Bus siekiama, kad kuo daugiau Lietuvos piliečių dirbtų Europos Sąjungos ir kitose tarptautinėse institucijose (0)

Europos centrinis bankas | wikipedia.org nuotr.

Europos centrinis bankas | wikipedia.org nuotr.

Viešojo valdymo tobulinimo komisija, ketvirtadienį posėdžiavusi Vyriausybėje, kartu su Užsienio reikalų ministerijos, Vidaus reikalų ministerijos ir Valstybės tarnybos departamento atstovais  svarstė pasiūlymus dėl efektyvesnio Lietuvos piliečių įsidarbinimo Europos Sąjungos institucijose, tarptautinėse ir regioninėse organizacijose bei misijose.

Komisija konstatavo,  kad, lyginant su kitomis šalimis, Europos Sąjungos ir kitose tarptautinėse institucijose lietuvių dirba labai mažai, nėra bendro valstybės požiūrio ir sutarimo dėl Lietuvos piliečių įsidarbinimo ES, kitose regioninėse ir tarptautinėse organizacijose svarbos, įsidarbinimas dažnai nėra remiamas ir skatinamas institucijų vadovų ir vyksta daugiausiai pačių piliečių iniciatyva.

Šiandien komisijos posėdyje pritarta Užsienio reikalų ministerijos pasiūlymui, išanalizavus kitų šalių patirtį, parengti ilgalaikę Vyriausybės programą, kurioje būtų nustatytos prioritetinės Lietuvai sritys, organizacijos bei pareigybės, taip pat institucijos, atsakingos už informacijos rinkimą, kaupimą ir analizę, rekomendacijų teikimą. Komisija rekomendavo numatyti potencialių kandidatų – aukšto lygio ekspertų – paieškos būdus ir jų skatinimo kandidatuoti priemones, galimus paramos būdus ir papildomo specialaus rengimo galimybes, užtikrinti įgytos patirties panaudojimą Lietuvoje.

„Ypač turėtų būti panaudota įvairių sričių specialistų, prisidėjusių prie sėkmingo Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai, patirtis, o informacija apie laisvas pareigybes tarptautinėse organizacijose turėtų būti skleidžiama kuo plačiau, ne tik valstybės tarnybos ribose, bet ir privačiam sektoriui. Turėtų būti užtikrinama karjeros tąsa tokiose organizacijose dirbusiems ir į Lietuvą grįžusiems valstybės tarnautojams, taip pat ieškoma platesnių galimybių dėl Lietuvos studentų praktikos atlikimo įvairiose tarptautinėse organizacijose“, – sako Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Remigijus Motuzas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: