Z. Vaišvila. Logiškas klausimėlis valdžiai (78)

Zigmas Vaišvila | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Zigmas Vaišvila | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė sako parengusi keletą receptų, kaip padėti Lietuvos verslui dėl Rusijos sankcijų:

Esu pavedusi Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūrai paruošti sutartis, suderinti sutarties procedūras ir pradėti pieno ir mėsos produktų intervencinius pirkimus. Pieno ar grietinės mes nesupirksime, bet sviesto, sūrio, kurie gali ilgai stovėti, pieno miltelių, mėsos produktų, kurie gali ilgiau laikytis, tuos intervencinius pirkimus praeiti. Tai leidžia Europos Komisija. Manau, su jais suderinsim, kad ir tie pinigai, ką mes išleisime iš savo biudžeto, mums bus atstatyti iš Europos Komisijos biudžeto, – taip ministrė sakė „Žinių radijo“ laidoje „Aktualioji valanda“. Pasak jos, pagrindinis tikslas dabar yra stabilizuoti rinką, kol bus surastos kitos rinkos ir kitų rinkų paieška.

Nesu baigęs nei politinės, nei kitokios ekonomikos mokslų, bet tiksliųjų mokslų išsilavinimas ir gyvenimo patirtis verčia mąstyti logiškai. Jei kažkas (šiuo atveju – Lietuvos biudžetas, t.y. Vyriausybė) mokės už mėsos ir pieno produktus, kuriuos kažkas sandėliuos neapibrėžtą laiko tarpą, o Europos Komisija sumokės už tai Lietuvos Vyriausybei, atsiranda klausimėlis – o kas po šių mokėjimų taps (ar liks?) šių prekių savininku?

Jei juo liks prekių gamintojai, tai bet kas gaminantis norėtų pasinaudoti tokia Dievo dovana, kai už jo produkciją mokesčių mokėtojų pinigus moka valstybė, o jis dar lieka jos savininku. Jei po tokio mokėjimo prekių savininku taps Vyriausybė (lyg ir neužsiimanti tokia veikla) ar Europos Komisija, tai joms teks užsiimti jų veiklai nebūdinga prekyba. Nelabai tipiška veikla, bet matėme tokių pavydžių. Tačiau kodėl šie mokėjimai vadinami kompensacijomis? Suprask, kompensavau, ir nebereikia gamintojams tų gautų pinigų po prekių pardavimo grąžinti Vyriausybei?

Beje, šią produkciją kažkur reikės saugoti tinkamai įrengtuose sandėliuose-šaldytuvuose. Tai taip pat nemažai kainuos. Mūsų valstybė po Nepriklausomybės atkūrimo netruko atsisakyti tarybiniais laikais įrengtų valstybės rezervų sandėlių – pavyzdžiui tokie buvo Vilniaus rajone Valčiūnuose. Ne tik puikiai įrengti, bet ir su atvestais autokeliais ir po teritoriją išvedžiotu geležinkeliu, su visa būtina infrastruktūra. Neilgai jie buvo valstybės rezervo sandėliais – perdavus juos į AB Lietuvos geležinkelių balansą, neilgai laukus juos pardavė. Smagu pirkti puikų ir funkcionuojantį visapusišką infrastruktūrinį vienetą!

Kitas klausimėlis – kas ir kiek, ir kam mokės už saugojimą? Dar vienas valstybės verslas, kuriame svarų žodį tars Valstybės tarnautojai. Jei valstybės (ar nežinia kieno) rezerve prekės užsigulės, jų vertė tikrai nepadidės. Kad saugojimo nuostolius mažinti, matyt, teks skubėti. O tai jau dar vienas valstybės „verslo“ užsiėmimas. Bent jau tarybiniais laikais mes tokį „verslą“ jau matėme. Paprastai jis baigdavosi nuostolingu valstybei pardavimu tam, kam reikia. Bent man nesinorėtų pirkti „palaikytų“ ir pašaldytų maisto produktų.

Tačiau kam daugiau valstybę valdantieji užkraus šią naštą, jei ne mūsų vartotojams ir mokesčių mokėtojams? Taip yra paprasčiau, nes gi klusnūs ir nuolankūs esame. Nuolaidų akcijas dar pasiūlys. Juk ir už keliskart permokėtą suskystintų dujų terminalą jau kantriai mokame. Panašu, kad mokėsime ir keliagubą Visagino AE kainą, nors Tauta jam pasakė – Ne!

Valdžios žmonės išradingi. Tačiau norėtųsi, kad jie būtų išradingi ne „versle“, kurį kuria karas, o valstybės siekyje išvengti karo ir tokių „verslų“.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

78 komentarai

 1. stasys:

  Ne viskas kas sena buvo netinkama praktika,.. gal valstybei tikrai reikėtų susimastyti apie naujus maisto rezervus ,.. tas kas netaupo juodai dienai tas pasmerktas savo ateities ,..O Vaišvilai nereiktų čia spekuliuoti Visagino AE klausimų ,.. energetiniai resursai tokie pat svarbus kaip ir kasdieninis maistas .

 2. nugi:

  Niekaip nepadėsi. Geležinė Magnolija su kitais politiniais šuneliais prisilojo, sankcijos pelnytos, bet gaila tik, kad dėl jų kentės niekuo dėti Lietuvos gyventojai.

 3. Kažin:

  Logiškai jokio “klausimėlio” čia nėra. Reikia žinoti ką teisiškai reiškia piniginė kompensacija ir viskas tampa aišku. O šiuo atveju ji yra parama Lietuvos valstybei, o ne sumokėjimas jai perperkant intervencinius pirkinius. Tokie pirkiniai, kaip taptų juos įsigijant, taip ir liktų Lietuvos valstybės nuosavybe. Jų realizavimo paslaugą valstybė galėtų pirkti iš atitinkamų paslaugų teikėjų, pvz., viešųjų pirkimų būdu. Štai ir visa problema.
  Taigi, “klausimėlis” nei į tvorą, nei į mietą…

 4. Vilmantas Rutkauskas:

  Reikia kuo skubiau ginkluotis, o ne triūbauti, kur pasenusią varškę dėti.

  • N:

   Ir manot, kad nukariausite ar bent atmušite Rusiją? Geriau cirke tokius šūkius šūkaukite.

   • Vilmantas Rutkauskas:

    Kalbi kaip sumautas juokdarys Žirinovskis, kuriam kartu su Putka niekaip nedašunta, kad niekad niekada dar niekas nėra laimėjęs prieš partizaninį karą.

    • N:

     Ką čia paistote? Lietuva, pokaris. Kas laimėjo? Galiausiai jus turbūt labai vilioja pats principas kariauti su Rusija? Pamokyti ją? Atkeršyti? Padėkokite protėviams, kurie praš*ko valstybę ir šansą tapti dideliais ir galingais. Todėl dabar susitaikykit, kad esame maži ir silpni ir nekurstykite karo. Kurio Lietuva nelaimės, o lietuvių tauta galutinai bus pastatyta ant išnykimo bedugnės krašto.

     • Vilmantas Rutkauskas:

      Jei nebūtų buvę Partizaninio karo, nebūtų buvę ir Kovo 11-osios.
      ————-
      Šiaip lietuviai esa apsukrūs SAU visomis prasmėmis, tačiau ne bendrame savo Tautos reikale – atsibasto koks ruskis, lenkas ar krikščionis, tuoj ima laižyti rankas.

      • N:

       Nesąmonė. TSRS žlugimas niekaip nepriklausė nuo pokario įvykių. Įsikalkite į galvą, kad ne Lietuva sugriovė sąjungą, ji tik sudalyvavo ją griaunant kaip vienas didelės ir sudėtingos operacijos sraigtelių.

  • Klausimas:

   Taip, reikia ginkluotis. Bet šaudyt teks vietinius banditus, marodierius ir organų draskytojus.

 5. kaunietis:

  Aha Rutkauskai, ginkluokis.Nusipirk koki surudėjusi pistolieta:))))

 6. aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

  Sugrąžinus nusavintas pensijas dar padidinus MMA ir pensijas, skurde klampojantys Lietuvos piliečiai išpirktų viską.

  • aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

   Primenu,
   Lietuvoje maisto ir daiktų kainos kaip kitame ES pakraštyje,
   o algos ir pensijos yra keturis kartus mažesnės nei kitame ES pakraštyje.

   • aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

    Klausimas.
    Kas atsitiktų, jei kitame ES pakraštyje būtų sumažintos algos keturis kartus?

    • Vilmantas Rutkauskas:

     Kitame gale vaikščiotų visi surūgę (kaip dabar čia).

    • N:

     Ten net ir dabar visi vaikšto surūgę, nes bedarbystė siekia 40-60 proc. Ir kas iš tos didelės algos, jei tiek jos iš viso negauna. Taigi, nereikia čia per daug inkšti – Lietuvoje blogai, bet kitame ES pakraštyje irgi ne geriau.

     • Vilmantas Rutkauskas:

      Jūs čia visi pakvaišę dėl algų.

      • aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

       Pensininkai susimoka už šilumą ir maistui nebelieka.
       Dirbantys tik vieną vaiką įgalūs išmaitinti.
       Valdžia švaisto pinigus maisto sandėliavimui?!
       Viskas taip, kaip prie okupanto ruso.
       Ar laimingas esi tokia lietuviškos bendruomenės būsena?

       • aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

        Maisto dalinimas svetimšaliams agresoriams yra nusikalstamas, kai lietuviška bendruomenė skursta ir vaduojasi emigracija. Kai Lietuva skurde, tai svetimšaliams nepriklauso nei vienas lašas pieno, nei vienas grūdas, nei vienas trupinys duonos.

       • Klausimas:

        Okupaciją vykdė rusakalbiai (o kai kurie net ir tos nemokėjo, nes buvo elementarūs atvykėliai) interventai iš JAV ir Šveicarijos, kurie įvykdė spalio revoliuciją ir Rusijos bei kitų šalių tautų genocidą (per 1918 – 1921 intervenciją pavadintą “pilietiniu karu”, kuris viens prie vieno sutampa su įvykiais Ukrainoje). Genocidas, ištikrūjų, tęsiasi ir tęsis tol kol bus sunaikinti visi vietiniai gyventojai užgrobtose teritorijose (įskaitant ir Lietuvoje).

        • aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

         Okupanto ruso apsėsta Lietuva jau nuo 1795. Ruso užtarėjas esi.

         • Šviesulys:

          Prajuokinot 😀
          Nuo 1700 Rusiją valdė Petras pirmasis, kuris net rusiškai nekalbėjo – iš vakarų atvažiavo (ir degtinytę tarp rusų įtvirtino bei atšaukė seną kalendorių). Su pretenzijomis prašau kreiptis į vakarus.

         • N:

          Kaip visada, kalti kiti, labiausiai rusai. Įsikalk į galvą – Lietuvos elitas 18 a. antroje pusėje galutinai prašiko valstybę. Ir Rusija NEKALTA IR ne OKUPANTĖ. Pagal to meto tarptautinės politikos ir šalių santykius įvyko visiškai normalus dalykas – silpną “suvalgė” stiprus. Dar reikia priminti, kad pasidalijo Prūsija, Austrija-Vengrija ir Rusija. O kalta tik Rusija? Kalta pati Lietuva, tiksliau jos to meto elitas, kuris iš pradžių susidėjo su lenkais, o šie pasirodė besą dar didesni liurbiai ir savo šalį būtų prašikę anksčiau, bet unija išgelbėjo Lenkiją nuo žlugimo, leido pratemti dar porą šimtmęčių, užtat galiausiai sunaikino ir Lietuvą…

  • aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

   Dar yra vienas būdas, kai Lietuvos skurstantys piliečiai patys supirktų visus maisto produktus ir nereiktų švaistyti pinigų sandėliavimui. Maisto produktams nustatyti PVM=0. Taip yra kitame ES pakraštyje.

  • aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

   Yra dar vienas būdas, kai Lietuvos skurstantys piliečiai turėtų daugiau pinigų pirkti maisto produktams ir nereiktų švaistyti pinigų sandėliavimui. Padidinti neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) nuo 570 litų iki 840 litų.

  • aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

   Yra dar vienas būdas, kai Lietuvos skurstantys piliečiai turėtų daugiau pinigų. Atskaitymus sodrai taikyti tik nuo pajamų, viršijančių 660 litų (kaip kitame ES pakraštyje). Lietuvoje dabar atskaitymai į sodrą yra jau nuo pirmojo uždirbto lito.

   • aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

    Kai MMA 1000 litų, tai darbdavys priverstas sumokėti sodrai dar 301 litą (30.98%)! Tokio plėšikavimo nėra kitame ES pakraštyje. Šie skaičiai parodo, kad bolševikinės kelių partijų gaujos erodams yra svarbiau lovys nei žmogus.

 7. fig:

  Kažkoks blusinėjimasis. Tokių reiškinių valstybės veikloje galima priskaičiuoti tūkstančiais. Zigmas iki gyvenimo galo galėtų konferencijas rengti. Bet esmė lieka nepaliesta. O esmė yra prievartinis žmonių pinigų nusavinimas. Paskui belieka išsidalinti ar padalinti kam reikia. Taip buvo, yra ir bus, kol bus prievarta pinigų surinkime. Kitaip tariant, Zigmas kovoja su vėjo malūnais.

 8. Kęstutis:

  ESMINĖS LIETUVOS PROBLEMOS
  1. EMIGRACIJA ir KAIMO bei PROVINCIJOS NYKRA: demografinė, geografinė, kultūrinė, ekonominė
  ( emigracija pastaraisiais metais net 6 kartus viršijo pasaulio vidurkį ir vertinama virš 800 tūkst., 4 200 kaimų telikę tik pavadinimai, renovacijos reikia pusei – 26 tūkst. km melioracijos griovių, kuriuose kuriasi iki 100 tūkst. dydžio bebrų populiacija, 145 tūkst. ūkių stipriai vargsta, nes likusieji apie 5 tūkst. ūkių valdo 40 proc. dirbamos žemės ir paėmė daugiau nei pusę ES paramos -apie 5 mlrd.Lt, kasmet ūkių skaičius visą dešimtmetį mažėja po 10 tūkst.)
  dėl ją sukėlusių
  2. NEDARBO ir MAŽŲ ATLYGINIMŲ, STIPENDIJŲ, PAŠALPŲ, PENSIJŲ
  ( nedarbas pastaruoju metu nuolat siekia apie 200 tūkst., minimalus atlyginimas tėra tik 1000 lt, socialinę nelygybę atspindintis GINI indeksas – vienas didžiausių visoje ES )
  3. NUSIKALSTAMUMO, ŽINIASKLAIDOS NEGATYVUMO ir LĖKŠTUMO bei TENDENCINGUMO, NEPAGARBOS ŽMOGUI
  ( Lietuvoje pastoviai yra apie 0,5 mln. ikiteisminių tyrimų – Tauta „kriminalizavosi“, nes nėra nenukentėjusios šeimos )

  4. POILSIO – REKREACIJOS BEI VAIŠINIMOSI ir DARBO bei POLITINĖS PARTIJŲ ir NVO bei VALSTYBĖS VALDYMO KULTŪROS – viešumo, kolegialumo, intelektualumo, atskaitomybės, atsakomybės STOKOS, veiklos neefektyvumo, REALIOS DEMOKRATIJOS SILPNUMO netgi SAVIVALDOS LYGMENYJE, SUSVETIMĖJIMO VALSTYBEI PLĖTRA, INTELIGENTIJOS NUSIŠALINIMAS nuo VALSTYBĖS TVARKYMO
  (Lietuvoje stipriai išgeriančių yra apie 450 tūkst., vidutiniškai „ant galvos“ žmogui per metus tenka 15,2 l spirito – trečias rodiklis pasaulyje, išplito paauglių girtavimas, apie 100 tūkst. asmenų yra oficialūs alkoholikai bei narkomanai. Moksleiviai kasmet padaro per 3 tūkst. Nusikaltimų – daugiau nei pusė vagystės)

  5. MAŽESNI nei ES LIETUVOS ŽMONIŲ SVEIKATINGUMAS, ILGAAMŽIŠKUMAS, SAUGUMAS
  (ES tebepirmaujama pagal širdies kraujagyslių sistemos susirgimus, grėsmingai daugėja onkologinių susirgimų, apytikslis vidutinis ilgaamžiškumas vyrų – 69 m. ir moterų – 79 yra beveik 12 metų mažesnis nei pirmaujančių švedų ir ispanų)

  6. SOCIALIAI DEGRADAVUSIŲ ar DEGRADUOJANČIŲ ASMENŲ GAUSA
  ( 450 tūkst. stipriai išgeriančių asmenų, kurių „branduolį“ sudaro apie 100 tūkst. oficialių alkoholikų bei narkomanų su jų 2-3 artimaisiais sudaro apie 2 mln. dydžio kenčiančių, nelaimingų žmonių antikultūrinę terpę dėl kurios lietuviai yra laikomi vieni nelaimingiausių–kasmet 1 tūkst. savižudybių)
  7. EKONOMINIS SILPNUMAS dėl NEEFEKTYVIOS MOKESČIŲ POLITIKOS, sukėlusios DIDŽIULĮ „ŠEŠĖLĮ“
  (šešėlinė ekonomika yra vertinama apie 30 mlrd.Lt, o valstybės skola yra išauginta iki 50 mlrd.lt/metus su beveik 3 mlrd/lt kasmetėmis palūkanomis)
  KĄ GI REIKIA NUVEIKTI?
  1. Daugeliui permainų ir reformų reikia nemenkų lėšų, tad ekonomikos tvarkymas su mokesčių mažinimu, „šešėlio“ bei Lenkijos dempingo menkinimui, skolos išmokėjimui yra pirmaeilis uždavinys. Energetikoje, kol nėra Lietuvos AE, būtina kogeneracijos programose pirmiausia naudoti nesurenkamą 1,5 mln.t šiaudų, o ne deginti medieną, kuri kitaip naudota pvz. plokščių gamybai duoda ir dešimteriopai didesnį pelną
  2.Visas NVO bei partijas reikia mokyti demokratijos abėcėlės – renkamumas tik su konkrečia programa bei atsiskaitymo terminais ir atsakomybe, akcentuojant ir viešųjų finansų e-skaidrumą, kaip ir visų valstybės pareigūnų veiklos. Būtini vieši piliečių e-forumai prie kiekvienos ministerijos ar savivaldybės svetainės, o ne tik galimybė pasiųsti laišką. Būtina Lietuvos savivaldos demokratizacija, grąžinant atstovavimą apylinkių rinkėjams. Seniūnaičių veiklą būtina praplėsti ir vietiniu teritoriniu planavimu bei verslo plėtra bedarbystės naikinimui, o ne iš esmės – socialine rūpyba. Nuovados – policijos, poliklinikos, mokyklos viršininkai turi nuolat atsiskaitinėti vietos bendruomenėms ir gauti jų pritarimą veiklai.
  3.Valdžia turi įsisąmoninti, kad POILSIO-REKREACIJOS ir LAISVALAIKIO-VAIŠINIMOSI KULTŪROS apleidimas, jai neskyrus reikiamo dėmesio Tautai pernelyg brangiai kainavo, todėl būtina pasiekti, kad tradicinę masinę vaišinimosi stipriais gėrimais – whiskey, brandy, vodka ir kt. kultūrą pakeistų vaišinimosi tradiciniais lietuviškais silpnais gėrimais – midumi iki 15 laipsnių, alumi iki 7 laipsnių kultūra. Tam reikia ir propagandinės kampanijos, ir aktyvios alkoholio-narkotikų antireklamos, alkoholio pardavimo taškų sumažinimo nuo 19 tūkst. iki 500 bei suvienytos akcizų alkoholiai – tabakui mokestinės politikos visame artimame pabaltijo regione bei pasienyje su Baltarusija ir Rusija. Tai kainuoja nedaug, tačiau pozityvus efektas netruks ateiti. Būtina propaguoti, ugdyti ir palaikyti sveiką gyvenimo būdą – kurti Sveikatos miestų tinklą Klaipėdos pavyzdžiu, skatinti gamtinį, etninį turizmą, o ne lėbavimą taip vadinamose kaimo turizmo sodybose. Reikia žymiai veiksmingesnės užsienio politikos, nukreiptos prieš ES neekonomiškumą bei nuopuolį, neinvestuojamo kapitalo prastovą.
  4.Reikia specialios100 tūkst. chroniškų alkoholikų ir narkomanų priežiūros bei gydymo ir socializacijos programos, sudarytos vieningomis VRM, SAM, Švietimo ir mokslo ministerijos bei SADM, savivaldybių pastangomis
  5.Būtina valstybės ir valstybės remiamą žiniasklaidą pakreipti jos ir jos žmonių labui – naujos politinės ir bendrosios kultūros, geros analitikos ir tikėjimo sklaidai, pritraukiant inteligentiją.
  6.Būtina sustabdyti moksleivių girtavimą, visos, o ne tik 6 Lietuvos savivaldybės turi įvesti ribojimus alkoholio pardavimui greta mokyklų. Kadangi patyčias-smurtą patiria apie ¾ mokytojų, būtina gražinti drausmės-elgesio pažymius, apmokestinti smurtinių filmų demonstravimą
  7.Būtina sukurti kaime valstybinio-privataus kapitalo modernios technikos centrus, smulkių, bet besikooperuojančių ūkių rėmimui, mažinti mokesčius kooperatyvams. Bedarbystės naikinimui ir sveikatingumo didinimui būtina iškelti 20 proc. ekologinių ūkių tikslą ir jo siekti dar ir bedarbystės naikinimui: virš 200 tūkst. ha žemės yra apleista, kaime virš 70 tūkst. trobų yra užkaltais langais, o miestuose ir miesteliuose daug net nedirbančių žmonių tebelaukia bet kokio būsto.

 9. Kažin:

  Beje, Rusijos ir Lenkijos žmonių galvojimas yra vienodo tipo, t.y. ir vieni ir kiti aimanuoja, kad juos kitos šalys amžinai skriaudžia ir dėl to blogiau gyvena negu kiti. Šia liga, t.y. kad dėl visko kas gyvenime negera kalti kiti, o ne patys, ne pačių valdžia, nuo šių dėl kaimyninių įtakų yra užsikrėtusi ir Lietuva… Taigi, belieka patiems, kaip sakoma, – “imti šniūrą, duot per skūrą, kad pamestum tą notūrą”… Pirmiausiai liautis bėdavoję galėtų tautininkai.

 10. Kažin:

  Reikia kalbėti konkretesniais faktais, pvz. akivaizdu, kad 1940 metų sovietų okupaciją lėmė tarpukario laikotarpio Smetonos slapta vasalystė Lenkijai, ypač lemtingi buvo Lenkijos 1938 metų ultimatumo priėmimas ir 1939 m. Vilniaus ir krašto neatsiėmimas. Šiuos veiksmus sovietai (Molotovas)1940 metais pagrįstai traktavo, kaip Lietuvos pardavimą. Be abejonės teisinė padėtis po 2-o pasaulinio karo Lietuvai savo laiku atmetus 1938 m. Lenkijos ultimatumą ir 1939 m. atsikovojus Vilnių būtų buvusi tokia, kaip kitų regiono suverenių šalių ir Lietuva, kaip ir kitos, būtų tapusi valstybe Liaudies demokratijos šalių statuso. Taigi, ji nebūtų patyrusi tokio sovietų naikinimo, vadinasi, ir jos dabartis būtų visai kitokia negu yra šiandien.
  Tai va, kaip yra su tais kaltės ieškojimais…

  • Vilmantas Rutkauskas:

   Belieka pirmiausia išsispręsti šliaužiojimo apgailimybę ?

  • aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

   Prirašei kaip valkataujantis tankistas, kurio tanką jau senai išvežė.

  • N:

   Niekas jau 1939 nuo Lietuvos nebepriklausė. TSRS ir Vokietija jau pasidalijo teritoriją ir kova prieš Lenkiją dėl Vilniaus dabar Lenkijos būtų prikaišiojama kaip agresija. Tai būtų stiprus koziris. O Stalino saulė vis tiek būtų atvežta – ne Lietuvoje sprendėsi šis klausimas ir jokios liaudies demokratijos nebutų buvę.

   • Kažin:

    Ką čia giedi be jokios logikos, kaip kokia boba, kad “1939 metais nuo Lietuvos niekas nepiklausė”, būtent Lietuvos likimas nemažai priklausė nuo jos 1938-39 m. veiksmų, nes 1939 metais Lietuvai pačiai ėjus, kas daryti buvo būtina, ir atsiėmus Vilnių – Lietuva su Vilniumi ir atitinkama teritorija į Pietryčius, kaip pagal 1939 m. rugpjūčio 23 d. Ribentropo-Molotovo paktą buvo atitekusi Vokietijai, taip būtų iki karo ir likusi jos. Akivaizdu, kad tokiu atveju Vilniaus su teritorija aplink jį mainų į 6 sovietų bazes Lietuvos teritorijoje tikrai negalėjo įvykti. Suprantama, kad nebūtų galėjusi būti ir 1940 metų jos okupacijos bei įjungimo į Sovietų sąjungą.
    Taip po karo Lietuva, kaip ir Lenkija būtų turėjusi tą patį tarptautinės teisės stasusą ir tapusi, kaip ir ji Liaudies demokratine respublika.
    Na, o “Stalino saulę” iki karo į Vokietijos teritorija pagal Ribentropo- Molotovo pasidalinimą esančią Lietuvą nebent pats būtum atvežęs…
    Taigi, neniekink melu Lietuvos!

    • N:

     Pats skiedi nesąmones. Lietuva būtų paskelbta fašistinės Vokietijos sąjungininke ir po karo jos likimas būtų buvęs labai liūdnas – ji būtų išdrąskyta tarp TSRS ir socialistinės Lenkijos. Memanau, kad Vilnius būtų atiduotas Lenkijai, bet pietinė Lietuva ir dalis Suvalkijos būtų atiduota. O gal manai, kad Vilniaus prisijungimas 1939 m. ir anšliusas su Vokietija būtų pakeitę karo eigą ir laimėtojus?
     Kas dėl niekinimo * tai pats niekini Lietuvą, bandydamas ją hipotetiškai paversti fašistinės Vokietijos sąjungininke.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: