D. Žalimas paskirtas Konstitucinio Teismo teisėju (3)

Dainius Žalimas | lrs.lt, O.Posaškovos nuotr.

Dainius Žalimas | lrs.lt, O.Posaškovos nuotr.

Liepos 10 d.  Lietuvos Prezidentės teikimu Seimas paskyrė Dainių Žalimą Konstitucinio Teismo (KT) pirmininku. Šį nutarimą slaptu balsavimu palaikė 85 Seimo nariai, prieš – 10, susilaikė 12 Seimo narių.. Iš viso buvo išduota 110 biuletenių, galiojančių rasta 107, negaliojantys – 3.

D. Žalimas KT teisėju dirba jau daugiau kaip trejus metus, o nuo šių metų kovo mėnesio jis laikinai eina KT pirmininko pareigas. Kaip anksčiau pristatydama kandidatūrą teigė Respublikos Prezidento vyriausioji patarėja Rasa Svetikaitė, D. Žalimą būtų galima išskirti ne tik, kaip puikų Konstitucinės teisės ir doktrinos žinovą, bet taip pat jis yra tiek Lietuvoje, tiek tarptautinėje bendruomenėje gerai žinomas ir vertinamas tarptautinės teisės ekspertas.Pasak jos,  D. Žalimas reikšmingai prisidėjo tiriant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 1990 m. kovo 11 d. tarptautinius ir konstitucinius teisinius pagrindus, taip pat įnešė svarų indėlį Lietuvos integracijos į NATO srityje.

KT sudaro 9 teisėjai, skiriami devyneriems metams ir tik vienai kadencijai. Teismas kas treji metai atnaujinamas vienu trečdaliu. Konstitucinis Teismas nagrinėja ir priima sprendimą, ar neprieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai Lietuvos Respublikos įstatymai ir kiti Seimo priimti aktai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

3 komentarai

 1. Ūla:

  Tai labai geras pasirinkimas. Aišku ir laikas tą parodys 🙂

 2. aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

  Budrus pilietis pastebėjo valstybė perversmą, kai Konstitucinis teismas paskelbė nutarimą „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS REFERENDUMO ĮSTATYMO NUOSTATŲ ATITIKTIES LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSTITUCIJAI“.
  Cituoju.
  “Atsibuskit. Šiuo sprendimu įvykdytas perversmas. O tai reišia, kad devyni asmenys visada turės paskutinį žodį šioje valstybėje. Ir jie priims visada tokius sprendimus kokius reikės vadinamam elitui, apie kurį(elitą)mes net nežinom. Tai viena. Bet tai nereiškia, kad Konstitucijos antras, trečias ir ketvirtas str. tų devynių šamanų gali būti apriboti ar sustabdyti ar panaikinti, ar pakeisti. Tai yra šis K.T. sprendimas, pirmas realus žingsnis valstybės likvidavimo link. Viskas. O dabar ir pamatysim kas ir kiek pasiruošę kovoti už valstybės ir tautos išlikimą. Viskas Tautos rankose. ”
  Daugiau apie tai,
  va čia
  http://www.ekspertai.eu/konstitucinis-teismas-nustatekai-kurios-referendumo-istatymo-nuostatos-priestarauja-konstitucijai/

 3. aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

  Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas
  114 straipsnis. Valstybės perversmas

  1. Tas, kas organizavo ar dalyvavo sąmoksle valstybės perversmui įvykdyti arba dalyvavo perversme,
  baudžiamas laisvės atėmimu nuo ketverių iki dvidešimties metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: