Tautininkai: Dabartinė politinė santvarka Lietuvoje nebeturi nieko bendro su demokratine respublika (23)

TS nuotr.

TS nuotr.

„Dabartinė politinė santvarka Lietuvoje nebeturi nieko bendro su Konstitucijos deklaruojama demokratine respublika. Tai – politinė oligarchija, siauros grupelės valdžia, renkama diktatūra, kurioje piliečiams paliekamas tik rinkėjų vaidmuo“, – rašoma liepos 1 d. išplatintame Tautininkų sąjungos (TS) pareiškime „Dėl 2014-06-29 d. referendumo“.

Vertindami dėl labai mažo rinkėjų aktyvumo neįvykusį referendumą dėl Konstitucijos 9 bei 147 straipsniu pakeitimų tautininkai, aktyviai dalyvavę referendumo iniciatyvoje, apgailestauja, kad nepavyko pasiekti pergalės.

„Nekaltiname suklaidintų ir nuviltų piliečių. Pagrindinė atsakomybė už pilietinės demokratijos krizę tenka sabotuojančioms partijoms, boikotuojantiems ir dezinformuojantiems žiniasklaidos atstovams, politinių represijų užsakovams ir vykdytojams“, – rašoma TS pareiškime.

Tautininkai pažymi, kad prieš tautos valios pareiškimą referendume visokiais būdais kovojo sisteminės partijos. Pasak tautininkų „kai kurios partijos, apsiskelbusios Referendumo šalininkėmis, išdavė jį, valdančiosios koalicijos sutarimu pritardamos, kad šis Referendumas būtų atskirtas nuo Lietuvos Respublikos Prezidento ir Europos Parlamento rinkimų“. Tautininkai atkreipia dėmesį, kad šiuo sprendimu jos ne tiktai sužlugdė referendumą, paniekino suverenias Tautos galias, bet ir iššvaistė 13 000 000 litų mokesčių mokėtojų lėšų. Būtent tiek kainavo atskirai nuo EP ir Prezidento rinkimų atskirtas referendumas.

„Referendumas nukeltas vasaros darbymečio ir atostogų laikotarpiui. Negana to, masiškai agituota boikotuoti šią pilietinę pareigą. Pritarusieji šiam Referendumui piliečiai gąsdinti, šmeižti, net persekioti įgaliojimais piktnaudžiavusių teisėsaugos atstovų. Nieko nuostabaus, kad daugelį metų demoralizuojami, nutautinami ir nupilietinami žmonės šiandien yra sutrikę“, – rašoma TS pareiškime.

Dėkodami visiems pasirašiusiems, rinkusiems ir tikslinusiems parašus, o taip pat visiems dalyvavusiems ir balsavusiems šiame referendume tautininkai  išreiškė viltį, kad  anksčiau ar vėliau Lietuvos valdžia bus priversta atsigręžti į „gyvybinius Tautos ateities reikalus“ ir pakeisti savo požiūrį į Tautą ir Valstybę.

„Lietuvių Tauta niekada nesutiks, kad Lietuvos žemėje jai priklausanti aukščiausioji sprendimo galia būtų atiduota kokioms nors užsienio struktūroms“, – teigia tautininkai.

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

23 komentarai

 1. Balsas iš dangaus:

  Tautininkų idėjos patyrė visišką fiasko, labai jau pikti žmonės.

 2. Kemblys:

  Geriau būtų parašę: tirsime savo klaidas, atsikratysime visų, kurių dėka ‘tautininkai’ patyrė EILINĮ pralaimėjimą. Šis pralaimėjimas turės skausmingas pasekmes visai Tautai.
  Būtume rinkę parašus ant dviejų lapų: veiną dėl Žemės, kitą dėl 100000 ir palikę sekančiam kartui išteklių naudojimą, gal būtume nors ką laimėję. Dabar, iš esmės, šovė vienu šūviu į tris taikinius…

 3. pensininkas:

  Konstituciją jau reikia padėti archyvan ir įslaptinti, nes Lietuva jau priklausoma ir nedemokratinė respublika. Konstitucinis teismas tapo fikcija. Būsimas Seimo narys Brunza turėtų prisiekti Biblijai.

 4. padėka tautininkams:

  Dėkojame tautininkams už padarytą didelį darbą organizuojant referendumą, renkant parašus, o kad nepavyko laimėti, priežastis jūs įvardinote teisingai. Mes, kurie šiek tiek prisidėjome rinkdami parašus, agituodami kaimynus, pažįstamus eiti balsuoti nujautėme, kad referendumas neįvyks. Žmonės mūsų labai suklaidinti, įbauginti, pasimetę, apolitiški…Lietuva sunkiai serga dvasinėmis ligomis. Gal reikia didelio sukrėtimo, grėsmės savo kraštui, savo gyvybei, gal tokiu atveju žmonės prabustų. Pritariame jūsų pareiškimui – demokratija Lietuvoje net nekvepia. Per visą Nepriklausomybės laikotarpį visos valdžios savo interesams pajungė teisėsaugą, policiją, žiniasklaidą, ir dabar mes reikalingi jiems tik ateiti ir už juos pabalsuoti. Bet vistiek negalima nuleisti rankų, reikia pažangioms jėgoms jungtis, kartais sukandus dantis, neieškant kas mus skiria, o žiūrėti kas jungia. Neužilgo savivaldybių rinkimai ir reikia ruoštis. Negalime ramiai žiūrėti, kaip savi šarlatanai naikina mūsų gimtinę ir jos žmones.

 5. Leonas Milčius:

  Tai labai reikalingas Tautinininkų sąjungos politinis pareiškimas, kuris konstruktyviai ir teisingai įvertino birželio 29-osios referendumą, nurodė tas objektyvias ir subjektyvias priežastis, kodėl tiek mažai žmonių jame dalyvavo. Pareiškime teisingai nurodytos tos politinės, informacinės, nomenklatūrinės jėgos, kurios žlugdė žmonių pilietiškumą, referendumą ir dėl to yra atsakingos už visas esamas ir galimas neigiamas pasekmes dabar bei ateityje. Gerai, kad ši antitautiškų jėgų primesta nesekmė nesužlugdė tautininkų valios ir ryžto ir toliau kovoti už tą vidaus bei užsienio politiką, kuri būtų naudingiausia lietuvių tautai, Lietuvos valstybei.

 6. Arnas:

  Bet gi patys tautininkai visuomet buvo ir tebėra didžiausi demokratijos priešininkai. Tad tautininkams geriau patylėti. Apie demokratiją jie suvokia tiek pat, kaip teliukas apie kosmosą 🙂

  • Arnui:

   Nusikalbėjai, gerbiamasis. Matyt, pats nesupranti kas yra demokratija. Tautininkai kaip tik viena iš tų partijų, kuri pasisako už demokratinę Lietuvą. Tai kam buvo renkami referendumui parašai, siekiama atitaisyti Konstitucijoje pakeistus straipsnius, teisė pačiai tautai spręsti valstybės reikalus referendumo būdu ar tai ne demokratija?

 7. pensininkas:

  Atsiprašau, mano pastaba Arnui.

 8. G.P.:

  Pritardamas iš esmės tautininkų pareiškimui, norėčiau pasakyti, kad labiausiai kalta yra pati Tauta. Jeigu jai patinka būti už pavadžio vedžiojamai, tai nieko čia ir nebepadarysi. Aišku, propaganda prieš referendumą buvo galinga. Bet vistiek pilietinis pasyvumas bado akis. Ir tą reikia pripažinti, kad ir kaip skaudu būtų.

 9. galva:

  Kiekvienas žmogus turi savo galvą ant savo nuosavų pečių. Jeigu pats nesugeba ją panaudot mąstymui, nei tautininkai, nei valdžia jam nepadės. Nebent žmogus – lavonas, kurį valdžia kur nori, ten kojom į priekį neša. Vaigauskas šikart suskaičiavo tiksliai- 85 nuošimčiai Lietuvoj lavonų.

 10. Visarionas:

  Dabartinė politinė santvarka tai Lietuvos Respublika.

 11. Neviltis:

  Pritariu G.P. liūdna,kad taip yra. Bus dainų šventė ,minia nesiteikusių dalyvauti Žemės referendume dalyvių dainuos “Lietuva brangi” ….Koks baisus melas….nu nebrangi jums ta Lietuva…

 12. Netiesa, kad pralaimėjome:

  Mieli Tautininkai !
  Perskaitykite portale TIESOS, gerb. Stančiko paskutinį straipsnį ir suprasite, kiek laimėta vien tik referendumo įvykimu.

 13. arvydas damijonaitis:

  Holokausto industrijos finansiškai išlaikomus lietuvių šmeižikus zurofus, fanatikų žydų melo „centrus“, būtina teisti už lietuvių, latvių, estų TAUTŲ GENOCIDO NEIGIMĄ,KLASTOJIMĄ. NKVD-KGB raudonieji naciai (50% žydų tautybės nusikaltėliai) nužudė šimteriopai daugiau nekaltų žmonių nei rudieji naciai.1932-1933 m HOLODOMOR ginkluotos akcijos metu okupuotoje Ukrainoje raudonieji naciai turtingiausiose juodžemio srityse badu numarino 11 milijonų ukrainiečių valstiečių ( Kremliuje tuo metu darbavosi 80% žydų tautybės bolševikinės Rusijos vadovų ). Po 1945 metų raudonieji naciai Lietuvoje nužudė milijoną lietuvių. Wiesenthalio raudonojo melo centras visų pirma daro gėdą holokausto aukoms, nes šis melo centras yra akivaizdus raudonųjų nacių, nusikaltėlių propagandistas. Kaip finansuojami raudonieji propagandistai zurofai – Norman G.Finkelstein. Holokausto industrija.2000,Londonas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: