Vokietija ir Prancūzija pareiškė neteiksiančios Ukrainai ginklų (14)

Ukrainos karinių pajėgų kariai | ATO spaudos centro nuotr.

Ukrainos karinių pajėgų kariai | ATO spaudos centro nuotr.

Vokietijos federalinė kanclerė Angela Merkel pareiškė, kad Vokietija neteiks Ukrainai ginklų.

Neeiliniame Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdyje Briuselyje naktį iš rugpjūčio 30 į 31 d. , Vokietijos vyriausybės vadovė spaudos konferencijoje paaiškino, kad ginkluotės tiekimas Kijevui „galėtų sudaryti įspūdį, kad Ukrainos konfliktą galima išspręsti kariniu būdu“. Ji taip pat pažymėjo, kad Vokietijos požiūris šiuo klausimu išliks toks pats ir rugsėjo 4-5 dienomis vyksiančiame NATO viršūnių susitikime, – praneša Deutsche Welle.

Tokios pat nuomonės laikėsi ir Prancūzijos prezidentas Fransua Olandas. Jis pareiškė, kad Ukrainos prezidentas Petro Porošenko „pasisakydamas Europos Vadovų Taryboje iš Europos sąjungos neprašė karinės pagalbos“. „Ginklų tiekimas Ukrainai būtų nenaudingas ir tiktai didintų konfliktą, – sakė F. Olandas, – būtent tokį signalą mes siunčiame Rusijai, ji turi nutraukti ginklų tiekimą į Ukrainą ir nekurstyti konflikto“, – Prancūzijos prezidento žodžius cituoja ITAR-TASS.

Kaip žinia Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė šiuo klausimu yra išsakiusi kitokią nuomonę. D. Grybauskaitė paragino Ukrainai suteikti karinę paramą.

Pasak D. Grybauskaitės tiesioginė Rusijos invazija į Ukrainą reiškia, jog de facto Rusija pradėjo karą prieš Europą, nes Ukraina pasirinko europietiškos raidos kelią ir suartėjimą su ES. D. Grybauskaitė pareiškė, kad atėjo metas svarstyti galimybę įvesti ginklų embargą jau esamiems sandoriams su Rusija ir teikti karinę paramą Ukrainai.

Vokietijos užsienio reikalų ministrė Ursula fon der Leyen perspėjo, kad karinių priemonių panaudojimas gresia karu su Rusija, todėl, pasak jos, vakarų valstybės turi „diplomatinio ir ekonominio spaudimo būdu priversti Rusiją nusileisti“.

Ukrainos prezidentas P. Porošenko EVT posėdyje kalbėjo, kad Ukraina nesitiki įtraukti kitų valstybių karių kovai su Rusijos agresija, tačiau yra suinteresuota pasikeitimu žvalgybos duomenimis ir kariniu-techniniu bendradarbiavimu sy vakarų partneriais.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

14 komentarų

 1. Negalima isspresti:

  Ukrainos konflikto kariniu budu ? Tai ka ten daro Rusija-nekariauja?Na,bendrai tai juk nemoralu karo priemonemis remti abi puses-o kas bus jei prancuzai issaudys savo paciu rusams tiekiamus karo laivus ?

 2. Alvydas:

  reikia paskelbti ginklų embargą Kijevo režimui, tas režimas laikosi tik ant prievartos ir karo propagandos, oligarchai veda visą Ukrainą į karą ir tamsą. Šis režimas tai piktžaizdė ir galvos skausmas visai Europai.

  • Bartas:

   Ką tu sakai. Čia tau Žirinovskis su fiureriu Putinu tokį nurodymą davė , kad skleistum jų “propogandą” Lietuvoje. Perduok labų dienų savo maitintojams. Viskas aišku su tavim.

  • lamatas:

   karas prieš Ukrainą ir pradėtas kaip atsakas maidano siekiams neutralizuoti, Būtent karo pagalba oligarchai gina savo interesus ir svarbiausią oligarchų bastioną . Tuo parodydami liaudžiai,kas jos laukia nepaklusnumo atveju. Ir Ukrainos pavyzdys čia labiausiai tinkamas- tik labai bukas gali nesuprasti , nes nėra nei tautinių, nei religinių, nei blokinių nei kokių dar dėmesį nukreipiančių priežasčių. Klasikinis rusų patarlės – mušk savus , kad svetimi bijotu-pritaikymas.

 3. Arūnas:

  Merkel ir Putino duetas ne tik Ukrainoje, bet ir visoje Europoje pareikalaus papildomų aukų, nors ne šiandien, bet artimiausiu metu. O Prancūzija parduoda Rusijai Mistral, kad ji galėtų iš okupuoto Krymo terorizuoti Ukrainos pakrantės miestus, bet ne Ukrainai, nes ginkluotės tiekimas Kijevui „galėtų sudaryti įspūdį, kad Ukrainos konfliktą galima išspręsti kariniu būdu“.

 4. one:

  na Vilniečiai, tai kada bus protesto akcijos prie Vokeituijos ir Prancūzijos ambasadų?

 5. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  “Vokietija ir Prancūzija pareiškė neteiksiančios Ukrainai ginklų”. As tai toki pasakyma suprantu taip, kad Prancuzija ir Vokietija pilnai pasisake uz visos Ukrainos okupacija! Tai didziule parama Putinui, jo imperinems ambicijoms! Po to tegu nenustemba, kad ateis ir ju paciu eile! Kitokio politikavimo cia neizvelgiu. Putinas i tokius ziuri kaip i paskutinius kvailius, beje ne be pagrindo! Cia as matau, kad klausimas su Europa issprestas. Surantama pozicija istoriskai, Prancuzija ivairiais laikotarpiais visada buvo draugiskai nusiteikusi Rusija, ta pati galima pasakyti net apie fasistine Vokietija…. Atejo laikas Europas perdalijimui!

 6. pensininkas:

  Vokietija ir Prancūzija teikia ginklus Rusijai, tai logiška, kad nepatogu teikti ginklus Ukrainai. Bet, gerai pagalvojus, negerai gaunasi. Nėra vienybės toje ES ir tai pavojinga ypač Lietuvai.

  • Gerbiamasis Pensininke,:

   O kada Jus galvojote,kad ES mus gins ? Tam yra NATO-vienintele viltis.As labai uzjauciu Ukraina,bet manau,kad mus rusai panaudos kaip pavyzdi kitiems,ka jie gali su savo blokadom…Deja.

  • Bartas:

   Tiekia ginklus ir tieks. Matai, mielas mano, ten ,EU, meldžiasi naujam Dievui, jo vardas . O tas dievukas sėdi ant pinigų maišo, tas maišas negali mažėti. Nes pinigai yra vertės matas. Tai va, anie ir matuoja, ką parduoti , kad uždirbti. Ir mūsuose, valdžiukė , tam dievukui neša aukas , mūsų prasčiokų sąskaita. O apie vienybę, tamsta, net nesvajokim. EU yra sukurta tam , kad Vokietija nekariautų su Prancūzija (prieš tai buvo plieno ir anglies sąj.). O ne tam , kad Latvija su Estija. Praeitis apie tai sako. Taigi , ta vadinama Europa, jeigu kas , parduos mus rusams be jokio jaudulio. Reikia tik ,fiureriui, Putinui to panorėti. Nes Rusijos imperija gerai jaučiasi tik savo sienas pabaigusi atsiremdamai į gamtines kliūtis; tai aukšti kalnai arba jūros , vandenynai. Paklausykit Žirinovskio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: