Įvertinimas Lietuvai – D.Grybauskaitė išrinkta Pasaulio moterų lyderių tarybos pirmininke (0)

R.Dačkaus nuotr.

R.Dačkaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Niujorke išrinkta Pasaulio moterų lyderių tarybos pirmininke. Ši taryba vienija įtakingiausias pasaulio moteris lyderes – esamas ir buvusias valstybių prezidentes ir ministres pirmininkes.

Lietuvos vadovė šios tarybos nare tapo 2009 metais. Tarybos narėmis taip pat yra Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Danijos Ministrė Pirmininkė Hele Thorning-Schmidt, Nobelio taikos premijos laureatė Liberijos Prezidentė Elen Johnson Sirleaf, Pietų Korėjos Prezidentė Geun-Hye Park, Brazilijos Prezidentė Dilma Rousef, Argentinos Prezidentė Cristina Fernandez de Kirchner, Bangladešo Ministrė Pirmininkė Sheikh Hasina ir kitų valstybių lyderės.

Pasak šalies vadovės, darbas šioje taryboje yra Lietuvos lyderystės įvertinimas ir dar viena galimybė mūsų šaliai tapti labiau matomai ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Vienas iš pagrindinių Prezidentės tikslų vadovaujant tarybos veiklai – dar labiau sutelkti valstybių vadoves bendriems darbams ir padrąsinti moteris visame pasaulyje tapti lyderėmis ir prisiimti atsakomybę už savo šalių ateitį.

Pasaulio moterų lyderių taryba yra forumas, leidžiantis šalių vadovėms keistis gerąja patirtimi, skatinti didesnį moterų įsitraukimą į sprendimų priėmimo procesus politikos, ekonomikos, mokslo, sveikatos apsaugos srityse ir imtis iniciatyvų sprendžiant pasaulio moterims svarbias problemas.

1996 m. buvusios Islandijos prezidentės Vigdis Finbogadotir ir buvusios Airijos prezidentės Mary Robinson įkurtą tarybą sudaro 48 narės bei direktorių valdyba, kuriai ketverius metus vadovaus mūsų šalies Prezidentė. Ji pakeis iki šiol tarybai pirmininkavusią Suomijos prezidentę Tarją Halonen.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: