Ukraina skelbia, kad Boeing 777 numušusį zenitinį kompleksą valdė 3 rusų kariškiai (video, nuotraukos) (40)

Ukrainos naujienų portalas www.liga.net skelbia, kad Ukrainos saugumo tarnyba (UST) pranešė, jog turi duomenų, kad raketinį kompleksu „Buk“, kuriuo vakar buvo numuštas orlaivis Boeing 777, valdė Rusijos kariškiai. Apie tai spaudos konferencijoje pranešė UST vadovas Valentinas Nalivaičenko. Jo teigimu raketinio komplekso ekipažą sudarė 3 rusų kariškiai. Pasak V. Nalivaičnko lėktuvas galėjo būti numuštas naudojant zenitinį kompleksą „Buk-M“, kuris buvo pergabentas į Ukrainą iš Rusijos teritorijos. Jis pažymėjo, kad UST turi teroristų pokalbių įrašus, kuriuose jie kalba apie tai, kad vadinamosios Donecko liaudies respublika gavo kompleksą „Buk“. Kalbėdami teroristai išsitaria, kad „Buk“ ekipažą sudaro rusų kariškiai.

„Dabar mums svarbiausia yra nustatyti tyrimo būdu, o taip pat pasitelkus tarptautines institucijas, klausymus SNO ir taip toliau, gauti iš Rusijos pusės pavardes visų trijų įgulos narių, Rusijos kariškių, kurie tiesiogiai valdė zenitinį–raketinį kompleksą ir kurie betarpiškai paspaudė mygtuką, tai yra paleido raketą į taikų keleivinį lėktuvą. Mes pabrėžiame, kad tai yra esminė detalė nustatant tiesą, šitame, dabar jau tarptautiniame tyrime.“ – UST viršininką cituoja www.liga.net.

Pasak V. Nalivaičenko žinoti šių Rusijos kareivių pavardes yra labai svarbu tolesniam objektyviam tyrimui. Jis taip pat pranešė, kad šiuo metu teroristai bando nuslėpti savo nusikaltimą ir mėgina išgabenti į Rusijos teritoriją likusias zenitinio–raketinio komplekso „Buk–M“ raketas.

Primename, kad vakar, liepos 17 d. 16.20 val. Malaizijos oro linijų „Malaysia Airlines“ keleivinis lėktuvas Boeing 777, skridęs reisu MH17 Amsterdamas–Kuala–Lumpuras, dingo iš radarų akiračio. Vėliau paaiškėjo, kad lėktuvas buvo numuštas virš Torezo  Donbaso rajone, prie Ukrainos ir Rusijos sienos.

PAPILDYTA:

15.30 val. Liepos 18 d. 4.50 val. Ukrainos VRM slapto stebėjimo padalinys užfiksavo vilkiką gabenantį vikšrinį raketinį kompleksą ir važiuojantį pro Krasnodoną link Ukrainos sienos su Rusijos Federacija. Praneša VRM ministras Arsenas Avakovas savo Facebook paskyroje.

„Vaizdo įraše matomos raketos be įmaučių. Dvi raketos yra savo vietoje, o trečios nematyti. Analizuojame šią ir kitą surinktą informaciją. Spėjame, kad tai gali būti tas pats raketinis kompleksas „Buk“, kuris vakar šovė į civilinį lėktuvą skridusį reisu Amsterdamas–Kuala–Lumpur“, – sakoma pranešime.

Nusikaltėliai bando paslėpti šio siaubingo nusikaltimo pėdsakus. Nepavyks. Ukrainos UST ir VRM jau surinko, ir renka vis daugiau nenuginčijamų faktų ir įrodymų, patvirtinančių, kad šios tragedijos autoriai yra teroristinės organizacijos „DLR/LLR“ (turimos omenyje taip vadinamos Donecko ir Luhansko liaudies respublikos – Alkas.lt pastaba) ir jų rusiškieji Putino globėjai. MVD paskelbs pilną savo atliktų tyrimų ataskaitą.“, – pabrėžė ministras.

16.50 val. Ukrainos naujienų agentūra UNAN praneša, kad UST skelbia turinti ir teroristų pokalbių įrašus, kurie patvirtina faktą, jog  vadinamos Donecko liaudies respublikos smogikams iš Rusijos teritorijos buvo atgabentas „Buk-M“ zenitinių raketų kompleksas ir kartu su ekipažu perduotas ties Suchodolsku. Pirma „Buk-M“ buvo nugabentas į Donecką, o vėliau iš ten perkeltas į Pervomaiską. Kartu su „Buk“ teroristai gavo ir tris savaeiges artilerijos sistemas „Gvozdika“.

Pasak Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjo Antono Geraščenkos zenitinių raketų kompleksas „Buk“, iš kurio buvo numuštas Malaizijos lėktuvas, liepos 18-osios naktį buvo išvežtas į Rusiją.A. Geraščenkos teigimu jis ten matyt bus sunaikintas kartu su pačiais šio teroristinio akto vykdytojais pakišusiais V. Putiną ir teroristų vadą Igorį Strelkovą.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

40 komentarų

 1. antanas:

  Rusai numušinėti keleivinius lėktuvus moka ypatingai puikiai. Dar puikiau moka meluoti, kad nieko nenumušė. Prieš trisdešimt metų Sovietų Sąjungos pajėgos virš Sachalino numušė Pietų Korėjos keleivinį lėktuvą, kuriame buvo 269 žmonės. Visi žmonės žuvo. Už lėktuvo numušimą lakūną papulkininkį Osipovičių gyrė, apdovanojo, o paskui išvarė iš tarnybos… Skaitykite daugiau: http://kauno.diena.lt/dienrastis/pasaulis/tragedija-nakti-virs-sachalino-12018#ixzz37pSuxt5B

  • lietuvis:

   O ukrainieciai ar nemoka? 2001 metais numuse keleivini lektuva virs Juodosios juros. ru.wikipedia.org/wiki/%C0%E2%E8%E0%EA%E0%F2%E0%F1%F2%F0%EE%F4%E0_%ED%E0%E4_%D7%B8%F0%ED%FB%EC_%EC%EE%F0%E5%EC_4_%EE%EA%F2%FF%E1%F0%FF_2001_%E3%EE%E4%E0

 2. Algimantas Končius:

  Tuo metu kai buvo numuštas lėktuvas, iš Rusijos į Ukrainą judėjo didžiulės tankų ir ir kitos karinės technikos kolonos. Rusai peršiko kad ukrainiečiai jas subombarduos, tad pylė nežiūrėdami ir negalvodami į ką šauna.

  • N:

   Kliedesiai. Jokių Rusijos kariuomenės dalinių Ukrainoje nėra ir nebuvo. Jei jie būtų, tai JAV seniai apie tai klyktų ir seniai būtų įvedusi savo kariuomenę į Ukrainą. Nepaisant žiniasklaidos kliedesių, Obama niekada tokio kaltinimo Rusijai nemetė. O eilinių politikanų kliedesiai tai tas pats kas ir pas mus – jie tik drumsčia vandenį, bet realiai nieko verti.

 3. klausimas:

  2001m. Ukraina iš pradžių paneigė, kad numušė keleivinį iš Izraelio į Novosibirską skrendantį lėktuvą. Po to prezidentas Kučma pareiškė, kad tai jokia tragedija, o tik klaida. Kažin kodėl šį kartą Ukrainos skrydžių valdymo skyrius pakeitė įprastą Boingo 777 reiso trajektoriją.

 4. Aušrius:

  Taip skelbia Ukraina. Tai svarbu. Bet nesvarbiausia. Reikia palaukti dar ir ką kiti skelbs. Nepamirškit, kad Ukrainą valdo oligarchai. Nuvertė vieną – pasistatė kitą. Jie nėra ir negali būti savarankiški politikai – per kelis metus milijardieriais savarankiškai netampama.
  O bendrai, reikia tiesiog palaukti ir pažiūrėti, kas iš šitos provokacijos turės politinę naudą. Kas derlių ims, tas jį ir pasėjo…
  Dar yra nemaža tikimybė, kad lėktuvas numuštas per klaidą. Taip kartais pasaulyje būna. Kariškiai irgi žmonės, ir toli gražu ne patys atsakingiausi. Numušti galėjo tiek rusai, tiek ir ukrainiečiai. Kad tokį dalyką galėjo įvykdyti samdomi galvažudžiai, tai čia jau iš fantastikos srities. Taikinį dešimties kilometrų aukštyje susekti ir į jį pataikyti, tiesiog paleidus paprastą raketą, nerealu. Net jei ta raketa su šiluminio ar vibracinio sekimo jutikliais – jos net malūnsparnius ne visada “pagauna”. Nuo žemės lėktuvą tokiame aukštyje galėtų numušti tik raketos “žemė-oras”, kurios valdomos su palydovų pagalba. Tai tik valstybių armijų jėgoms.

  • Kemblys:

   Manau, kad jie sąmoningai pasirinko tokios šalies lėktuvą, kuri jiems nepavojinga – Malaizijos. Jei lėktuvą pasirinko, reiškia naudojosi žvalgybos ‘paslaugomis’. Abejoju, kad rusų maištininkai turėtų savo žvalgybą – padėjo Rusijos žvalgyba.

   Užjaučiu malajus.

   • Aušrius:

    Taip, tikrai užuojauta visiems žuvusiems. Tam lėktuve buvo ir “pavojingų” šalių piliečių. O kieno žvalgybos paslaugomis jie naudojosi, sužinosim, kai sužinosim kas numušė. Ir ar išvis tai buvo suplanuota provokacija.

   • Kemblys:

    Sapnavau:
    RUSIŠKIEMS (taip verčiasi iš rusų kalbos ‘ruskie’), kai paėmė Krymą, jau nereikalingi maištininkai pietryčių Ukrainoje.
    Reikia kažkaip tų maištininkų atsikratyti, nes tie maištininkai yra kelis šimtus metų tremtų nusikaltėlių palikuonys. Atsikratyti taip, kad nepradėtų pačioje Rusijoje bruzdėti liaudis dėl išdavystės.
    Slaptos tarnybos nurodo taikinį skrendantį danguje, maištininkai numuša. Kyla baisus triukšmas – lėktuvas tai keleivinis. Dabar net pačioje Rusijoje visi keiks tuos maištininkus.
    Žalieji žmogeliukai grįžta į Rusiją, o maištininkus atiduoda ukrainiečiams sudraskyti. Visas pasaulis ploja katučių – teisingumas įvyko. Dar koks maištininkas, kuris tiesiogiai dalyvavo numušant lėktuvą, ‘nusižudo’, kitas bus sužeistas jį pagaunant, bet neišgyvens ligoninėje, o keli kiti sužinos ką reikės kalbėti teisme, kad išeitų iš kalėjimo gyvi po 10 metų. Kokie blogi tie maištininkai…

    • Aušrius:

     Aš pilnai tikiu, kad tie maištininkai Putinui kaip rakštis subinėj. Jie išties nereikalingi nei Rusijai, nei Europai. Nes abu nenori įtampos kurstymo ir karo eskalavimo regione. Nenustebčiau jei rusai tikrai nusprendė vieną kartą jų atsikratyti. Prieš tai pasitarę su kokiais vokiečiais.

     • N:

      Nesąmonė. Rusijai nereikalinga provakarietiška Ukraina, Rusijai reikalinga jai lojali Ukraina arba Ukraina Rusijos sudėtyje. Tu logiškai mąstyti pradėk. Jei Rusija atiduos Ukrainą Vakarams, ten atsiras NATO bazės ir tik už kažkokių 600 km nuo Maskvos.

      • Kemblys:

       Ruskiai silpnai bezda. Prieš 25 metus, kai patys skaldė tsrs, baigė karą Afganistane, paleido rytų Europą, leido susijungti Vokietijoms, buvo aišku, kad prasidėjo nuosmukis Rusijoje – viskas gyvenime vyksta bangomis. Kelis šimtus metų patys pjovė savo protingus Žmones, dabar jiems liko tik šnipus žaisti, kad neatsiliktų nuo kitų valstybių. Pamiršk tu tą ‘Rusiją’ – be pasaulėžiūros jie nesuvaldys savo visuomenės. Mes padėtume, bet ne už dyką 🙂

      • Aušrius:

       Aš nesakiau, kad Rusijai nereikalinga Ukraina. Aš sakiau, kad Rusijai nereikalingi maištininkai. Jie tik didina regione įtampą ir eskaluoja karo grėsmę. O valstybės pasiimamos ne karinių veiksmų dėka, o politinėmis priemonėmis: kaip Krymas arba Lietuva. Putinas neatsisakys savo interesų Ukrainoje, bet tikrai ne su sukilėlių pagalba ją atsiims.

       • N:

        Rusija neturi jokio kito kelio paimti Ukrainą, kaip tik remti Novorosiją, kad jos kariuomenė galiausiai nužygiuotų iki Kijevo ir vakarinių Ukrainos sienų. Tiesiogiai kariuomenės Rusija neįvedinės, nes to Vakarams tik ir reikia.

        • Aušrius:

         Nerealus ir toks kelias. Jokia pasaulio valstybė nepripažintų tos Ukrainos, kurią sukurtų novorosai karine jėga. Bet Putinas turi ir realų kelią – dar vieną Maidaną. Ukrainiečiai praktiškai įvarė šalį į aklavietę, atsukę užpakalį Rusijai. Putinui kaip tik reikia, kad kuo greičiau nurimtų tautinės aistros ir žmonės pasinertų į kasdieninę rutiną. O ten – jų laukia vien tik skurdas. Va tada ir prašysis Ukraina, kad priimtų bet kas, bet kokiom sąlygom. Kad prašysis į Rusiją tikimybė didesnė, nes tą skurdą jiems bus padovanojęs provakarietiškasis Porošenka. Be to ir rusams prijaučiančių Ukrainoje dauguma. Tik reikia padaryti dar vieną dalyką: išsklaidyti ukrainiečių iliuzijas, kad jiems bus atidarytos durys į Vakarus emigracijai. Ir visa Europa jiems kaip mat pasidarys nebemiela.

 5. lietuvis:

  separatistu pokalbiai isplatinti internete – klastote____youtube.com/watch?v=28MrASx-RiM____. Jie buvo sukurti katastrofos isvakarese. Vadinasi katastrofai buvo ruosiamasi!

  • N:

   Žiūrėsime kaip bus. Bet jau yra neva Strelkovo pranešimas, kad numušto lėktuvo keleiviai buvo lavonai. Ir aplamai, pavasarį dingusio Malaizijoje lėktuvo numeris skiriasi tik viena raide nuo numušto. Dingusio lėktuvo nerado, o gal numuštas lėktuvas ir yra tas pavasarė dingęs lėktuvas, kurį Amerika užgrobė, nutupdė savo karinėje bazėje, vėliau perdažė ir suklastojo numerius, perskraidino Europon į karinę bazę, vėl suklastojo numerius, dokumentus ir paleido į lemtingąjį reisą, kai atėjo laikas surengti provokaciją.
   Kadangi provokacija nepavyko kaip buvo planuota, lėktuvas turėjo nukristi ne separatistų teritorijoje, tai dabar teks išsisukinėti. Sekanti provokacija tikrai bus ir tai gali būti netgi “avarijos” sukėlimas vienoje iš kelių atominių elektrinių Ukrainoje.

 6. Aušrius:

  Buvau parduotuvėj, tai greitomis peržvelgiau ir angliškus laikraščius. Visur pirmieji puslapiai užimti žiniomis apie tragediją. Visi stengiasi aprašyti kuo daugiau detalių, bet nei vienas neskuba nurodinėti kaltų. Regis tik bulvarinis laikraštis “The Sun” nurodo, kad tai Putino darbas.
  Nėra abejonių, kad tyrimas bus tarptautinis. Aš labiausiai pasitikėsiu Europos nuomone, nes jie mažiausiai suinteresuoti daryti iš to karštą propagandą. Tas regionas nuolat stebimas palydovų ir oro apsaugos sistemų. Dar labai svarbūs duomenys bus iš skrydžių valdymo centro. Be abejonės bus ieškoma ir “juodosios dėžės”. Galima net neabejoti, kad ir viso pasaulio valstybinės žvalgybos informaciją rinks ir analizuos. Kol kas atrodo, kad radaruose buvo užfiksuotas keleivinio lėktuvo lydėjimas karinių naikintuvų prieš pat jį numušant. Ar buvo tie naikintuvai ir kokios jie valstybės – tikrai paaiškės.
  Man labai neadekvati buvo Ukrainos reakcija. Tik spėjo lėktuvas nukristi – tuoj pat atsirado ir perimtų pokalbių įrašai, ir neabejojama, kas ten kalbėjo, ir vaizdo įrašas kaip lėktuvas ore susprogo, ir pilna kitų įrodymų, kad pasidarbavo separatistai… Ir viskas tas – iškart į žiniasklidą. Ar ne per greitai toks aiškumas? Net jei jie ir perėmė tuos pokalbius, jie tikrai nebūtų nedelsiant viešinami, kol specialiosios tarnybos neišsiaiškintų, kas tai per pokalbiai ir kiek jie svarbūs tyrimui.

 7. vardas:

  Tai as galeciau skelbti,akd ponas Vaiskunas su Naku numuse lektuva,bet gal tegul pateikia irodymus,o ne susigalvojimus.

 8. N:

  O jūs, proto bokštai, ar užduodate sau klausimą, kam naudingas lėktuvo numušimas? Gal Rusijai, kurią ir taip Vakrai kaltina absoliuučiai viskuo? Gal Novorosijai, kurios sunaikinimui dabar Ukrainai ir NATO atrištos rankos? Gal pradėkite vieną kartą logiška mąstyti, užuot klykę prisižiūrėję ir prisiskaitę propagandos ir melo. Ar suvokimas, žinių stoka ir propagandos suformuotas pasaulėvaizdis neleidžia?

  • prašalaitis:

   Kiekvienas informaciją suvokia pagal savo suvokimo lygmenį. Vienas, kritiškai mąstydamas priima informaciją iš įvairių šaltinių ir daro savo išvadas, kitam nosį faktuose išbadyk, jis sakys, kad tai propaganda. Trečias iš viso žiūri į burną eiliniam liberalpropagandistui, ką tas pasakys, ketvirtas šoka pagal pindosužsakovų muziką ir t.t. Todėl beprasmiškas ir daug energijos atimamtis paties darbas – skatinti juos mąstyti kritiškai. Tikriausiai pastebėjai ir paties Alko proamerikinę poziciją ukrainos atžvilgiu. Tur būt Alkas mano, kad, norint būti šiuolaikiniu Lietuvos patriotu, būtina prisiekti juostuotai žvaigždėtai vėliavai. Todėl Alkui net nekyla klausimas, ar reikia palaikyti tokią valstybę, kuri savo teritorijoje atkūrė chazarų kaganatą, sudarytą iš atskirų kariaujančių dėl įtakos oligarchinių feodų, iš kurių vienus palaiko amerai, kitus – rusai? Be to Alkas mano, kad jį skaito protiškai atsilikę skaitytojai, jeigu įmetė tokį feiką -“Teroristai pagrobė 38 numušto Boeing 777 lėktuvo keleivių kūnus”. Boingas…boingas… Ar civilių gyventojų naikinimas gradais yra mažesnė tragedija, nei boingo žūtis? Užsiangažavęs Alkas kažkodėl visiškai apie tai nerašo. Matyt, atitinkamas rašymas įgauna atitinkamą piniginę formą Akmenų gatvėje. Reikia būti klinikiniu idiotu tokius idiotizmus veltui rašinėt.

  • Kemblys:

   Pakelk akis kiek aukščiau ir paskaityk mano ‘sapną’, sužinosi, kad ruskeliai, kai paėmė Krymą, nori atsikratyti maištininkų 🙂

 9. Remigijus:

  Koks žavingas tas stribų tinklapis – alkas.lt…

 10. Remigijus:

  Wow, kaip žavinga, manęs nebeblokuoja?

 11. lietuvis:

  Be to, kad separatistu pokalbiai sumontuoti, vaizdo medziaga su vezamu reketiniu kompleksu nufilmuota ne Krasnodone, kaip teigia Avakovas, o Krasnoarmeiske, kuris nuo geguzes 11d. yra kontroliuojamas Ukrainos pajegu. Video reklaminis stendas, kuriame nurodytas ir adresas! ___ vesti.ru/doc.html?id=1813720

 12. Perkūno Paukštis:

  Toje viečiukėje kryžininkai suskubo pastatyti kryžių. Tai reiškia, kad be dievo karikatūros žinios – žmogui ir plaukas nuo galvos nenukris ?

 13. bartas:

  Na ką gi . Dauguma pasisakiusių mane įtikino . Nacistinė Ukraina užpuolė Rusią ir vykdo rusų naikinimą, o jeigu pasitaiko koks nors keleivinis lėktuvas numuša ir tą . O po to džiaugiasi ir visam Pasauliui rodo totorišką špygą.
  Pasirodo, kad ir Alkas. lt ne tą pusę palaiko. Reikia skaityti tik rusiškas žinias. Ten TIKRA TIESA!

  • Perkūno Paukštis:

   Nepamiršk, kad ir Lietuvos nacionalistas Murza apsiženijo su ruske Zlatova.

  • Aušrius:

   Nereikia ironizuoti, Bartai. Teisybė yra tokia, kad niekas nieko neužpuolė. Tai yra net ne pilietinis karas, o nesibaigianti provokacijų virtinė. Prasidėjo viskas su tikslu padaryti Ukrainoje perversmą, o dabar ir didieji žaidėjai nepailsta ugnį kurstyti ir rankas šildytis. Rusai savo dalį jau atsiplėšė ir tas rytinių teritorijų prisijungimas vis tiek nebeįmanomas. Gaila civilių ukrainiečių. Kelintas čia pas juos tas Maidanas? Trečias? Kiek dar tų Maidanų bus? Kokia jų prasmė, jei valdo ir toliau tie patys?

 14. bartas:

  Jeigu kam įdomu , tai pasižiūrėkit , kaip keleiviniai orlaiviai aplenkia “nacistinės Ukrainos “pietrytines žemes.
  http://www.flightradar24.com. Vaizdas tiesioginis.

 15. lietuvis:

  linkas kur galite pasiziureti Rusijos apsaugos ministerijos brifinga apie lektuvo tragedijos detales______youtube.com/watch?v=SPop2oSw6Xo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: