Ekologiškų produktų sertifikavimas – ilgas kelias, kuriuo eiti apsimoka (0)

lapas zenklas ekoEkologiškiems produktams keliami aukšti reikalavimai, todėl atidžiai stebimi ir tokių produktų gamintojai. Kontrolės institucijos kiekvieną tokių produktų gamybos etapą kruopščiai prižiūri, o patiems gamintojams tenka investuoti nemažai lėšų ir laiko. Vis dėlto sertifikuoti ekologiškus produktus apsimoka, nes vartotojams nelieka abejonių, dėl to, kas įsigyjama.

Siekia įtikti išrankiems vartotojams

Kaip vartotoją įtikinti, kad tavo gaminamas produktas yra išties ekologiškas? Su tokiu klausimu susiduria visi ekologiškų produktų gamintojai. Specialistai sako, kad vienintelis būdas – gauti teisę produktus žymėti oficialiais ekologinės gamybos logotipais, pavyzdžiui, visoje Europos Sąjungoje pripažįstamu „Europos lapo“ simboliu. Tiesa, kad ant produkto pakuotės atsirastų toks ženklas, tenka nemažai paplušėti, pateikti daugybę dokumentų ir įrodymų, jog produktas yra išties ekologiškas.

Pasak ekologiškus produktus Lietuvoje sertifikuojančios įstaigos „Ekoagros“ specialistų, ekologinis ūkininkavimas ir gamyba griežtai reguliuojami tiek nacionaliniu, tiek Europos Sąjungos lygmeniu. Vis dėl to ekologiškų produktų gamybos ir sertifikavimo mūsų šalyje imamasi vis drąsiau – sertifikuotų ekologiškų produktų gamintojų sąraše šiuo metu yra apie 2700 įmonių pavadinimų ir ūkininkų pavardžių. Bendras sertifikuotų ekologinių ūkių plotas Lietuvoje kasmet didėja jau visą dešimtmetį. Be to, didėja ir patys ekologiniai ūkiai, kurie dabar jau yra vidutiniškai penkis kartus didesni nei vidutinis tradicinis šalies ūkis.

„Ekoagros“ specialistų teigimu, ekologiškų produktų rinkos plėtrą pirmiausia lemia patys vartotojai, tarp kurių tokie produktai tampa vis populiaresni ir paklausesni. Formuojasi nauja vartotojų grupė, kuri renkasi tik natūralius produktus. Tokie vartotojai ieško alternatyvų visiems įprastiems gaminiams, todėl jiems įtikti gali tik sertifikuotų produktų gamintojai.

Didesnė pasiūla stiprina rinką

Nors dalis gamybinių įmonių vis dar privengia imtis ekologiškų produktų gamybos, nes bijo sertifikavimo ir kontrolės procedūrų, tokius produktus jau pristačiusios įmonės teigia, kad nueiti visą šį kelią verta. Kuo daugiau ekologiškų produktų bus parduotuvių lentynose, tuo stipresnė bus tokių produktų rinka, o juos rinksis vis daugiau vartotojų.

Todėl ekologiškų produktų rinkos plėtra suinteresuoti gamintojai patys prisideda prie informacijos apie tokius produktus sklaidos. Baltijos maisto organizacija su savo narėmis – maisto ir gėrimų pramonės įmonėmis – įgyvendina ES remiamą projektą „Ekologinių produktų informavimo ir skatinimo veiksmai Lietuvoje“. Šiuo projektu siekiama užpildyti vartotojų žinių apie ekologiškus produktus ir ES ekologiškų produktų ženklinimą spragas bei gerinti ekologiškų produktų pasiūlą. Todėl iki 2016-ųjų, kol tęsis šis projektas, Baltijos maisto organizacija kvies į įvairius renginius ir kurs informacinę medžiagą apie ekologinius projektus.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: