Spektaklis „Aušros pažadas“ – odė gyvenimui ir motinai (nuotraukos) (0)

organizatorių nuotr.

organizatorių nuotr.

Spalio 4-ąją žiūrovus kvies jau antroji Nacionalinio Kauno dramos teatro sezono premjera  –  režisierės Agnės Sunklodaitės spektaklis „Aušros pažadas“ pagal pasaulinį pripažinimą pelniusio Lietuvoje gimusio rašytojo R. Gario (Romain Gary) autobiografinę knygą.

Šiais metais minimos prancūzų rašytojo ir diplomato R. Gario šimtosios gimimo metinės.  Rašytoją, kino scenaristą, diplomatą, karo didvyrį ir dviejų premijų laureatą sieja glaudus ryšys su Lietuva – 1914 m. gegužės 8 d.  jis gimė Vilniuje. Epizodus iš šio laikmečio jis meistriškai atvaizdavo romane „Aušros pažadas“. „Esu įsitikinęs, kad R. Gario „Aušros pažadas“ seniai turėjo gyvuoti teatro scenoje. Jame kalbama apie vertybes. Tai labai aktualu laikmetyje, kuomet atsiranda sąvoka „šiuolaikinės vertybės“. Tarsi amžinosios jau nebe aktualios, “ – kūrinio aktualumu ir inscenizacijos sėkme neabejoja Nacionalinio Kauno dramos teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas.

Romanas „Aušros pažadas“ į inscenizacijos autorės ir režisierės Agnės Sunklodaitės rankas pateko dar studijų metais. „Apgailestavau, kad nesu vyras ir negaliu suvaidinti R. Gario.  Medžiaga labai viliojo, bet motinos vaidmeniui dar nesijaučiau pribrendusi, o režisūrinės idėjos dar tik skleidėsi,“ –  prisipažįsta režisierė.  Išlaukusi tinkamo meto,  spektaklio autorė  A. Sunklodaitė siekia atsakyti į klausimą, kaip gimsta kūrėjas, kodėl jis kelia vienokius ar kitokius klausimus. Rašytojo mintys labai aktualios mūsų dienomis, kai aplink tvyro karo įtampa, humaniškumo, sąžinės sąvokos dažnai iškreipiamos arba apie jas pamirštama.  „Aušros pažadas“ – ne šiaip autobiografinė knyga. Tai ir odė motinai, nes R. Garis ir jo motina – neatsiejami. Būtent ji savo sūnų įtikino į gyvenimą žiūrėti kaip į meno kūrinį, įskiepijo tikėjimą geresniu gyvenimu ir daugybę kitų svarbių dalykų.“

Spektaklyje vaidmenis kuria gerai žinomi aktoriai Jūratė Onaitytė ir Sigitas Šidlauskas.  Tai jau antrasis  aktorės susidūrimas su R. Gario kūryba – prieš  keletą metų sukurtas ponios Rozos vaidmuo spektaklyje „Gyvenimas dar prieš akis“ ( rež.  Eglė Mikulionytė). Naujausioje premjeroje motinos Minos Kacevos vaidmenį kurianti aktorė neslepia džiugesio: „Tai dar viena galimybė giliau panirti į R. Gario kūrybą. Mano personažas aprašytas labai spalvingai. Repeticijų metu jaučiau didelį malonumą ieškoti personažo spalvos, palengva ir neskubant.“ Neeilinio likimo R. Gario įkūnijantis aktorius Sigitas Šidlauskas atviras: „Labai tikiuosi, kad šios, R. Gario  „Aušros pažade“ papasakotos  nostalgiškos istorijos apie sūnų ir mamą  sceninė versija bus tokia pat įtaigi, kupina švelnaus humoro,  šviesos ir tikėjimo.“  Spektaklio kūrėjai išlaiko romano autoriui būdingą pasakojimo formą, nesistengia atkurti siužeto ir istorinių asmenybių.

Muziką spektakliui sukūrė kompozitorius Deividas Gnedinas, dekoraciją ir kostiumus – dailininkė Giedrė Brazytė, šviesių ir videoprojekcijų dailininkas  – Vladimiras Šerstabojevas.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: