Anykščiuose tris kartus pagerintas uogienės virimo rekordas (0)

Anykščių sav. nuotr.

Anykščių sav. nuotr.

Rugsėjo 27 dieną Anykščiuose „Obuolinių“ šventės metu agentūros „Factum“ atstovai fiksavo naują Lietuvos rekordą – Anykščių savivaldybė ir socialinis projektas „Draugų uogienė” išvirė didžiausią uogienės katilą.

Rekordinė uogienė svėrė 1006,5 kg (tuščio katilo svoris 229 kg), uogienei buvo panaudota 740 kg obuolių (medelynas „Ažuožerių sodai“ padovanojo šventei 2,5 t obuolių), 210 kg cukraus, 2000 gvazdikėlių, 254 cinamono lazdelės, 8 pakeliai vanilinio cukraus.

Obuolių lupėjų pulkui, kurį sudarė 291 žmogus iš Anykščių miesto ir rajono seniūnijų,  vadovavo garsus virtuvės šefas Liutauras Čeprackas.

Rekordo bendraautorė, socialinio projekto „Draugų uogienė“ sumanytoja, Violeta Masteikienė džiaugiasi, kad siekiant projekto dalyvavo net 21 daugiavaikė šeima iš Anykščių miesto ir rajono seniūnijų.

„Šis mūsų bendras darbas yra puikus pavyzdys vaikams iš gausių šeimų, kaip susitelkus galima pasiekti užsibrėžtų tikslų“ – sėkmės įkvėptas Anykščių meras Sigutis Obelevičius pažadėjo, kad kitais metais Anykščiai kartu su projektu „Draugų uogienė“ sieks naujo Lietuvos rekordo – spaus didžiausią obuolių sūrį.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: