Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pasišovė mažinti šeimynose globojamų vaikų skaičių (2)

laukodarzelis.lt nuotr.

laukodarzelis.lt nuotr.

Nuo kitų metų planuojama mažinti šeimynose globojamų vaikų skaičių. Naujai steigiamose bus galima globoti tik iki aštuonių vaikų, o šeimynai įsteigti užteks keturių globotinių. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija taip tikisi paskatinti kuo daugiau žmonių imtis auginti svetimus vaikus, praneša LRT televizijos naujienų tarnyba.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija Seimui pateikė įstatymo projektą, pagal kurį nuo naujųjų metų naujai steigiamose šeimynose negalės augti daugiau nei aštuoni vaikai, įskaitant ir savąsias globėjų atžalas.

„Galbūt kai šeimynose auga po 12 vaikų, viso to dėmesio nėra. Mes, matydami tą situaciją ir matydami tai, kad Lietuvoje nelabai tos šeimynose kuriasi, priėmėme sprendimą, kad šeimose būtų mažiau vaikučių“, – aiškina socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Šiuo metu Lietuvoje yra tik penkiasdešimt viena šeimyna, o Vilniuje – tik viena. Dabar, norint steigti šeimyną, reikia apsiimti auginti mažiausiai šešis vaikus, o pagal projektą užtektų keturių.

Už kiekvieną globotinį valstybė skiria tūkstantį litų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

2 komentarai

  1. Emilija:

    Globojamiems vaikams reikia įpatingai kokybiško dėmesio. Vaikai globon patenka ne iš gero gyvenimo, dažnai jie yra specialiųjų poreikių, todėl, šeimynų sumažinimą palaikau, nes yra ženklų, kad dažnai globojami vaikai su savo kraičiu “išlaiko” savo globėjus

  2. N:

    Keista, nes tai kertasi su kitu valdžios ketinimu panaikinti valstybinius vaikų namus? Bet kokiu atveju, įvaikinimas yra geriausia išeitis. Tačiau vaikų įvaikinti užsieniečiams negalima leisti – tai paprasčiausiai paslėpta vaikų prekyba. Lietuva prekiauja savo piliečiais! Ir dar vienas niuansas – įvaikinančiai šeimai negalima mokėti jokios paramos, išskyrus vienkartinę, bet rimtą išmoką įvaikinimo metu. Kurią visą reikėtų grąžinti, jei šeima atsisakytų įvaikinto vaiko. Kad nebūtų pagundos daryti iš vaikų įvaikinimo biznio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: