Kūrybinių dirbtuvių ciklas „Aš myliu kūrybą“ Palangoje kviečia pažinti šilkografiją (0)

Palangos miesto savivaldybės nuotr.

Palangos miesto savivaldybės nuotr.

Liepos pradžioje prasidėjęs kūrybinių dirbtuvių ir edukacinių- kūrybinių susitikimų projektas šį savaitgalį pristato susitikimą su tekstilės dizaino ir meno studijos „IndigO“ įkūrėjomis, menininkėmis Milita Balčaityte ir Elze Sakalinskaite.

Nemokamose kūrybinėse dirbtuvėse, kurios vyks rugpjūčio 22–23 d., nuo 17 val.,  kultūrinėje erdvėje „I love Palanga“ (Vytauto g. 39A, Palanga) jaunos, ambicingos kūrėjos iš Vilniaus pristatys šilkografijos techniką.

Pasak merginų, nors šilkografija naudojama ne vien tekstilėje, čia ji paplitusi bemaž labiausiai. Visi dirbtuvių dalyviai bus ne tik supažindinti su šilkografijos technika ir jos būdais, bet galės patys, pasitelkdami šią techniką, dekoruoti medvilninį maišiuką, kurį vėliau išsineš su savimi. Menininkės pastebi, kad dažnai žmonės šilkografiją painioja su kitomis technikomis, ir primena – šilkografija nėra tapymas ant šilko, tai daug įdomesnis procesas, kurio metu įvyksta piešinio perkėlimas pasitelkiant rėmą, aptrauktą šilku.

Kūrybingosios „IndigO“ merginos atvyksta ne tuščiomis – porai dienų „I Love Palanga“ erdvėje apsigyvens improvizuotas pasirodymas, kuriame bus pristatyta „IndigO“ studijos kolekcija „BŪK MATOMAS“, dekoruota šilkografijos technika.

Drabužių ir aksesuarų kolekcija „BŪK MATOMAS“, atspindi šiuolaikinį miesto žmogų, jo pasaulėžiūrą ir gyvenimo būdą. Visi kolekcijos elementai yra dekoruoti stilizuotu Vilniaus miesto žemėlapiu, kuris naktį tampa dar ryškesnis, nes turi atšvaitinę funkciją, tad kolekcijos kūriniai ypač rekomenduojami naktinėtojams ir dviračių mylėtojams.

Kūrybinių dirbtuvių ciklo vaikams ir jaunimui „Aš myliu kūrybą“ užsiėmimai, kuriais pristatomos įvairialypės kūrybinės praktikos, kultūrinėje erdvėje „I love Palanga“ vyks iki rugpjūčio pabaigos. Cikle „Aš myliu kūrybą“ jau sudalyvavo ir savo veiklas pristatė menininkai ir kūrėjai iš visos Lietuvos – režisierius Arūnas Eimulis, fotografė Rūta Taraškevičiūtė, dizainerė, studijos „Absurdo idėjos“ įkūrėja Jurgita Jakubauskaitė, kompozitorius, perkusininkas – multi-instrumentalistas Tomas Dobrovolskis, muzikuojantys profesionalūs aktoriai-mimai Šarūnas Gedvilas ir Rokas Petrauskas, choreografė, šokėja Gretė Petkevičiūtė, taip pat kuriantys aktyvaus Palangos jaunimo atstovai.  Projektą iš dalies finansuoja Kultūros rėmimo fondas.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: