Rusija apkaltino JAV, Australiją ir Lietuvą dėl kraujo liejimo Donbase (1)

Rusija pasaulyje | ofeliyadd.livejournal.com pieš.

Rusija pasaulyje | ofeliyadd.livejournal.com pieš.

Rusijos Užsienio reikalų ministerija apkaltino JAV, Australiją ir Lietuvą dėl „nesibaigiančio kraujo praliejimo“ pietryčių Ukrainoje, Donbaso regione.

Rusijos URM spaudos tarnybos pranešime sakoma, kad Ukrainos vyriausybės pareiškimą, kad ugnies nutraukimo režimas Malaizijos keleivinio lėktuvo „Boeing 777“ katastrofos zonoje neveiks iki antrosios tyrimo fazės pradžios, Rusija įvertino kaip Jungtinių Tautų rezoliucijos 2166 pažeidimą. Ši rezoliucija reikalauja nutraukti visus karo veiksmus katastrofos rajone.

Rugpjūčio 7 d. nuolatinis Rusijos atstovas Jungtinėse Tautose Vitalijus Čiurkinas pareiškė iniciatyvą priimti JT Saugumo Tarybos pareiškimą, kuriame būtų pareikštas rimtas susirūpinimas dėl Ukrainos vyriausybės pareiškimo ir Kijevas būtų paragintas vykdyti tos rezoliucijos įpareigojimus.

„Tačiau šį pasiūlymą atmetė JAV, Australija ir Lietuva… Pabrėžiame, kad atsakomybė už nesibaigiantį kraujo praliejimą Ukrainos pietryčiuose tenka ir šioms valstybėms“, – tvirtinama Rusijos URM pranešime.

Vakar tarptautinių ekspertų grupė paskelbė apie pirmosios keleivinio lėktuvo nuolaužų ir jo žuvusių keleivių palaikų paieškų fazės pabaigą. Tai padaryta dėl regione veikiančių prorusiškų karinių darinių provokacijų ir jų keliamo pavojaus katastrofos vietoje dirbančių tyrėjų gyvybėms. Dėl antrosios tyrimų fazės pradžios bus sprendžiama kitą savaitę.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. stasys:

    Tokia situacija apibūdinčiau kaip žarstyti Ukrainietiškus pelenus ..rusiškomis rankomis . Kol pasaulinė bendruomenė bandė, nors kiek atsiriboti nuo rėksmingos Rusiškos politikos …Ukrainos konfliktas aiškiai perkopė jos pačios sienas ..ir tapo pasaulinės diplomatijos smėlio dėže.. rungtyniaujant tik smėlio pilių didžiais, bei jų formomis,suprantama.. sąskaitą tų žūstančių ir kenčiančių Ukrainoje.. Tai savotiška Ukrainos apendicito operacija be narkozės,.. kai pradėjus sustoti negali , o tęsiant skausmas tik didėja. Kokia tame Rusijos rolė ? kaip bebūtų keista ..nieko slaviškai broliško ir užjaučiančio pačia Ukraina tame nerastume ..kaip argumentą priminsiu jau buvusių įvykių seką ..kurie iš pirmo žvilgsnio kaip ir nesurišti ,. bet galutiniam rezultatui tampa labai svarbus ..Išprovokuotas maidanas Ukrainoje ir keista Janukovičiaus reakcija , Krimo aneksija ,intervencija į Ukraina, prognozuojamos pasaulinės sankcijos Rusijai kaip atsakas , diplomatinis-ekonominis jos žongliravimas su Kinija,..skubus Eurazijos ekonominės sąjungos sukūrimas ,…Brigs šalių spendimai , atsakomasis Rusijos ekonominio embargo taikymas importui į Rusija ,.. kaip rezultatas ..pamatai dar vienai geležinei sienai padėtį. Tik ši karta jau ne politinių..o daug pavojingesnių, ekonominių interesų pagrindų..kai viską apsprendžia pinigai..o demokratija ir bendra žmogiškos vertybės matuojamos atkurto imperinio nacionalizmo pagrindų … Todėl man labai nesunkų nubrėžti bendras įvykių paraleles tarp Sirijoje vykstančio karo ir Ukrainoje besitęsiančio kraujo praliejimo … režisierius visų tų įvykių ,..vienas ir tas pats …vis dar šokantis pagal savo balalaikos melodijas ..kai visi žiūrovai stovį ir žiūrį suvokdami kas vyksta .,..bet siekti kažką keisti nėra realių svertų. ..Per daug brangų ir per mažai norinčių aukotis. JT chartijai suduotas labai skaudus moralinis smūgis ..pasirodo laikas ištrina ne tik blogas patirtis ..bet parašus ant jos teksto .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: