Lietuvos žmonių parama padeda sveikti Lietuvoje besigydantiems ukrainiečiams (1)

KAM nuotr.

KAM nuotr.

Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje besigydantiems Ukrainoje sužeistiems savanoriams padovanotos maskuojamosios uniformos ir batai, kurie buvo nupirkti už Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyriaus valdybos narių ir jų draugų ir Afganistano Goro provincijoje tarnavusių Lietuvos karių lėšas.

„Ukrainiečiai, kurie buvo sužeisti ginant savo šalį, yra verti didžiausios pagarbos, todėl jų pageidavimas turėti naujas uniformas, mūsų sąjungos nariams buvo garbės reikalas,“ – sako dovanas ukrainiečiams perdavęs Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyriaus valdybos sąjungos pirmininkas atsargos majoras Albertas Daugirdas.

Pasak ats. mjr. A. Daugirdo, iš šių ukrainiečių galima daug ko pasimokyti: drąsos, ryžto, atsidavimo ir pasiaukojimo. „Jie yra tikri savo šalies patriotai, nepabijoję šaliai sunkiu metu imti ginklą ir kovoti,“ – teigia atsargos majoras.

Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyriaus valdyba rugsėjo mėnesį buvo surengusi socialinę akciją, kurios metu rinko pinigines lėšas ir priemones Ukrainos kariams remti. Į organizatorių kvietimą atsiliepė ir du tūkst. JAV dolerių savo asmeninių lėšų sąjungai padovanojo Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupėse tarnavę Lietuvos kariai.

Su Lietuvoje sveikstančiais Ukrainoje sužeistais savanoriais bendrauja ir nuolat ryšį palaiko ir Lietuvos kariai. Jie lanko ukrainiečius ligoninėse ir reabilitacijos klinikose, organizuoja išvykas, per kurias supažindina su Lietuva ir jos kultūra.

„Nemažai tarptautinėse misijose buvusių Lietuvos karių iš patirties žino, ką reiškia turėti ribotas galimybes norint bendrauti su artimaisiais, todėl karių ir įvairių organizacijų pastangomis ukrainiečiams yra užtikrinamas ryšys su jų namiškiais telefonu ar internetu, “ – sako prie paramos teikimo Lietuvoje besigydantiems ukrainiečiams koordinavimo prisidedantis kapitonas Marius Varna.

Kpt. M. Varna pabrėžia, jog itin džiugu žinoti, kad juntamas ne tik karių, bet ir itin didelis atskirų žmonių, organizacijų sudomėjimas, kaip jie galėtų padėti ukrainiečiams, taip palengvindami jų išsiskyrimą su šeimomis ir gydymą.

Lietuvoje šiuo metu gydosi 14 sužeistų ukrainiečių. Vieni jų sveiksta ligoninėje Vilniuje, kiti tęsia gydymą reabilitacinį gydymą Palangoje ir Druskininkuose. Ukrainiečius rugsėjo viduryje iš Ukrainos į Lietuvą atskraidino karinių oro pajėgų transporto lėktuvas C-27J „ Spartan“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: