Nemokamai galima pasitikrinti, ar jūsų kompiuteris nedalyvauja kenkėjiškoje veikloje (1)

VDU.lt nuotr.

VDU.lt nuotr.

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT) ragina nemokamai pasitikrinti, ar jūsų kompiuterio (ar kito tinklo įrenginiai) išorinis interneto protokolo (IP) adresas pastaruoju metu nebuvo patekęs į kenkėjiškoje veikloje dalyvaujančių IP adresų duomenų bazę. CERT-LT duomenimis 2014 m. spalio 10 dienai Lietuvoje fiksuojama daugiau 25 000 įrenginių, kurie gali būti naudojami kenkėjiškai veiklai

CERT-LT nuo 2006 m. bendradarbiauja su Lietuvos interneto paslaugų teikėjais bei su kitomis CERT grupėmis, siekiant gerinti kibernetinio saugumo būklę Lietuvos interneto tinkluose, informuoti interneto naudotojus apie pastebėtą jų kompiuterių dalyvavimą kenkėjiškoje veikoje ar turimas saugumo spragas. Tačiau, siekiant užtikrinti saugumą elektroninėje erdvėje, reikia kad ir patys kompiuterių naudotojai imtųsi atitinkamų priemonių. CERT-LT svetainėje vartotojai patys gali pasitikrinti, ar jų kompiuteris saugus. Spustelėjus ČIA galima pasitikrinti, ar kompiuteris neužfiksuotas kaip dalyvaujantis botneto veikloje, ar neturi saugumo spragų, pasitikrinti įtartinas bylas, sužinoti savo kompiuterio IP adresą.

Jei vartotojas, patikrinęs savo kompiuterį, gauna įspėjimą apie tai, kad jo įrenginys nėra saugus, CERT-LT suteikia rekomendacijas, kaip elgtis toliau. 80 proc. kompiuterių naudotojų, apsilankiusių www.cert.lt tinklalapyje pavyksta pašalinti įrenginių saugumo spragas.

Daugiau apie CERT-LT veiklą rasite ČIA, apie saugumą elektroninėje erdvėje informacijos ieškokite www.esaugumas.lt .

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: