Prezidentės patarėja: „Pagal tarptautinę teisę tie žmonės nenusikalto“ (1)

Prezidentūra | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Prezidentūra | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Rusijos teisėsauga bando atnaujinti  baudžiamąjį persekiojimą Lietuvos piliečiams, kurie po 1990 metų kovo 11-osios pasitraukė iš sovietų kariuomenės arba atsisakė joje tarnauti. Taip pabrėžė Prezidentės  vyriausioji patarėja vidaus politikos klausimais Virginija Būdienė „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“.

„Pagal tarptautinę teisę tie žmonės nenusikalto, o atvirkščiai, jie yra mūsų herojai. Tai Rusija vykdė karo nusikaltimus, okupuodama Lietuvą, versdama žmones tarnauti okupacinėje kariuomenėje“, – sakė pezidentės patarėja

Anot pašnekovės, pagal Hagos ir Ženevos konvencijas dėl civilių apsaugos karo metu, okupuojanti valstybė negali versti Konvencijų saugomų asmenų tarnauti okupanto ginkluotose pajėgos.

„Lietuvos Tarybos 1918 metų vasario 16-osios Nepriklausomybės aktas ir 1920 metų Steigiamojo Seimo rezoliucija dėl atstatytos Lietuvos demokratinės valstybės niekada nebuvo nustoję teisinės galios ir yra Lietuvos konstitucinis pamatas. Nes 1990 metų Kovo 11-osios Akto nuostatose yra parašyta, kad yra atstatomas 1940 metais svetimos jėgos panaikintas Lietuvos suverenių galių vykdymas. Mes savo žmones, žinoma, ginsime visomis išgalėmis, ypač tuos mūsų didvyrius“ –  kalbėjo V. Būdienė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *