Pranešama apie prie Murmansko sulaikytą Lietuvos žvejybinį laivą (0)

10346110_888708121143382_6553583291753359952_nŽemės ūkio ministerijos Žuvininkystės tarnyba gavo signalą, kad Rusijos laivybos pareigūnai maždaug 700 km nuo Murmansko sulaikė Lietuvoje registruotą žvejybos laivą „Jūrų vilkas“ ir dabar jį plukdo į Murmansko uostą.

Pirminiais duomenimis laivas, kuriame dirbo ir lietuviai, ir rusai, kaltinamas įplaukęs į Rusijos teritorinius vandenis.

Lietuvos pareigūnai dabar aiškinasi, ar kaltinimai pagrįsti, nes, laivo savininko teigimu, laivas krevetes žvejojo tarptautiniuose vandenyse, o duomenų  apie laivų buvimo vietą netoli savo jūrų sienos Rusija tarptautiniams tinklalapiams neteikia.

Kaip rašo „Komsomolskaja pravda“, laivai iš Lietuvos sieną galėjo kirsti per klaidą.

Kaip rašo leidinys „Jūra“, Lietuva neseniai pradėjo vykdyti šių krabų žvejybą. Šių metų pavasarį lietuviai surengė pirmąją krabų žvejybos ekspediciją Barenco jūroje.

„Lietuvos piliečiai buvo nušalinti, nes nepakluso reikalavimams, bet detalių, kaip laikomi (nežinome)“, – penktadienį žurnalistams sakė L .Linkevičius.

Pasak jo, jei Rusijos spaudoje rašoma tiesa ir laivą sulaikė pasienio pareigūnai, jie neturėjo teisės to daryti.

„Man kiek keista, kad Rusijos spaudoje rašoma, kad sulaikė pasienio pareigūnai, nes jie neturėjo ką veikti tarptautiniuose vandenyse, nes jie neturi ten jurisdikcijų“, – aiškino ministras.

„Žinote, čia tikriausiai taikomi tam tikri įbauginimo metodai Lietuvai dėl to, kad Lietuva yra aktyvi ir pasisako už įvykius, kurie vyksta Ukrainoje. Mes tikrai labai jaudinamės dėl to, kas ten vyksta, padedame Ukrainai ir tikrai padėsime, sekame pokyčius kiekvieną dieną. Kiti dalykai man nežinomi. Galima spėlioti ir daryti išvadas, bet galutinai parodys laikas“, – penktadienį žurnalistams sakė A. Butkevičius.

Premjeras pasakoja informaciją apie bendrovės „Arctic Fishing“ sulaikytą laivą „Jūros vilkas“ gavęs penktadienį apie pietus iš užsienio reikalų ministro L. Linkevičiaus. A. Butkevičiaus teigimu, „Jūros vilkas“ buvo sulaikytas Rusijos žvejybos inspektorių, pasitelkusių pasieniečius, su laive dirbančiais žmonėmis elgtasi labai grubiai.

„Mane informavo, kad Rusijos žvejybos inspektoriai, pasitelkę pasieniečius, Lietuvos žvejybiniame laive dirbančius žmones vos ne suėmė. Tiesiog jiems buvo pasakyta, kad jie vykdo žvejybos veiklą Rusijai priklausančiose žvejybinėse teritorijose, nors pagal mūsų turimą informaciją jie tikrai nebuvo įplaukę į jų vandenų teritoriją. Pagal pateiktą informaciją, jie elgėsi labai grubiai“, – pasakojo premjeras.

„Po to įgula buvo nušalinta nuo laivo valdymo ir laivas buvo tempiamas į Murmansko uostą, nors tarptautinė teisė apibrėžia visiškai kitaip: jeigu iškyla toks konfliktas, tai turi būti perspėjimas, jeigu reikia – tada kreipiasi į mūsų ambasadą, esančią Rusijoje. Gali būti surašomi tam tikri dokumentai. O šitas atvejis mums visiškai nesuprantamas, netoleruojamas. Mes elgiamės teisiniais būdais, teikiame notą Rusijos ambasadai ir prašome, kad būtų kuo greičiau paaiškinta. Žemės ūkio ministrė, kiek žinau, irgi kreipėsi dėl paaiškinimo. Bet kol kas jokių atsakymų neturime“, – pridūrė A. Butkevičius.

Laivo įguloje yra 28 žmonės, trys iš jų – Lietuvos piliečiai. Kas yra kiti įgulos nariai kol kas nežinoma.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: