Kamanų rezervatas mini 35 metų sukaktį (1)

kamanų rezervatasKamanų valstybinis gamtinis rezervatas mini įkūrimo 35 metų sukaktį. Rezervatas įsteigtas 1979 metais, siekiant išsaugoti didžiausių ir vertingiausių šiaurės Lietuvos molingų lygumų kompleksą su jam būdingomis morfologinėmis formomis, augalija ir gyvūnija.

Kamanų valstybinis rezervatas yra šiaurės vakarų Lietuvoje, Akmenės rajone. Plotas  – 3935 ha, pelkės užima 67 proc. teritorijos.

Kamanų pelkė išsiskiria savo unikaliu reljefu, klampynių ir ežerokšnių gausa. Pelkių augalijai apaugus mineralinius gūbrius, tik aukščiausios jų dalys liko kyšoti kaip nedidelės Avino, Liepių, Trainauskienės salelės, o kitų vietoje susidarė net 12 klampynių su daugiau kaip 120 ežerokšnių.

Pelkės puošmena yra Nimfėjų ir Salų ežerėliai su labai vaizdingomis pakrantėmis ir 6 ha ploto Kamanų ežeras. Pelkę iš visų pusių supa miškai. Pietvakariniame pakraštyje – pušynai, pietuose – daugiau beržynų, tačiau didesniąją miškų dalį sudaro tamsūs eglynai.

Rezervate aptiktos net 26 saugomų augalų rūšys – čia gausu plačialapių klumpaičių, auga virgininis varpenis, mažalapė saulašarė ir kiti Lietuvoje labai reti augalai. Turtingas vabzdžių pasaulis. Nuolat gyvena vilkai, lankosi lūšys, aptinkama lazdyninė miegapelė. Kamanos garsėja dirviniais sėjikais, čia gausu ir tetervinų, peri juodieji gandrai, mažieji ereliai rėksniai. Auga baltoji vandens lelija, spanguolės.

Jubiliejaus proga Akmenės krašto muziejuje vyko konferencija „Kamanų pelkės dabartis ir ateitis“. Pranešimus skaitė Gamtos tyrimo centro Botanikos instituto, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie AM, Kamanų valstybinio gamtinio rezervato ir kiti specialistai.

Birželio 27 d. 10 val. – rezervato jubiliejaus minėjimas. Vėliau renginio svečiai vyks į Kamanų pelkę, kur bus Kamanų mokomojo tako ir apžvalgos bokšto atidarymas. Programoje numatyta ir „Laimės žiburio“ lankymas, pažintis su pelkės gyventojais, net su Kamanų laumėmis…

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: