Iš rinkos surenkami latviški rūkytos silkės konservai (0)

1399467427_aaaValstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Europos Komisijos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą apie nustatytus policiklinius aromatinius angliavandenilius ir benzo(a)pireną latviškos rūkytos silkės ,,Smoked Balt. Herring in oil” konservuose.

Apie nesaugius rūkytos silkės aliejuje konservus pranešė Vengrijos atsakinga institucija. Šios šalies maisto inspektoriai patikrino į jų rinką įvežtus latviškus konservus. Ištyrus produktus Vengrijos nacionalinėje toksikologijos laboratorijoje, juose nustatyti benzo(a)pireno ir policiklinių aromatinių angliavandenilių kiekiai viršijo leistinas normas. Benzo(a)pireno rasta 6,9 µg/kg (leistina norma 4,1 µg/kg), aromatinių angliavandenilių – 37 µg/kg (leistina norma 24 µg/kg).

Benzo(a)pirenas ir policikliniai aromatiniai angliavandeniliai yra aplinkoje paplitę cheminiai teršalai, natūraliomis sąlygomis randami gamtoje. Mokslininkų nuomone, daugelis jų yra kancerogenai. Šie teršalai susidaro naudojant naftos produktus, vykstant degimo, dūmų susidarymo procesui. Benzo(a)pirenas aptinkamas maisto produktuose, kuriuose pagal gamybos technologiją naudojamas rūkymo procesas.

„Maži benzo(a)pireno kiekiai sveikatai nekenkia, tačiau pagal Europos Sąjungos reikalavimus, šių medžiagų kiekiai neturi viršyti teisės aktais reglamentuojamų normų. Šie teršalai atsiranda dėl gaminimo technologijų, kai žuvys prieš konservavimą yra aprūkomos. Tokiu būdu susidaro palankios sąlygos tiesioginiam sąlyčiui su degimo produktais,“ – teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Veterinarijos sanitarijos skyriaus vedėjas Deividas Kliučinskas.

Šie gaminiai buvo išplatinti Vengrijoje, Bulgarijoje, Estijoje, Izraelyje, Jungtinėje Karalystėje, Uzbekistane ir Lietuvoje.

Į Lietuvą beveik 3 tūkst, šios partijos skardinių, išfasuotų po 250 g (iš viso 750 kg), įvežė UAB ,,Rivona”. Kėdainių valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nurodė šiai įmonei skubiai surinkti iš rinkos minėtos partijos silkės konservus.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: