Lietuvoje atidaryta pirmoji Konfucijaus klasė (1)

A.Zuoko nuotr.

A.Zuoko nuotr.

Šeštadienį, rugsėjo 27 dieną, minint Konfucijaus gimimo dieną, Vilniaus Daukšos vidurinėje mokykloje atidaryta pirmoji Lietuvoje Vilniaus universiteto Konfucijaus klasė.

Pasaulyje tokių klasių jau skaičiuojama per pusę tūkstančio, o mūsų šalyje – pirmoji. Visas jas kuruoja Kinijos švietimo ministerija. Didžioji dalis įsteigti bendradarbiaujant su vietos aukštosiomis mokyklomis, kaip kad šiuo atveju su Vilniaus universiteto Konfucijaus institutu, duris atvėrusiu prieš beveik ketverius metus.

Daukšos vidurinėje mokykloje jau kelerius metus dėstoma kinų kalba, supažindinama su kinų kultūra, vyksta kinų meno pamokos.

Ši mokyklą duris atvėrė 1963 metais rugsėjo 1 dieną ir tuomet vadinosi Vilniaus 22-oji vidurinė mokykla. 1974 metais pastatytas mokyklos priestatas su nauja sporto sale.

Mokykla didžiuojasi savo mokiniais – šiandien žinomais mokslininkais, gydytojais, menininkais, sportininkais. Mokslus krimto Seimo nariai Andrius Kubilius, Algis Čaplikas, teisininkė profesorė, Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo teisėja Toma Birmontienė, teisininkas tarptautininkas, MRU Teisės fakulteto docentas, publicistas, rašytojas Justinas Žilinskas ir kiti.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: