Žygis po tūkstančio metų senumo lietuvių kapines (0)

Pilkapis | Neries RPD nuotr.

Pilkapis | Neries RPD nuotr.

Artėjant Vėlinėms, vis dažniau prisimename savo mirusius artimuosius, ir keliaujame kelis, keliasdešimt ar net kelis šimtus kilometrų tam, kad ant jų kapo uždegtume atminties ženklą – žvakelę. Šį sekmadienį Neries regioninio parko direkcija kviečia į kiek kitokią kelionę – aplankyti kapus tų, kurių vardai ir veidai pamiršti jau ne vieną šimtmetį.

Beveik 20 km ilgio pėsčiųjų žygio maršrutas nuves į tris pilkapynus – Rytų Lietuvos pilkapių kultūros palikimą. Juose sužinosime, kaip prieš daugiau nei tūkstantį metų Neries pakrantėsė buvo laidojami mūsų protėviai, ir ką apie to meto socialinę, religinę bei etninę situaciją mums gali papasakoti jų laidojimo papročiai ir pomirtinio gyvenimo samprata. Apie tai žygyje diskutuos archeologas dr. Vykintas Vaitkevičius, 2011 m. Jono Basanavičiaus premijos laureatas.

Žygis „Vėlių takais: Rytų Lietuvos pilkapių kultūra“ prasidės 2014 m. spalio 12 d. 10 val., Panerių dvaro parke (Panerių km., Vievio sen.). Iš ten žygeiviai pradės visą dieną truksiančią kelionę Neries slėnio takais ir kur ne kur miškingame kraštovaizdyje sumirguliuojančiais kaimais.

Išsami informacija ir žygio registracija ČIA.

Kvietimas

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventvietės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: