Kviečia Amžinosios Ugnies šventė ant Šatrijos kalno (3)

Deivė Gabija Karaliaus Ringaudo dvaro vitraže | rengėjų nuotr.

Deivė Gabija Karaliaus Ringaudo dvaro vitraže | rengėjų nuotr.

Liepos 19 d. vėl bus surengta kasmetinė Amžinosios Ugnies šventė ant Šatrijos kalno. Pirmą kartą Amžinoji Ugnis ant Šatrijos buvo uždegta 1994 m. liepos 17 d. Tuomet ji nuo Šatrijos buvo perkelta į Ryškėnuose esančią Gedvilo sodybą vadinamą Žemaičių Karaliaus Ringaudo dvaro židinį, kuris nuo to laiko tapo šventu Deivės Gabijos alku.

Kasmet vidurvasarį Ugnis vėl keliauja ant Šatrijos kalno. Čia vyksta Amžinajai Ugniai skirtos apeigos.

Liepos 19 d. 12 val. Amžinoji Ugnis bus paimta iš Žemaičių Karaliaus Ringaudo dvaro (Adolfo ir Magdutės Gedvilų sodyba, Ryškėnai, Telšių raj.) ir išgabenta į Šatriją, kurioje 13 val. vyks jos sutiktuvės ir eisena į Šatrijos kalną.

Ten bus surengta Amžinosios Ugnies atnaujinimo apeiga, taip pat vyks skaistinimosi ugnimi bei žemynėliavimo apeigos.

Adolfas Gedvilas su žmona Magdute Gedviliene | asmeninė nuotr.

Adolfas Gedvilas su žmona Magdute Gedviliene | asmeninė nuotr.

Pasiryžusieji eiti Baltų tikėjimo keliu šventėje galės gauti vaidilų palaiminimą. Paskui Amžinoji Ugnis vėl grąžinta į Žemaičių Karaliaus Ringaudo dvaro židinį. Šventė baigsis suneštinėmis vaišėmis.

Šventės rengėjai Žemaičių Karaliaus Ringaudo dvaras ir Šatrijos Romuva norintiems dalyvauti apeigose siūlo atsivežti žibintus su žvake ir prisidėti prie Ugnies nešimo į piliakalnį. Taip pat prašoma atsivežti po akmenį aukurui ir vaišių suneštiniam stalui, o tie kas norėtų gauti žynių įšventimą eiti Baltų tikėjimo keliu turėtų atsivežti dar ir vaškinę žvakę bei pasaginę segę.

Šventės dalyviai raginami atvykti su šventiniais – tautiniais rūbais arba šviesiais apdarais.

Žemaičių Karaliaus Ringaudo dvaro įkūrėjas, tautodailininkas Adolfas Gedvilas su žmona Magdute Gedviliene jau 20 metų prižiūri negęstančią Ugnį. Deivei Gabijai skirtame židinyje ji nuolat dega visus šiuos metus.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Mes baltai, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

3 komentarai

 1. Ženklas:

  Atvykime kuo gausiausiai! Rodykime norą atvykti patiems ir prikalbinkime draugus. Susimetus po 5 litrus benzino galima atvažiuoti ir parvažiuoti iš bet kurios Lietuvos vietos. Dalyvauti Amžinosios Ugnies atnaujinimo šventėje ant Šatrijos kalno, manyčiau, yra dvasinga ir kilnu kiekvienam romuviui.

 2. Joana:

  Gražu, kai puoselėjamos senos bočių tradicijos.

  • Ženklas:

   Tai ne bočių tradicijos, tai pačios tikriausios religinės apeigos. Susirinko arti dviejų šimtų žmonių, visi pasipuošę tinkamais drabužiais ir baltiškais papuošalais. Ant šventojo Šatrijos kalno, vykstant Amžinosios ugnies atnaujinimo apeigoms, vaidilos ir po vieną ir visi kartu meldėsi Dievams ir Deivėms už Lietuvą, už jos žmones. Jų maldos palaikomos susirinkusiųjų kilo Dangun,Dievop. Norintiems eiti senosios prigimtinės religijos keliu, Krivis pašventino baltiškuosius papuošalus ir suteikė palaiminimą. Atnaujinta Amžinoji ugnis grįžo į namų alką Ryškėnuose. Prieš apeigas ir po jų šventės dalyviai aptarinėjo Romuvos reikalus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: