B. Obama: Kartą praradote nepriklausomybę. Su NATO daugiau jos niekada neprarasite (video) (21)

Barakas Obama Talino Nordea koncertų rūmuose pasakė kalbą „Rusijos agresija Ukrainoje“ | Alkas.lt nuotr

Barakas Obama Talino Nordea koncertų rūmuose pasakė kalbą „Rusijos agresija Ukrainoje“ | Alkas.lt nuotr.

Rugsėjo 3 d. JAV prezidentas Barakas Obama (Barck Obama), Taline Nordea koncertų rūmuose pasakė kalbą „Rusijos agresija Ukrainoje“.

B. Obama gyrė Baltijos valstybes už ryžtą kovojant už savo laisvę, ir žadėjo, kad NATO gins kiekvieną Aljanso narę:

„Ginsime NATO sąjungininkes. Kiekvieną sąjungininkę… Talino, Rygos ir Vilniaus gynyba – tiek pat svarbi, kiek Berlyno, Paryžiaus ir Londono. Jei reikės – mes ginsime Estiją, ginsime Latviją, ginsime Lietuvą. Kartą praradote nepriklausomybę. Su NATO daugiau jos niekada neprarasite“, – tikino B. Obama.

JAV prezidentas trumpai apžvelgė įvykius Ukrainoje ir pabrėžė, kad šios Rytų Ukrainoje Rusija vykdo realią karinę intervenciją ir, kad Rusijos siunčia tenai siunčia ne humanitarinę pagalbą, o karius, ginklus ir tankus.

B. Obama sakė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ignoruoja Vakarų siūlomas alternatyvas ir atmeta visus siūlomus diplomatinius krizės sprendimo būdus. Tokiu būdu Rusija tik silpnina save pačią ir savo piliečius, – teigė B. Obama.

JAV prezidentas pasisakė ir apie NATO buvimo Baltijos šalyse stiprinimą, jis minėjo didesnius JAV pajėgumus, rotacines pajėgas, bet taip pat pažymėjo, jog Baltijos šalys pačios turi investuoti į savo gynybinių pajėgumų stiprinimą. B. Obama pabrėžtinai gyrė Estiją už tai, kad skyrė 2 proc. BVP gynybai ir sakė, kad kitos aljanso šalys turi pasistengti vykdyti savo įsipareigojimus.

B. Obama teigė neturįs jokio intereso kenkti Rusijai ir kartojo jau anksčiau išsakytą tezę, kad JAV siekia ne žalos Rusijai, o nori, kad Rusija būtų stabili ir gerbtina valstybė.

Barakas Obama Talino Nordea koncertų rūmuose pasakė kalbą „Rusijos agresija Ukrainoje“ | Alkas.lt nuotr.

Barakas Obama Talino Nordea koncertų rūmuose pasakė kalbą „Rusijos agresija Ukrainoje“ | Alkas.lt nuotr

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

21 komentaras

 1. sūduvis:

  per antrajį pasaulinį kara žmonės save guozdavo “amerika mus padės” klausimas ar padėjo ? aš manau kad mus padės savo “demokratija” ir nereikalingu karo kurstymu mums nuo to bus blogiau o amerikonai turės daugiau pinigų

  • Vilmantas Rutkauskas:

   Manau, Amerika kuria vieningą bloką prieš islamababajus, ir tiek. Amerika gerbia Europą.

   • albinas:

    nejuokink, ir iš kur tokių protų atsiranda…

    • Vilmantas Rutkauskas:

     Krikščionių partijoje.

     • Klausimas:

      Pati sukuria tuos islambabajus, o po to kovoja su jais. Su galva negerai ar tiesiog slapti interesai?
      Tiesa, Lietuva nuo 2015 sausio pirmos praras finansinę laisvę, kaip NATO mums padės išlaikyti ją? Arba ES planai iki 2022 m. panaikinti valstybes su tautomis. Irgi laisvės praradimas – negali būti lietuviu. Kaip NATO šiuo atveju padės išlaikyti valstybę ir tautiškumą? Jei jau kalba tegu ir dėsto visus planus atvirai kaip tai bus padaryta.

      • Vilmantas Rutkauskas:

       Nieko naujo, kaip ir prieš 100 metų, taip ir šiandien tiesiog klęsti natūriniai mainai – kažką gaudamas, prieš tai kažką prarandi (pvz. nepriklausomybės vieną kitą sudedamąją dalį).
       —–
       O šiaip, sutik, atmetus susiraukusius snukelius ir dejones (rūpintojėlio įvaizdis), su kryžiais ant kaktų tinginiai lietuviai dar niekad taip gerai negyveno.

       • Klausimas:

        Paimt tikrai paims, o dėl gavimo čia dar klausimas. Beto tai veidmainystė – triukšmauti apie nepriklausomybę ir tuo pačiu ją atidavinėti. Labai panašu į slaptą operaciją: teritorija atplėšiama nuo vieno šeimininko ir perduodama kitam šeimininkui. O kalbos apie nepriklausomybę yra tik priedanga. Visi mes tarpusavyje susiję, todėl aktualu kaip tautos tarpusavyje sugyvens.
        Kaip jūs matuojate gyvenimo gerumą? Ir kodėl kalbate už kitus? Kalbėkite tik apie SAVE, o kiti tegu apie save patys kalba. Patyrinėkite pirma ant ko viskas pastatyta (kam kas priklauso ir kas už ką moka), po to kalbėkite apie gyvenimą.

  • Gustavas:

   Žalmarge, atrajoji senelio stribo melą.

 2. Alvydas:

  B. Obama: Kartą praradote
  nepriklausomybę. Su NATO daugiau
  jos niekada neprarasite

  Jau nebeturime ką prarasti…

 3. Dalė:

  Iš pirmo žvilgsnio – džiugią žinią neša Obama 🙂
  Pastebėjau, jog Obama pažymėjo, kad Baltijos šalys pačios turi investuoti į savo gynybinių pajėgumų stiprinimą.
  Įdomu, kieno kišenėse “nusės” šios investicijos? Ar tik ne Amerikos ginklų koncernų savininkų?

  • Dalė:

   Iš antro žvilgsnio – atrodo, jog cukorius reikia pradėti džiovinti, nepriklausomai nuo to, bus karas, ar ne.
   Nes mūsų neišvengiamai laukia ekonominiai sunkumai:
   -susimokėsime už gynybinių pajėgumų stiprinimą
   -susimokėsime už euro įvedimą
   -susimokėsime už ekonomines Europos sankcijas Rusijai (jau dabar aišku, jog už šias sankcijas mes mokame brangiau, nei didžiosios Europos valstybės, nes daug prekių eksportavome į Rusiją)

  • Alternatyva:

   Jei nori ,kad mūsų pinigai nenusėstu Amerikos ginklų koncernams, tai paimk, nusimauk triusikus išverk gumą ir pasidaryk ragatkę ( timpą) bus už dyką. Žemėpati tu mano , kokie visi gudrus kritikuot Ameriką. Pvz. komentatorius Alvydas nebeturi ką prarast. Pasižiūrėk žemiau gal kokių pakirkšnučių dar turi . Nejau taip viską ir pragėrei.

 4. LosAngeles:

  Tai kad nelabai daugiau yra ka prarasti. Lietuva nera nepriklausoma valstybe, tai akivaizdu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: