Parodoje – lyg fotografo darbo kabinete (1)

S.Paukštys. E.Janso nuotr.

S.Paukštys. E.Janso nuotr.

Vilniaus fotografijos galerijoje penktadienį atidaryta 50-etį švenčiančio menininko Sauliaus Paukščio paroda „Darbo kabinetas“, praneša LRT Televizijos naujienų tarnyba.

Fotografas galerijoje sukūrė aplinką, panašią į savo darbo kambarį. Tačiau ji primena daugelio žmonių, mėgstančių fotografiją, aplinką. Kaip kūrybinio dienoraščio išklotinėje čia daug simbolių, daiktų, atsineštų iš namų.

„Kai dirbi, lieka visokių sluoksnių ir iš praeities, ir iš ateities projektų, ir nepabaigtų darbų, kuriuos ruošeisi išmesti, bet neišmetei. Paskui atradai ir pagalvojai, kad visai neblogai. Žodžiu, visko po truputį“, – sako fotomenininkas S. Paukštys.

Fotografas 1987 m. baigė Kauno politechnikos institutą. Nuo 1989 m. yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys ir iki 1990 dirbo Lietuvos fotografijos meno draugijoje. 1990–2000 m. dirbo Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 1994 m. vadovauja fotografijos studijai „Fototeatras“. Parodose dalyvauja nuo 1986 m.

Meno kritikai S. Paukštį vadina vienu ryškiausių postmodernizmo fotografijos atstovų Lietuvoje. Jau 20 metų menininkas domisi aktais. Pirmiausia surengė savo kūno darbų parodą, vėliau daug fotografavo moteris. Žmogaus kūnas, pasak S. Paukščio, yra vienas tobuliausių Dievo kūrinių. Jam įdomi kūno grafika, emocija, formos.

Dar viena fotografo pamėgta meno rūšis – fotomontažai, kuriuose sluoksniuojami miesto vaizdai su žmonių portretais, realų vaizdą paverčiant kiek vaiduoklišku.

Paroda veiks iki rugsėjo 20 dienos.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: