A. Lydeka: Reikia išsiaiškinti, ar R. Cytacka išvis gali užimti pareigas valstybės tarnyboje (7)

Alkas.lt asociatyvinė nuotr.

Alkas.lt asociatyvinė nuotr.

Liepos 7 d. Seimo narys Arminas Lydeka paprašė Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) išaiškinti, ar iš energetikos viceministrės pareigų atleista Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) atstovė Renata Cytacka yra tinkama eiti valstybės tarnautojo pareigas.

„Per toli nueita diskutuojant, esą R. Cytackai bus grąžinta viceministrės kėdė arba bus skirtos naujos ministro patarėjos pareigos. Pirmiausia reikia principingai ir iš esmės įvertinti LLRA atstovės elgesį bei atsakyti į paprastą klausimą – ar R. Cytacka apskritai yra tinkama užimti bet kokias pareigas valstybės tarnyboje, nekalbant apie aukščiausius postus. Tai šiandien kelia rimtų abejonių“, – teigė Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys A. Lydeka.

Kreipimesi į VTEK, kurį be A. Lydekos pasirašė buvę Seimo nariai Mantas Varaška ir Laimontas Dinius, prašoma išaiškinti, ar buvusios energetikos viceministrės R. Cytackos elgesys neprieštaravo Valstybės tarnybos įstatymui.

Šio įstatymo nuostatos pabrėžia, kad valstybės tarnautojas privalo gerbti žmogų, Konstituciją ir valstybę, jos įstatymus ir teismų sprendimus. Taip pat atkreipiamas dėmesys, kad Lietuvos Respublikos valstybės tarnyba, be kitų principų, yra grindžiama ir politiniu neutralumu, skaidrumu.

Rašte VTEK primenama, kad Administracinių teisės pažeidimų kodeksas nurodo, jog „Respublikos Prezidento įžeidimas arba šmeižimas masinės informacijos priemonėse užtraukia įspėjimą ar baudą nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio litų“.

LLRA atstovės R. Cytackos elgesį papildomai prašoma įvertinti atsižvelgiant į Valstybės politikų elgesio kodekso nuostatas. Prašoma išaiškinti, ar Valstybinės kalbos įstatymo nepaisymas R. Cytackai einant politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojo pareigas neprieštaravo minėtam kodeksui ir Valstybės tarnybos įstatymui.

Kreipimesi į VTEK taip pat pažymima, kad eidama energetikos viceministrės pareigas R. Cytacka nesilaikė Valstybinės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymo nuostatų, įtvirtinančių, kad valstybės švenčių dienomis prie pastatų reikia iškelti Lietuvos valstybės vėliavą.

Priminsime, kad Jašiūnuose, Mykolo Balinskio gatvėje, gyvenanti buvusi Vilniaus rajono savivaldybės tarybos sekretorė Renata Cytacka dar 2012 m. pažeisdama įstatymus  ant savo namo pasikabino nelegalią lentelę su gatvės pavadinimu vien lenkų kalba ir iki šiol nesutinka jos nukabinti.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

7 komentarai

 1. bartas:

  Tai po truputį pradeda atsikvošėti. Glostė , glostė priešus kol tie, kaip šunys pradėjo kandžiotis. Tik garukai galėjo nepastebėti , šildydami gyvatę užanty.

 2. Kažin:

  Visa dabartinės Lietuvos valdžios politika – tai nesibaigiantys “krakaviakai” su Cytacka…

 3. LosAngeles:

  Reikia issiaiskinti mat jiems. Pusies komentaras esme pasako… Ar valdantiems valstybe zmonems neaisku, kad deklaravusio lojaluma kitai valstybei (lenko korta) zmogaus prie valdzios prileisti negalima? Kam jis dirbs tipo klausimas kyla? Kam deklaravo lojaluma, tam ir dirbs (Lenkijai). Ir nieko cia keisto. Keista tik kad musu ‘isrinktieji’ to atseit nesupranta. Ir kitus dar kvailiais laiko. Tipo mes sprendziam, mastom…. Anksciau zmogus, dirbantis vienoje salyje bet tarnaujantis kitai saliai (kaip taisykle nedraugiskai) vadinosi paprastai- isdavikas. Dabar gi sie ‘ponai’ jau atvirai deklaruoja lojaluma kitai saliai, o musu ‘veikejai’ atseit to nesupranta ir bando spresti… 🙂
  Nesprendziat jus nieko, tik apsimesdinejat. Klausimas siuo atveju tik toks: negalit nieko pakeisti, ar nenorit.

 4. ...:

  VTEK: R.Cytacka gali uzimti pareigas Lenkijos valstybineje tarnyboje.

 5. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Cytackos problema yra viso laso tik laselis visoje problemoje. Problema tame, kad toji ministerija is emes vyko antivalstybine antiistatymiska politika nepaklusdama referendumo rezultatui del atomines elektrines. Taigi kam tai naudinga? VAGIMS, kurie sieka iseikvoti lesas antilietuvikam antiistatyminiam veikimui ir ta visa procedura patiketa lenkams, kurie su malonumu tai atliks…… lesos bus isleistos, o atomine bus nepastatyta, nes jos statyti negalima pagal referendumo rezultatus. Tai toji sventoji ministerija is esmes apvagineja Lietuva, tai gal padoriu zmoniu ten ir neturi buti!? Siaip tai zinant formalia priezasti, del ko ta kova vyksta, kad gal prezidente pamelavo, o gal ne, tai cia formaliai zinoma, kad valdininkas turi buti lojalus. Nelojaliu ten buti negali ir uztenka to, kad pakabintos lenteles lenkiskai irodo nelojaluma Lietuvai, tai turi buti is karto ismesta is darbo ir ypac is valstybinio darbo. Ko gero burokams raveti tiktu. Taciau problema atsiranda is karto, kai kalbame apie kvalifikacija…. statyti atomine, kurios statyti negalima pagal teise. Va cia ir pasireiskia pats rimciausias nelojalumas Lietuvai, taciau Lietuvos valdziai taip mielas malonus nelojalumas Lietuvai, kadangi imituojant atomines statybas, ko gero galima maksimaliai pavogti!, nes cia jau skraido ne milijonai, o milijardai ir korumpuotoje valstybeje tai tikras kasnis vagims. Va tau ir problemele…. surasi koki kvalifikuota zmogu, o tas ims ir supras, kad atomines tai statyti negalima pagal teise, pagal referendumo rezultatus…. Tai bus nelojalumas valdziai, o lojalumas Lietuvai. Tokiu tikrai valdziai nereikia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: