A.Paulausko prezidentinė reklama pripažinta neetiška, pažeidžiančia įstatymą (0)

Artūras Paulauskas | paulauskas.lt nuotr.

Artūras Paulauskas | paulauskas.lt nuotr.

Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba konstatuoja, kad Artūro Paulausko politinėje reklamoje prieš pirmąjį Prezidento rinkimų turą buvo pažeistas Visuomenės informavimo įstatymo 13 straipsnio 1 dalies 3 punktas, jog renkant ir viešai skelbiant informaciją draudžiama filmuoti ir fotografuoti žmogų ir naudoti jo atvaizdus reklamai visuomenės informavimo priemonėse be šio asmens sutikimo.

Apie tai, kad tokia reklama pažeidė Visuomenės informavimo įstatymą, Seimo Pirmininkės pavaduotoją Ireną Degutienę birželio 30 d. raštu informavo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas, atsakydamas į jos balandžio 28 d. dienos skundą VRK.

Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai nekyla abejonių, kad ši politinė reklama panaudota politinio oponento politinėje reklamoje, politinės reklamos tikslu. Tam reikia asmeniško reklamoje dalyvaujančio asmens sutikimo, kuris iš I. Degutienės tikrai nebuvo gautas. Negana to, buvo panaudoti slaptai įrašyto pokalbio iš konteksto ištraukti I. Degutienės žodžiai.

Anot konservatorių pranešimo, VRK, neginčydama Žurnalistų etikos inspektorės teiginių, kad tokia A. Paulausko reklama pažeidė įstatymą, pasiūlė absurdišką išeitį – pačiai I. Degutienei dėl galimai neteisėto atvaizdo ir garso įrašo panaudojimo tiesiog tik kreiptis į įstatymą pažeidusį Artūrą Paulauską.

„Belieka tik liūdnai konstatuoti, kad į balandžio 28-osios skundą VRK pateikė atsakymą tik dabar, po dviejų mėnesių, kai jau baigėsi tiek Prezidento, tiek Europos Parlamento rinkimai, tiek referendumas. Žurnalistų etikos inspektorės konstatuojamiems elementariems teiginiams įrodyti VRK prireikė daugiau nei dviejų mėnesių, nors apie juodosiomis technologijomis grįstos A. Paulausko reklamos neatitikimą įstatymams mes paskelbėme vos tik jai pasirodžius.

VRK eilinį kartą demonstruoja savo neįgalumą, nesugebėdama apsaugoti demokratinių rinkimų nuo juodųjų technologijų, dezinformacijos ir įstatymų laužymo. Dar daugiau, pasirodo, nukentėję nuo tokio VRK neįgalumo patys turi kreiptis į tuos, kurie pažeidė įstatymus. Belieka tik ironiškai paklausti – ar ponai Z. Vaigauskas ir A. Paulauskas bent atsiprašys I. Degutienės, ar mes turėsime jų atsiprašyti, kad „sukėlėme rūpesčių“, – pažymėjo Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Andrius Kubilius.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: