Luhanske žuvo Lietuvos garbės konsulas (0)

zvake rankoseLietuvos užsienio reikalų ministerija su giliu liūdesiu praneša apie Lietuvos Respublikos garbės konsulo Ukrainos Luhansko srityje, Ukrainos verslininko Mykola Zelenec mirtį nuo nežinomų nusikaltelių rankų ir reiškia nuoširdžią užuojautą žuvusiojo šeimai ir artimiesiems.

Prieš kelias dienas jis buvo pagrobtas ginkluotų teroristų, išvežtas nežinoma kryptimi ir nušautas.

„Netekome nuoširdaus Lietuvos draugo, aktyvaus Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimo rėmėjo, turėjusio daug planų plėtoti dviejų valstybių kultūrinius ir verslo ryšius.

Smerkiame šį nusikaltimą ir tikime, kad jis bus ištirtas, o kaltieji asmenys išaiškinti ir nubausti“ – rašoma URM pranešime.

Premjeras Algirdas Butkevičius išreiškė gilią užuojautą dėl tragiškos Lietuvos garbės konsulo Mykolo Zeleneco žūties Ukrainos Luhansko srityje.

„Esu sukrėstas žinios apie garbės konsulo žūtį. Netekome žmogaus, ryžtingomis diplomatinėmis pastangomis siekusio taikos, skatinusio bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Ukrainos valstybių. Šią sunkią valandą reiškiu nuoširdžią užuojautą žuvusiojo šeimai ir artimiesiems“, – sako Vyriausybės vadovas.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: