Premjeras A.Butkevičius lankosi JAV (4)

A.Butkevičius | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

A.Butkevičius | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ir jo vadovaujama delegacija spalio 5–13 dienomis lankysis Jungtinėse Amerikos Valstijose – Vašingtone, Pitsburge, Los Andžele ir Čikagoje. Šis vizitas dar labiau sustiprins strateginę JAV ir Lietuvos partnerystę, suteiks naujų impulsų dvišaliam ekonominiam bendradarbiavimui.

Vyriausybės vadovas su aukštais JAV pareigūnais ketina aptarti gynybos ir energetinio saugumo klausimus, šios šalies verslininkams ir investuotojams pristatyti Lietuvos investicinę aplinką ir galimybes JAV verslui mūsų šalyje. Lankydamasis JAV Ministras Pirmininkas taip pat susitiks su ten gyvenančia lietuvių bendruomene.

Susitikime Vašingtone su JAV viceprezidentu Džo Baidenu, Vyriausybės vadovas planuoja aptarti aktualias transatlantines ir regiono temas, gynybos ir energetinio saugumo klausimus. Taip pat numatyti premjero A. Butkevičiaus susitikimai su JAV prekybos atstovu Michaelu Fromanu, komercijos sekretore Pene Pritzker. Tikimasi JAV verslininkus sudominti galimybėmis investuoti į informacinių technologijų, finansinių paslaugų ir gyvosios gamtos mokslų sektorius.

Susitikime su Energetikos sekretoriumi Ernestu Monizu Vyriausybės vadovas pristatys Klaipėdos SGD terminalo statybų eigą bei Lietuvos ir Lenkijos dujotiekių jungties projektą (GIPL), aptars skalūnų dujų gavybos ir eksporto perspektyvas.

Rusijai taikant embargą maisto produktams iš ES, Lietuva itin suinteresuota plėtoti prekybos ryšius su JAV mėsos produktų srityje, todėl tikimasi, jog šis Lietuvos Vyriausybės vadovo vizitas paspartins sprendimus dėl JAV rinkos atvėrimo lietuviškai kiaulienai ir jautienai. Apie tai Ministras Pirmininkas planuoja kalbėtis susitikime su Žemės ūkio sekretoriumi Tomasu Vilsacku.

Premjeras su JAV administracijos pareigūnais aptars Lietuvos narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO) perspektyvas ir prisijungimo prie Eurozonos teikiamus privalumus.

Vizito metu daug dėmesio bus skiriama naujų rinkų ir investicijų paieškoms, abiejų šalių mokslininkų bendradarbiavimo stiprinimui. Vyriausybės vadovas apie tai kalbės su Amerikos ir Lietuvos verslo tarybos nariais, Los Andželo miesto verslo bendruomene. Lietuvos ir JAV mokslininkų bendradarbiavimas tyrimų ir inovacijų srityse bus aptariamas susitikimuose su NASA administratoriumi Robertu Lightfutu bei Pitsburgo universiteto Medicinos centro vadovu Džefriu Romofu, taip pat lankantis Stanfordo tyrimų institute. Vizito metu bus pasirašoma Lietuvos bendradarbiavimo su NASA sutartis ir susitarimas dėl privačios Pitsburgo universiteto medicinos centro klinikos steigimo Vilniuje. Lietuvos Vyriausybės vadovas paskelbs apie Lietuvos generalinio konsulato įkūrimą Los Andželo mieste.

Vešėdamas JAV, premjeras A. Butkevičius susitiks su lietuvių bendruomene ir Amerikos lietuvių tarybos nariais, dalyvaus Lietuvos Generalinio konsulato 90-mečio minėjimo renginyje, apsilankys JAV Holokausto muziejuje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

4 komentarai

 1. )..(:

  ,Hunteris Bidenas, jauniausias JAV viceprezidento Joe Bideno sūnus, tapo didžiausios Ukrainos gamtinių dujų gamintojos valdybos nariu.’

 2. )..(:

  sugrizes,kliedes apie energetine nepriklausomybe.

 3. LosAngeles:

  Vietoje nepavyko chebrytei, tai issikviete biceli- istruktaza praves. Is grizusio premjero galima laukti itin aktyvios ir nuoseklios veiklos siuo klausimu

 4. )..(:

  ,,Iš karto po suvažiavimo, rikiuojamės prie Bendruomenių rūmų ir einame link Senvagės. 15 val. Senvagėje Global Frackdown Lietuvoje – eitynės prieš hidraulinį skaldymą Panevėžyje!

  Atrodė, kad aktyvios bendruomenės ir pilietiški Lietuvos kraštovaizdžio, gamtos ir švaraus vandens saugotojai apgynė šalį nuo hidraulinio uolienų skaldymo, žvalgantis čia nepamestų skalūnų. Tačiau premjeras A.Butkevičius dabar jau vyksta į JAV vėl parvežti “Cehvron” saulės.

  Jis nepastebi, kad prieš pavojingą hidraulinio skaldymo technologiją protestuoja ne vien Žygaičiai, o viso pasaulio susirūpinusios bendruomenės, žalieji, sąmoningos asmenybės ir visi žmonės, kurie švarią aplinką ir geriamą vandenį vertina labiau, nei abejotinus trumpalaikius ekonominius interesus. Spalio 11 d. vyksta masinis tarptautinis Global Frackdown maršas, raginantis vyriausybes stabdyti jau nemažai žalos pridariusią “skalūnų revoliuciją” ar bent atsisakyti nuožmiojo hidraulinio skaldymo.”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: