gyvavimo ir perdavimo būdai“ (0)

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas

Spalio 16–17 d. Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas (LLTI) centrinių rūmų salėje (Antakalnio 6, Vilnius) rengia  XXI folkloro konferenciją „Tradicinis ir potradicinis folkloras: gyvavimo ir perdavimo būdai“.

Konferencija „Tradicinis ir potradicinis folkloras: gyvavimo ir perdavimo būdai“

KONFERENCIJOS PROGRAMA

Spalio 16 d., ketvirtadienis

9.15 Konferencijos atidarymas.
Pirmininkauja Austė Nakienė

9.30 AUŠRA ŽIČKIENĖ (LLTI)
Kaip ir ką mes dainuojame: epochų, kultūrų ir stilių jungtys gyvojoje tradicijoje

10.00 VITA IVANAUS KAITĖ-ŠEIBUTIENĖ (LLTI)
Vaišių dainos kaip lietuviškosios užstalės tradicijų metakalba ir jų kaitos atspindys

10.30 LILIJA KUDIRKIENĖ (LLTI)
Vienos patarlės keliai (Kur miežiai guli, rugiai netelpa)

11.00 Kavos pertrauka

Pirmininkauja Aušra Žičkienė

11.30 MODESTA LIUGAITĖ -ČERNIAUSKIENĖ (LLTI)
Lietuvių baladės Augo ant dvaro liepelė kryžkelė: pamokyti ar nutylėti

12.00 JURGITA ŪSAITYTĖ (LLTI)
Asmens ir kasdienybės istorijos įspaudai dainų sąsiuviniuose

12.30 DAIVA VAITKEVIČIENĖ (LLTI)
Užkalbėjimų paplitimas ir perdavimas Gervėčių saloje 1970 ir 2010–2012 metų ekspedicijų duomenimis

13.00 Pietų pertrauka

Pirmininkauja Daiva Vaitkevičienė

14.00 AISTĖ VASILIAUSKIENĖ (VDU)
Tradicinio folkloro gyvavimas šiuolaikiniuose lietuvių vaikų pamąstymuose

14.30 DAIVA KUNCAITĖ (VDU)
Slapyvardžiai-pravardės ir su asmenybe susiję pseudonimai lietuviškuose interneto diskusijų forumuose

15.00 DALIA ZAIKAUSKIENĖ (LLTI)
Premijos kaip viešojo asmens vertinimo priemonė

15.30 „TAUTOSAKOS MEDAUS“ nominacijos teikimas geriausiam 2014 m. tautosakos rinkėjui

Spalio 17 d., penktadienis

Pirmininkauja Jurgita Ūsaitytė

9.30 JŪRATĖ PETRIKAITĖ (LMTA)
Zenono Slaviūno ir Jono Balio radijo paskaitų tekstai Lietuvos centriniame valstybės archyve

10.00 POVILAS KRIKŠČIŪNAS (LLTI)
Žvilgsnis į moksleivišką dainos parodiją

10.30 AELITA KENSMINIENĖ (LLTI)
Nelegalūs užrašai ant sienų: sąsajos su tradiciniu folkloru ir virtualioje erdvėje jiems rodomas dėmesys

11.00 Kavos pertrauka

Pirmininkauja Bronė Stundžienė

11.30 RŪTA ŽARSKIENĖ (LLTI)
Muzikavimas atlaiduose arba XXI a. barokas

12.00 DAINIUS RAZAUSKAS (LLTI)
Mitinis pasaulėvaizdis Donelaičio Metuose: pirmosios 12 eilučių

12.30 GIEDRĖ BUFIENĖ (LLTI)
Pralenkęs laiką: modernaus paremijų vartojimo apraiškos Vaižganto publicistikoje

13.00 Pietų pertrauka

Pirmininkauja Rūta Žarskienė

14.00 AUSTĖ NAKIENĖ (LLTI)
Šiuolaikinė muzika: tradicijos atsisakymo tradicija

14.30 GRAŽINA KADŽYTĖ (LLTI)
Pasakojimo, kaip tradicinės folkloro raiškos, atnaujinimo bandymai

15.00 BRONĖ STUNDŽIENĖ (LLTI)
Folkloro būsenos: tarp kryžkelės ir nuošalės

15.30 BAIGIAMOJI DISKUSIJA

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Mokslas, Mokslo darbai, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *