Ispanijos karalius Pylipas VI davė priesaiką (0)

Felipe VIŠiandien, birželio 19 dieną, prisiekė naujasis Ispanijos karalius Pylipas (Felipe) VI. Nors tai pirmasis monarcho pasikeitimas jau demokratinės Ispanijos istorijoje, tačiau dėl šalį slegiančios krizės visos iškilmės buvo kuklios.

Nusivylę nukarūnuota ir pasaulio čempionate du pralaimėjimus patyrusia futbolo rinktine ispanai su nauja viltimi žvelgia į naująjį karalių – Pylipą VI.

Susigraudinęs tėvas Chuanas Kralosas (Juan Carlos) apkabino sostą perėmusį sūnų prieš jam išvykstant tarti priesaikos žodžių. Po kelių klubo operacijų atsistatydinęs karalius net akimirkai pasirėmė į sūnaus ranką, kad išlaikytų pusiausvyrą. Perdavęs ginkluotojų pajėgų vado regalijas Chuanas Kralosas išlydėjo Pylipą VI iš karališkųjų rūmų į parlamentą, kur jis ištarė priesaiką: „Prisiekiu ištikimai vykdyti savo pareigas, saugoti konstituciją ir įstatymus, gerbti piliečių ir regionų teises“.

Pats Chuanas Kralosas priesaikos ceremonijoje nedalyvavo – esą dėl to, kad visas dėmesys būtų sūnui. Ceremonijoje nebuvo ir Pylipo VI sesers Kristinos su vyru, kuris įsipainiojęs į korupcijos skandalą.

Prie parlamento susirinkusi minia skandavo „Felipe, Felipe“ ir „Tegyvuoja karalius“.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: