V.Alekna baigė sportininko karjerą (0)

Alekna 2011 m. Deimantinės lygos varžybose | wikipedia.lt nuotr.

Alekna 2011 m. Deimantinės lygos varžybose | wikipedia.lt nuotr.

„Prieš 20 metų pradėjau Europos čempionatu, po 20 metų ir baigiu Europos čempionatu. Kitais metais į pasaulio čempionatą Kinijoje nevažiuosiu, toli ir Azija man nėra sėkminga. Manau, kad pats laikas po 20 metų karjeros sustoti“, – tokie žodžiai nuskambėjo iš dukart olimpinio čempiono Virgilijaus Aleknos lūpų.

42-ejų metų disko metikas antradienį dalyvavo startavo jau šeštame karjeroje Europos čempionate. Lietuvis geriausiu pirmu bandymu diską numetė 59,35 m bei A grupėje užėmė 12 vietą. Kovas baigus B grupės sportininkams, paaiškėjo, jog V.Aleknai atiteko 21 vieta.

„Tai – paskutinės oficialios varžybos už rinktinę. Kuo toliau, tuo sunkiau, šiais metais ypatingai. Manau, kad geriau nebetęsti karjeros. Visą sezoną jaučiau traumas… Tokio amžiaus sportininkų kaip aš, 42 metų, dalyvaujant Europos čempionate nerasite“, – sakė V.Alekna.

Antruoju bandymu Lietuvos sportininkas diską numetė 58,94 m, o trečiasis buvo nesėkmingas.

„Visi metimai šiandien buvo sunkūs, jaučiu ir varžybų naštą, kuri kuo toliau, tuo sunkiau yra pakeliama. Manau, jog 61–62 metrai man būtų buvęs patenkinamas rezultatas. Prieš varžybas galvojau apie tai, kad dar galiu patekti į finalą, kėliau tokius tikslus“.

Šį sezoną V.Alekna dar dalyvaus komercinėse varžybose.

A.Gudžius į finalą pateko jau po pirmo metimo

Sėkmingai antrame karjeroje Europos čempionate startavo Andrius Gudžius. Lietuvis jau pirmu bandymu diską numetė 64,44 m bei įvykdė kvalifikacinį normatyvą. Tarp visų dalyvių geriau pasirodė tik vokietis Robertas Hartingas (67,01 m), estas Gerdas Kanteris (65,79 m) bei lenkas Piotras Malachovskis (64,98 m).

„Tik iš šalies gali pasirodyti, kad į finalą patekau lengvai ir greitai. Buvo daug streso, pirmi bandymai per apšilimą buvo tikrai prasti. Susikaupiau, atsiminiau, ką treneris sakė, pavyko suvaldyti jaudulį ir viskas gavosi pagal planą“, – džiaugėsi A.Gudžius.

„Prieš startą buvo nemažas jaudulys, praeitame Europos čempionate nepavyko patekti į finalą, todėl reikėjo reabilitacijos čia. Viską išėjo padaryti optimaliai, rezervo dar turiu pakankamai, kaip treneris pasakytų, neišleidau nė garso, tik prieš metimą parėkavau. Tikiuosi, jog finale dar pavyks pridėti metrą“.

Kitas B grupėje startavęs lietuvis Aleksas Abromavičius sėkmingai atliko tik vieną, antrąjį, bandymą bei numetė 57,10 m. Tarp 29 sportininkų Lietuvos disko metikui atiteko 26 vieta. Vyrų disko metimo rungties finale, kuris vyks ryt, iš lietuvių dalyvaus tik A.Gudžius.

„Finale yra du etapai, iš pradžių reikės patekti į aštuntuką, o tada matysime. Dabar gerai pavalgysiu, šiandien esu be pietų, pailsėsiu ir ryt išauš didžioji diena“, – teigė A.Gudžius.

Sportininkas nustebo sužinojęs, kad V.Alekna pranešė apie karjeros pabaigą.

„V.Alekna baigė karjerą? Nežinojau, nieko panašaus nė nenutuokiau“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: