Zarasų miesto 508-ajame gimtadienyje vyks valčių varžytuvės (nuotraukos) (0)

Akimirkos iš 2006 ir 2008 m. vykusių renginių Zarasuose | T.Tumalovičiaus nuotr.

Akimirkos iš 2006 ir 2008 m. vykusių renginių Zarasuose | T.Tumalovičiaus nuotr.

Zarasų rajono savivaldybė įsitikinusi, kad 2014 m. rugpjūčio 14–15 dienos bus svarbios ne tik Zarasų krašto žmonėms ir kraštiečiams, bet ir visai Lietuvai – juk bus švenčiamas 508-asis  Zarasų miesto gimtadienis! Kviečiami į jį visi, kuriems brangūs Zarasai, miesto istorija ir tradicijos, kurie Zarasų šiandieną nori papuošti netikėta ir žadančia teigiamas emocijas bei kūrybinių sumanymų audrą, veikla.

Zarasų miesto kraštovaizdis lėmė, kad čia vykstančiuose renginiuose ne paskutinį vaidmenį turi vaidinti vanduo. Ši tradicija siekia dar 1933-uosius, kai Zarasuose buvo surengta pirmoji vandens sporto šventė. Vėlesniais metais per Žolines vykdavo daugiau nei 100 įvairaus dydžio, teatralizuotai puoštų laivelių ir baidarių pasirodymai. Zarasiškiams ypač svarbu buvo tai, kad tokiuose šventiniuose renginiuose niekada nestigo ne tik išradingų dalyvių, bet ir žiūrovų iš visos Lietuvos.

2008 metais, organizuojant Zarasų – pirmosios Lietuvos kultūros sostinės renginius, buvo vėl atgaivinta valčių paradų tradicija, kuri nenutrūko iki šiol.

Todėl ir šiemet Zarasų miesto gimtadienį norima papuošti spalvinga vandens švente. Zarasų rajono savivaldybė prašo iki 2014 m. rugpjūčio 12 d. atsiliepti Zarasų rajono gyventojus, jo svečius, kraštiečius, vandens sporto pavienius entuziastus, klubus, sąjungas bei organizacijas ir dalyvavimu Zarasuose organizuojamame valčių karnavale palaikyti senos miesto tradicijos kasmetinį tęstinumą! Visai nesvarbu ką vandens keliuose „vairuojate“: vandens dviratį, irklinę valtį, baidarę, plaustą, katamaraną ar jūsų paties sukurtą laivą – būtinai atvažiuokite į Zarasus! Juk valčių karnavalas – ne tik varžytuvės dėl geriausiojo vardo, bet ir galimybė pristatyti netikėčiausias bei šiuolaikiškiausias plaukiojimo priemones ir atgaivinti pasakojimų apie Zaraso ežerą herojus: nelaimingą karalaitę, pavirtusią lakštingala ar jauną gražuolę pamilusį žveją…

Valčių karnavalo dalyvių laukia ne tik įvairūs paskatinamieji prizai, bet ir trys pagrindiniai apdovanojimai, kuriuos įsteigė Zarasų rajono savivaldybės administracija: už 1-ąją vietą bus skirtas 1000 litų, 2-ąją – 800 litų ir 3-ąją – 500 litų piniginiai prizai.

Zarasai neretai vadinami ,,melsvomis Lietuvos akimis“. Tad visi, nutarę dalyvauti spalvingame valčių karnavale turite unikalią galimybę įveikti Zarasų krašto vandens kelio atkarpą, plaukdami vienu gražiausiu jame Zaraso ežeru. Visiems norintiems dalyvauti 2014 m. rugpjūčio 15 d., 19.00 val. vyksiančiame valčių karnavale ar įsteigti prizus dalyviams informacija teikiama Zarasų sporto centre tel. (8 385) 30556, mob. tel. (8 603) 88142, el. paštu sportas@zarasai.lt.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: