J. Panka. Prieš valdžios nepageidaujamą referendumą VRK rinkėjų skaičių padidino beveik 100 000 asmenų (29)

Julius Panka | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Julius Panka | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Vienam didžiausių pasaulio istorijos nusikaltėlių Josifui Stalinui yra priskiriamas posakis: „Nesvarbu kaip kas balsuoja, svarbu kas balsus skaičiuoja“. Net keista, kad šis posakis toks aktualus šiandien. Dalis politikų vis garsiau kalba apie tai, kad Lietuvoje reikia kuo greičiau legalizuoti internetinį balsavimą, tačiau ar susimąstome, kas ir kaip skaičiuoja mūsų balsus dabar?

Kodėl Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) vadovauja dar a.a. Kompartijos sekretoriaus Algirdo Brazausko paskirtas ir per daugiau kaip 20 metų tapęs nepamainomu Zenonas Vaigauskas? Visi skandalai nuo jo nuteka kaip nuo žąsies vanduo, o jis skaičiuoja, skaičiuoja, skaičiuoja…

Beje, Lietuvoje rinkėjų balsus skaičiuoja rinkimų komisijos sudarytos iš partinių kadrų, visuomenei kelias į komisijas užkirstas, deleguoti komisijos narius gali tik partijos ir ne bet kokios, o tik tos, kurios yra laimėjusios savivaldos ar Seimo rinkimus, kitaip sakant, savas valdžios partijų būrelis. Tiesa, yra stebėtojai, bet jie dažnai nėra pakankamai kompetentingi, o jei pasitaiko kompetentingesnis ir aktyvesnis, dažnai komisija jam pradeda trukdyti, prigalvodama įvairių formalumų. Galima galvą guldyti, kad jei bus norima, kad stebėtojas ko nors nepastebėtų – tai ir bus padaryta.

Gal todėl ponas VRK viršininkas labai išsigando tarptautinių stebėtojų ir kai aiškinomės su juo telefonu apie formalumus, kuriuos reikia atlikti, kad tarptautiniai stebėtojai būtų oficialiai įforminti vis mėgino mums įsiūlyti stebėtojus iš Rusijos, tuo pačiu lygindamas  oficialų Lietuvoje Seimo  paskelbtą Referendumą su liūdnai pagarsėjusiu 2014 metų Krymo „referendumu“. Ar gali toks žmogus išlikti nešališkas ir objektyvus?

Daliai Referendumo iniciatorių kyla abejonės, ar jau daugiau kaip 10 metų Lietuvoje sąžiningai skaičiuojami piliečiai, turintys teisę balsuoti rinkimuose. Abejones iššaukė keisti rinkėjų skaičių sutapimai su galimais valdžios pageidavimais. Kaip žinome, rinkėjų skaičius yra aktualus tik referendumams, nes Seimą, Prezidentą ar Europos parlamentą pagal Lietuvos įstatymus išrinkti gali ir vienas vienintelis rinkėjas.  Referendumui labai svarbus piliečių aktyvumas, nes jei neateina balsuoti daugiau kaip pusė rinkėjų – referendumas skelbiamas neįvykusiu.

Referendumus galima drąsiai skirstyti į palankius valdžiai ir nepalankius. Tai paliudija ir VRK puslapyje skelbiama oficiali informacija apie pastarosiomis dienomis ženkliai išaugusį balsavimo teisę turinčių piliečių skaičių.

VRK duomenimis 2003 metai: Lietuvoje gyveno 3 431 500 gyventojai, o valdžiai labai reikalingame referendume dėl Lietuvos narystės Europos sąjungoje rinkėjų aktyvumas skaičiuotas nuo  2 638 886 rinkimo teisę turinčių piliečių.

2014 metai: Europos Parlamento rinkimuose rinkimų teisę turi 2 588 418 piliečių, tačiau prabėgus mėnesiui, kai buvo skaičiuojamas rinkėjų skaičius valdžios nemėgstamam referendumui, jis ūgtelėjo beveik 100 000, iki 2 656 245 rinkėjų, kurių dabar, pasirodo, yra net 17 000 daugiau nei 2003 metais, bet gyventojų skaičius 2014 metais juk ženkliai sumažėjęs – iki 2 944 459!

Nuostabi aritmetika, gyventojų beveik pusę milijono mažiau, o rinkėjų beveik 17 000 daugiau…

Tautininkų Sąjunga apie tai informavo žiniasklaidą, taip pat ketina kreiptis į prokuratūrą ir tarptautinius referendumo „Tautos valia“ stebėtojus – Estijos Konservatyvosios Liaudies partijos ir Latvijos Nacionalinio Susivienijimo atstovus.

P.S. VRK oficialiai pateikiami skaičiai:

2003 metais Referendume: 3 431 500 gyventojai ir 2 638 886 rinkėjai
2014 metais Referendume: 2 944 459 gyventojai ir 2 656 245 rinkėjai
2014 Europos parlamento rinkimai (2014-05-25): 2 557 950
2014 metų Referendumas (2014-06-29):  2 656 245, skirtumas 98 295 rinkėjai, tiek jų papildomai atsirado per mėnesį.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

29 komentarai

 1. Balsas iš dangaus:

  Man irgi tas referendumas nepatinka.

 2. Valdžiukė:

  su Tauta “pajuokavo”: “Norite, kad jums reikėtų surinkti tik 100 000 parašų referendumams surengti? Šekit 100 000-tinį “prieauglį”!”

 3. Kemblys:

  Dabar klausiau ‘debatus’ apie referendumą. Gerai, kad prieš buvo Landsbergis – nemėgsta žmonės jo.

 4. to 100 000 MARSIECIU:

  sveiki sugrize!

 5. )..(:

  beveik visi tie,kurie nenori isparceliuot Lietuvos Zemes,mano,kad zymeti reikia ,,NE”,o tie,kurie klauso konservu ir landsbergio isvis neis.

 6. Perkūno Paukštis:

  Toli siekia Tėtušio Lendsbergio rankelės.

 7. Dalia:

  Iš kur autorius ima skaičius, kai vrk.lt rodo štai ką:

  Gegužės 11 d. buvo 2553335 rinkėjai
  -13749
  Gegužės 25 d. buvo 2539586 rinkėjai
  -7231
  Birželio 29 d.yra 2532355 rinkėjai. Tai nuo gegužės 25 d sumažėjo 7231 žmogum.
  Tai išvada- kad mažėja.

 8. albinas:

  Tauta yra valdžia, o politikai jų samdomi (ir ne už mažą atlyginimą) tarnai. Taip, kad tauta ir turi spręsti savo likimą. o ne tarnai.

 9. Tęsėjas:

  Po TV debatų dėl referendumo, kur dalyvavo ir V.L. tapo visiškai aišku kodėl Vytautas Landsbergis 25 metus taip aršiai priešinosi Diesovėtizacijos įstatymo priėmimui ir tai, kad Lietuvos TAUTĄ pavadinęs RUNKELIAIS taip pat buvo ne atsitiktinai. Tikėtina, kad V.L. lietuvių tautos nekenčia patologiškai!

 10. aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

  Kai buvo pastebėtas duomenų klastojimas Vaigausko kioskelyje, tai yra gera proga patikrinti skaičius.

 11. )..(:

  valdziasnukiai si referenduma suzlugde kovo 25d.

 12. )..(:

  ,,(N. Puteikis) Pas kokį man psichoterapeutą kreiptis, jeigu aš esu išsigandęs, matydamas, kad Norvegijoj naftą pumpuoja ar gamtos išteklius išgavinėja valstybinės įmonės, tai yra visų piliečių turtas, o čia, lietuviai, vieninteliai Europos Sąjungoje, išduoda skalūnų dujų žvalgybai ir paieškai vieną ir tą pačią licenciją, kai visur jie yra atskirti. Mūsų valdžia su žmonėm nesikalba, todėl jie inicijuoja referendumą.”ekspertai.eu

 13. jonas:

  išsigimėliai panikoje – A T G I M S T A pilietinė L I E T U V A.

 14. Atgalinis pranešimas: Lietuvoje vyksta referendumas dėl žemės ir referendumui surengti reikiamo parašų skaičiaus sumažinimo | Alkas.lt

 15. Iš miškų:

  O aš iš pradžių net apsidžiaugiau- jei tokiais tempais didėja Lietuva, tai jau nebegresia išnykimas. Po keleto metų atsiras tiek mokesčių mokėtojų, kad net pensininkams padidės pensijos 5,63 kartus… Aš jau net keliones susiplanavau, kai išeisiu į pensiją. Vargas VRK, jei tai eilinis jų pasityčiojimas iš tautos ir sugadino mano ateities pensininko lūkesčius…

 16. DDD:

  Išsiblaivyk, Panka, balso teisę turi ne tik Lietuvoje gyvenantys lietuviai, bet ir užsienyje, taip kad pagal Lietuvos gyventojų skaičius skaičiuoti yra neteisinga.

 17. DDD:

  Panka, nebemeluok – balso teisę turinčių net sumažėjo – 2 532 435 referendumo žemėlapyje.

 18. Vytautas iš Šlavėnų kaimo:

  Nesiginčykit, tuščiai laiko negaišindami, savo erudicijas demonstruodami. Faktas įvyko, klaidų padaryta, o priešininkams tik to ir reikia. Niekas jų [valdžios atstovų] neklausė, kodėl referendumų Įstatymas neaiškus, neužbaigtas. Ką veikė visus du dešimtmečius ”pozicijos-opozicijos” žaidėjai, iš Valstybės iždo rentas, algas ir visokiausius priedus, milijardinėmis sumomis gaudami? Užsisėdėję konservatoriai, eldėpistai – socdemai, prisliūkinę ”tvarkiečiai” ir ”darbo parcijiečiai”, naujosios ir senosios sąjungos? VISI ”DIRBO”. Tik ne tai kas reikalinga Lietuvai, o savai kišenei, saviems klanams.
  Aiškūs tik tie valinskiniai cirkininkai ir mažos mergaitės likimu sužaidę ”kelininkai” – tie pasiėmė [ir ima] tai kas jiems nepriklausytų, būnant tarp mūsų.
  Šiandien užsilikusios tautiškai nusiteikusios grupelės, privalo permąstyti savo veiklą, analizuoti ir padaryti išvadas kad nesudaryti prielaidų, niuansų, kuriais naudojasi globalizmo šalininkai, išjuokdami, juodindami patriotizmą, visais turimais kanalais.
  Taip kaip buvo organizuota kompanija prieš minimą REFERENDUMĄ, pavydėti gali pats Putinas. TSKP [tarybų sąjungos komunistų partija] mokiniai pralenkė savo mokytojus. Jeigu tie menkino kitus aukštindami savo tautą – rusus, tai mūsiškiai priešingai – menkindami lietuvių tautą, LIETUVOS VALSTYBĘ, išduodami NEPRIKLAUSOMYBĖS principus.
  Jeigu 1988-1990 metais Landsbergis būt vebtelėjęs kaip šįmet iš Vasario 16-sios Signatarų balkonėlio, tai Seimo gynėjai jį patys būt išnešę ir atidavę sovietų armijai, kaip sovietinį reliktą atminčiai. Be to ir Seimo niekas ne būt gynę…..

 19. Netiesa!:

  Tyčia patikrinau VRK tinklalapyje: Prezidento rinkimų sąrašuose įrašyti 2 mln. 553 tūkst. 335 ir 2 mln. 559 tūkst. 398 rinkėjai, o referendumo sąrašuose buvo 2 mln. 538 tūkst. 431 rinkėjas, vadinasi, per mėnesį rinkėjų sumažėjo 20 tūkst. 967 rinkėjais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: