Seime bus paminėtas Gotlando komunikato 25-metis (tiesioginė transliacija) (6)

Gotlando komunikato pasirašymas | lrt.lt sustabdyta akimirka

Gotlando komunikato pasirašymas | lrt.lt sustabdyta akimirka

Rugpjūčio 6 d. 15 val. Spaudos konferencijų salėje (Seimo II rūmai) vyks renginys, skirtas Gotlando komunikato 25-mečiui paminėti „Gotlando komunikatas: pirmasis vieningas lietuvių žodis už nepriklausomybę ir jo svarba šiandien“. Renginio dalyvius sveikins Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė.

Renginio dalyviai diskutuos apie tai, ką Gotlando komunikatas reiškia šiandien ir kokius klausimus sprendžiant lietuvių vieningumas svarbus dabartinėje politinėje situacijoje.

Šiame renginyje pranešimą skaitys istorikas, politologas, humanitarinių mokslų daktaras Česlovas Laurinavičius, taip pat kalbės vienas iš Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio steigėjų, Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacijos pirmininkas, aktyvus politikos ir visuomenės veikėjas Antanas Buračas; Lietuvos Sąjūdžio įkūrėjas, Lietuvos Respublikos Aukščiausios Tarybos – Atkuriamojo Seimo Pirmininkas, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Vytautas Landsbergis; buvęs Seimo Pirmininkas, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, aktyvus politikos ir visuomenės veikėjas, renginio iniciatorius Česlovas Juršėnas; Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, advokatas, buvęs Lietuvos advokatų tarybos pirmininkas Kazimieras Motieka; Lietuvos Laisvės lygos įkūrėjas, istorikas, politikas ir visuomenės veikėjas Antanas Terleckas; Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, buvęs Europos Parlamento narys, diplomatas ir politikas Justas Vincas Paleckis; Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, politikas ir visuomenės veikėjas Romualdas Ozolas; Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, politikas ir visuomenės veikėjas Bronislovas Genzelis.

Renginyje taip pat dalyvaus buriuotojai, plukdę konferencijos dalyvius į Gotlando salą, bei Lietuvos valstybinio jaunimo teatro aktoriai, kurie taip pat plaukė į Gotlandą jachtomis.

Gotlando komunikatas – 1989 m. rugpjūčio 6 d. Gotlando saloje (Švedija) Lietuvos ir išeivijos atstovų pasirašytas dokumentas, kuriame teigiama, kad „visų pasaulio lietuvių gyvybinis tikslas yra nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimas“. Gotlando komunikatas padėjo pagrindus Lietuvos nepriklausomybės paskelbimui 1990 m. kovo 11 d.

Tiesioginę renginio transliaciją iš Seimo galima bus stebėti ČIA arba ČIA.

Gotlando komunikatas | Alkas.lt nuotr.

Gotlando komunikatas | Alkas.lt nuotr.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

6 komentarai

 1. Dalia:

  Kodėl leidžiate sau išdarkyti prof. Vytauto Landsbergio pavardę , praleisdami ” d” ?

 2. aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

  Nepakaltinamosios ir “nepakeičiamosios” bolševikinės gaujos Vytautas Landsbergis klastingai veikė prieš lietuvišką bendruomenę iškart po Kovo 11-osios siekdamas parduoti lietuviškos bendruomenės žemes užsieniečiams ir dabar turim:
  2003 metais panaikintą konstitucinę Lietuvos piliečių teisę į Lietuvos žemę;
  sužlugdytą 2014 metų referendumą – Tautos valios išraišką, apie Lietuvos piliečių teisės į žemę susigrąžinimą.
  Klastingasis Lietuvos pardavėjas Vytautas Landsbergis – lietuviškos bendruomenės priešas, kuris reik stumti į istorijos šiukšlyną kartu su visa bolševikine kelių partijų gauja.
  Lietuviai, iš kur tiek agsresyvios drąsos pas Vytautą Landsbergį dalyvauti tokiuose renginiuose? Gal todėl, kad mes lietuviai esam bailūs sutramdyti šį klastingą senioką?

 3. Arūnas Rasakevičius:

  Miela Dalia, ačiū – jau pataisyta 🙂

 4. Dalia:

  Mielas Arūnai , – džiugu ! Ačiū už operatyvumą . Belieka panaikinti netekusį prasmės komentarą .

 5. aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

  Peržiūrėjus laidą. Susidaro vaizdas, kad lietuviška bendruomenė yra durnių laivo paliegusi belaisvė.
  Nes.
  Gotlando komunikato dalyviai ir liudininkai lyg ir džiūgavo prisiminimais, kad
  “VISŲ PASAULIO LIETUVIŲ GYVYBINIS TIKSLAS YRA NEPRIKLAUSOMOS LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMAS”
  bet
  gyvenam laikmečiu kai būtent dabar ypač sparčiai yra naikinama Lietuvos nepriklausomybė.
  Sukčiams porceliuojant žemes užsieniečiams, Lietuva tampa PRIKLAUSOMA nuo užsieniečių.
  Lito naikinimas – nepriklausomybės naikinimas.
  Todėl tikėtina, kad
  visi aukščiausi valstybės pareigūnai ir seimo partijų visi nariai susilauks deramos ir negailestingos bausmės už antikonstitucinę veiklą.

 6. Joana:

  Ar galima tikėtis laidos įrašo? Tiesioginės laidos transliacijos nespėjau pamatyti. Gal atsirastų ir daugiau norinčių pamatyti šios transliacijos įrašą?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: